Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çadır Seçimi

Konu, 'Outdoor' kısmında tahirkaya tarafından paylaşıldı.

1. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

20 Nisan'da başlayarak İstanbul-Bodrum bisiklet turu yapacağım.

Birçok ekipmanımı tamamladım. Geriye çadır ve birkaç küçük parça kaldı.

Değişik internet sayfalarını araştırarak kullanabileceğim çadırları buldum. Bunlar arasından fiyat/performans açısından en doğru tercihi hep birlikte yapalım diye düşündüm.

Çadırı bundan sonrada yalnızca 3 mevsimde kullanacağım. Çok soğuk ve çok yağışın olduğu zamanlarda kullanmayacağım.

Ben temsili fotoğraf ve linklerini koyuyorum. Biliyorum uzun bir liste oldu ama umuyorum ki önerilerinizle çok hızlı yol alacağım. Lütfen fikir ve tecrübe sahibi olanlar fikir ve tecrübelerini bildirsinler.

1)Husky Bizam Green Light 2
    http://www.hepsiburada.com/liste/hu...s.aspx?productId=outmy157388&categoryId=19102
    2)Quchua T2- 3.4 kg - Listeye almamın sebebi yalnızca 80 lira olması
    http://www.decathlon.com.tr/T2-2-Kisilik-Doga-Yuruyus-Cadiri,PR-13855.html
    LOAP BERG 2 ÜÇ MEVSİM ÇADIR
    http://www.dogaspor.net/LOAP-BERG-2-UC-MEVSIM-CADIR,PR-9355.html
    Lafuma Campo 2 - 3 Mevsim Çadır
    http://www.maceracumhuriyeti.com/Lafuma/3-mevsim-kamp-cadiri.html#0
    Karrimor X Lite X1 Çadır
    http://www.atlaskamp.com/karrimor-x-lite-x1-cadir-2227/
    Karrimor Venture 2 Dome 2 Kişilik Çadır
    http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-venture-2-dome-2-kisilik-cadir-kr2223/productDetails.aspx?productId=outvdventure2&categoryId=19102&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d19102%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3doutvdventure2%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bkarrimor%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_19102%257d%26fh_refview%3dlister
    Karrimor X Lite Elite Ridge 2 Tünel Çadır
    http://www.n11.com/karrimor-x-lite-elite-ridge-2-tunel-cadir-kr2226-P12367437

2. tolga beyenir

tolga beyenir Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    quechua t2 çadırı öneririm kurulumu basit ve hafif ve seninde dediğin gibi 80 lira

tahirkaya bunu beğendi.
  3. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Quechua çadırlar çok harika.sitesine girersen orginal hikayesinide okursun.çeviri yap googleden. Quechua yı seçmenin sebebi 80 lira demişsin ama o saydığın çadırlar kadar kaliteli.Favori outdoor markam ama her ilde yok malesef.

tahirkaya bunu beğendi.
  4. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Quechua yı kullandım. Halihazırda Husky birdy kullanıyorum. İki markadan da çok memnun kaldım. Quechua fiyat olarak çok iyi. Hangisi hoşuna giderse al derim. Ağırlık boyut falan araştır. Kafana uyanı al derim. Karrimor loap falan gereksiz pahalı. Tavsiye etmem. Sonuçta çadır bu. Yırtılır eskir. Gerek yok 300,440 tl vermeye.
    Yolunuz açık olsun...

tahirkaya bunu beğendi.
  5. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçen yaz 150 TL civarı bir fiyata Loap'ın iki yandan girişli çift bagajlı bir modelini almıştım, turda sorunsuz kullandım ve memnunum. Ama öncesinde Quechua'yı görseydim kesin onu alırdım, tam bir fiyat/performans ürünü gibi görünüyor, benim çadırdan da bir eksiği yok, iç çadır katmanı, dış tente. Kış şartları dışında epey iş görür gibi, tur için fazlasıyla yeterli.

