Çadır tavsiyesi

Tepki
3
Mayıs ın ortası gibi çıkacağımız Sakarya-Aydın kıyı güzergahtan bisiklet turu için 2 kişilik çadır,mat,gerekliyse uyku tulumu ve diğer ihtiyaçlar için tavsiye bekliyorum kampçılık üzerine tecrübemiz yok bu yüzden özellikle tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerde bulunursa sevinirim.Bütçe olarak minimum bütçe ile bu işi halletmek istiyoruz.

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Çadırdan önce mutlaka orta veya üst seviye uyku tulumu almalısınız.Hep tersi gibi zannedilir ama iyi bir uyku tulumu ile gerektiğinde çadırsız konaklayabilirsiniz.Ama uyku tulumsuz çadır içinde geceleri çok ızdıraplı olabilir.Yanınızda battaniye olmayacağına göre gece günlük üstünüzle çadır içinde, güneş doğsun diye dua ederken bulursunuz kendinizi...

2 kişilik çadırlar bisiklet için biraz ağır olabilir.Bütçe sınırsız derseniz o zaman 500 TL ve üzerine hafif ve 2 kişilik çadır bulabilirsiniz.Yok bütçe hepimiz gibi ise ben size 1 kişilik çadır tavsiye ederim.

2 kişilik çadır tavsiyesi;

(link)

1 kişilik çadır tavsiyesi ;

(link)

Mayıs ayında kamp yapacağınıza göre tüm çadır kazıklarına gerek yoktur.5-6 adet alıp geri kalanları evde bırakırsanız çadır paketi ortalama 400 gr hafifler...

Tepki
3
21 mayıs-4haziran aralarında olucak turumuz.Hava koşulları soğuk olmaz sanırım yinede sizin önerdiğiniz 1 kişilik çadırı listeme ekledim,teşekkür ederim.
Ben aslında şöyle bir paket düşünüyordum çok mu amatör çocuk çadırı kalır turumuz için?
(link)

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Bu durum kişiden kişiye değişir.Tercih edebilirsiniz...Ama açıkçası ben size önermem ! Bahsettiğiniz mevsimde bile yağmur yağabilir, yağdığında aradaki fark ortaya çıkar ! Ayrıca ilgili çadır nefes almadığından, özellikle sabaha karşı oluşan soğuma ile çadırınız içinde nefesiniz ile oluşan buhar yoğunlaşır ve dışarıda kuru hava varken , içeride sağnak yağmur yersiniz :) Yani abarttım tabii yağmur değil ama en ince ayrıntıya kadar çadır içindeki herşey sırıl sıklam olur.Nefes almayan çadırlarda havalandırma kanalları olsa bile yeterli olmayabilir.Özellikle 2 kişinin soluması bu ıslanma durumunu dahada artırır. Önerdiğim çadırda çok pahalı değil bence kaçınmayın...50 TL lik fark doğada çok şey değiştirir.Tecrübeyle sabittir... :) Ayrıca çadır sürekli alınan bir donanım değildir.Başka yer ve mevsimlerdede kullanabilirsiniz (ağır kış şartları hariç).

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lüks otellere bir geceliğine verilen ücretleri düşünce çadıra verilen paraya hiç acımamak gerekir, sonuçta yorucu geçen günlerin sonunda bütün yorgunluğumuzu atacağımız yer çadırımız olacak, kötü çadırlarla mecburiyetten bir çok tecrübem oldu (1999 depremi) iyi çadırla, kötü çadır arasında inanılmaz derecede büyük bir fark var.
Ayrıca uyku tulumu konusunda Aydın Betin söylediklerine katılıyorum.

Şöyle bir düşünce içerisinde oluyoruz kimi zaman; "senede 10 gün kullanıcam çok para vermeye gerek yok" ama o 10 gün ızdırap olmamalı, sonuçta tatil bu.

• Beğen
Tepkiler: yigit avincan
Tepki
3
Merhaba. Bugün decathlon mağazasındaydım. Bu linkteki çadırı gördüm, hem pratik hem yer kaplamıyor ve fiyat olarak da uygundu. (link)

İnternetten satışı varmı bilmiyorum ama bu markayı satan başka bir firmadan temin edebillirsiniz.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Yer kaplamıyor derken bisikleti kastetmediniz herhalde :) İlgili çadır kendinden kurulan cinsten yani araba lastiği ebadında bir çember olur toplandığında !!! Arabayla gidiyorsanız bilmem ama bisiklet için çok zor...Ayrıca bu çadır 130 TL ve özellikleri çok düşük.Çadırın su geçirmemesi bir yana çift katmanlı ve nefes alır cinsten olması şarttır.Bu fiyatın üzerine 40-50 TL daha koyun ...daha hafif, daha küçük ve 4 mevsim bir çadır alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
AYDIN DİRİCANLI nın önerdiği Evolite marka Dakota iki kişilik Çadır, fiyatına göre gayet iyi; yerine gidip pazarlıkla biraz daha ucuza alınabileceğini düşünüyorum. ancak asıl önemli olan uyku tulumu ve mat.

ve daha da önemlisi portatif kamp ocağı!
(link)

smalkaya

Üye
Tepki
19
İsim
İsmail
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaslar bu çadırı kullanıp deneyimi olan var mi (link)