Tamer KAMIŞLI ve tahirkaya bunu beğendi.
  6. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tahirkaya bunu beğendi.
  7. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Loap Berg kullanıcısıyım, şu ana kadar memnunum. Fiyatına göre hafif ve kompakt bir çadır. İç tente tül perde gibi fazla görünür değil, belli bölgelerde görünürlük var, bu özelliğini seviyorum.

Karrimor Venture 2 tavsiye etmem, iç tente ile kurulamıyor, sıcak havalarda sıkıntı yaratacaktır.

Quechua fiyatına göre gayet iyi gözüküyor. Muadillerine göre 1kg civarında daha ağır. Poller de 10cm civarında daha uzun yani 55cm. Fakat fiyatı çok iyi.

Kurulum video'sunu izlediğimde, iç tenteye 4 adet kazık çakılması zorunlu gözüküyor. Çünkü hem iç tentenin polleri hem de dış tente bu kazıklara bağlanıyor. Diğer markalardaki kubbe modellerde kazık zorunluluğu yok, poller ve dış tente kilit sistemiyle kazıksız takılabiliyor.

Edit: Gezenbilir üzerinden soruna cevap verdiğim arkadaş sensin galiba :)

tahirkaya bunu beğendi.
  8. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostlar hepiniz de güzel söylediniz. Hepinize tek tek teşekkür ederim.

Hocam Decathlon'da ürüne baktım. Gayet kullanışlı görünüyordu. 80 lira olması da çok güzel. Ama 3.4 kg olması beni biraz korkutuyor. Uzun turlarda külfetli olacak gibi görünüyor. Yine de tercih edilebilir.

Quechua benimde favori markalarımdandır. Çalışma sistemlerini seviyorum. İstanbul'dayım ve burada 2 tane şubeleri var :D

Her iki ürünü kullanıp da bana tavsiye etmeniz iyi oldu. Birinci ağızdan öğrenmek en iyisidir. Ve benim baktığım karrimor, Loap 160-170 lira civarında.

İş-dış tente durumu çok önemli. Sıcak yaz günlerinde fark eder. Quechua 3.4 kg Loap 2.7 kg. Ama arada ciddi bir fark(80-150) var.

Bu çadırı listeme almamın sebebi 1.9 kg olmasından dolayı. Ama yeri geldiğinde 2 kişi olarak kullanmak zorunda kalsam ne yaparım diye düşünmüyor değilim. n11.com'un %111 hediye çeki kampanyasından yararlanmak istiyorum. Bakalım nasıl bir kombinasyon yapacağım.

Hocam gezenbilir'deki de buradaki mesajlarınız da benim için çok faydalı oldu.

Benim aklım hala Ferrino Lightent 2'da :) Çok güzel bir çadıra benziyor. Üstelik sadece 1 kg. Ben onu sırt çantalı gezilerimde bile çok rahat kullanırım.

9. ardakandemir93

ardakandemir93 Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de bu konuyla ilgili bir araştırmaya başlayacaktım ki çoktan sorular sorulmuş, cevaplar verilmiş. Sorana da cevaplayana da çok teşekkürler :)

tahirkaya bunu beğendi.
  10. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tura çıkacak herkesin soracağı ve cevabını merak edeceği bir konu. Size faydası olması güzel :)

gökhangenel ve ardakandemir93 bunu beğendi.
  11. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Ferrino Lightent 2'yi en uygun hepsiburada'da buldum. Tek kişiliği çok dar, iki kişilik almakta fayda var, hem ciddi anlamda ağırlık ve paketlenmiş boyut farkı yok.

tahirkaya bunu beğendi.
  12. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selamlar dostlar, bende bugün Decathlon mağazasından Quechua T2 çadırımı aldım. 80 Lira çok makul bir fiyat, başka sitelerden araştırdığım kadarıyla yağmur direnci de gayet yerindeymiş. Geçen yıl kullandığım ucuz festival çadırından sonra bu benim çok işime yarayacak diyebilirim. Kurduğum vakit bol fotoğraflı bir inceleme de yazmayı düşünüyorum.