Çadır için tavsiyeye ihtiyacım var

Tepki
25
Okullar açılmadan önce Gümüldür'de bulduğum bi kamp yerinde bikaç günlük kamp yapmak istiyorum.Henüz çadırım ve uyku tulumum yok.İhtiyacım olan malzemeyi listeledim.Yola çıkış tarihinden önce tamamlamaya çalışıyorum.Ama çadır ve uyku tulumu konusunda kararsızım.1 kişinin rahat edebileceği ama gerektiğinde 2 kişi kalınabilecek kaliteli bir çadır bir de uyku tulumu arıyorum.Tabi fiyatı da uygun olmalı.En fazla 150 tl civarı ayırabilirim.Önceliğim İzmir içinden bulup almak ama gerekirse internetten de alabilirim.Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Gitmeyi düşündüğüm kamp yeri Hipocamp.Daha önce giden varsa yol ve kamp hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

Scudo

Soner SAĞ

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Kron
Decathlon un sitesine bakmanızı öneririm. İhtiyaç duyacağınız kamp malzemeleri mevcut ve hesaplı..

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Zengin

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
decathlon'daki turuncu tulum, oldukca kucuk hacimli ve hafif olup neredeyse 3 mevsim boyunca tatmin edici olacaktir. (90 lira civari)

(decathlon'da satilmayan) lafuma sunset 2 cadir (135 lira civari) ise sadece 1.6 kg'dir (herhangi bir 3 veya 4 mevsimlik cadir en az 3 kg'dir) ve kucuk hacimlidir. buna karsilik tek pollu ve tek tentelidir, cok sert ruzgara dayanmaz, cok agir yagmurda su alir.

ben dagda cok sert yagmurda da bu cadirda kaldim: her seye ragmen tatmin ediciydi. bu arada cadir 2 kisilik ama bagaji yok.

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Ben de Decathlon'u önerecektim ama sadece İstanbul ve Ankara şubeleri var, internetten de satışı mevcut değil henüz. Aslında benim arkadaşta 1 dakikada kurulan pratik çadırlardan var. 4 kişi kalıyorduk. Fiyatı da çok uygundu. Ama markasını hatırlamıyorum. Öğrenince netten alma imkanın olursa iletirim sana da.

istersen hepsiburada'dakilere bir bak..

(link)

• Beğen
Tepki
25
@Soner SAĞ

Son çare ordan almaya çalışıcam.Zaten ürünlere bakmıştım beğendim de ama İzmir içinden bi öneri çıkar mı diye konu açıyım dedim.Teşekkürler.

@umur erdinc

90 lira biraz fazla geldi ama şöyle bi ürün gördüm (link) decathlon'dan alma durumum olursa düşünebilirim.Ne dersiniz?Zaten kötü şartlarda kullanmıycam.İzmir nede olsa.

@Didem ÜSTÜNOL

Tam benim ihtiyacım olan bişey gibi pratik,rahat ve fiyatı uygun.Zaten hava koşullarına çok dayanıklı olması gerekmez.Eğer öğrenebilirseniz lütfen iletin beğenirsem netten de alırım.Hepsiburada'ya baktım zaten ama pek güvenemedim bi kullanan tavsiye eden olsa düşünebilirim.Bide en son siparişim 3 haftada geldiğinden hepsiburada'ya karşı biraz temkinliyim son zamanlarda.

Tepki
25
@umur erdinc

Aradaki fiyat farkı o ağırlığı kapatıcak gibi :D decathlondan nasıl alıcağımı da çözersem çadırla birlikte alırım heralde bunu.Teşekkürler öneriler için.

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
Izmir de metro gross varsa orda active marka var ucuza amasra cakraz da yetti bize ancak kackarlarda husky marka aldık o süper bi çadır daha sonrada kullanacaksanız husky alın derim

• Beğen

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
carrefoursa da indirimle 19.90 gibi bir fiyata satılan, tek katmanlı çift kişilik çadırları (en son fıstık yeşili olan bir model satıyorlardı) kış şartlarında, şubat ve mart aylarında, soğukta ve yağmurda deneme şansım oldu. eğer çadır iyi gerilerek kurulursa, tulumunuz kalın ise üşümeden ve ıslanmadan geceyi geçirebilirsiniz.

şuanda salewa microbase kullanıyorum. sizde benim gibi ucuzlarla başlayıp, sonra bu işi devam ettirecekseniz kaliteli bir çadıra geçiş yapın.

• Beğen
Tepki
25
@bhdr_dmn

Active dakota modelini yukarda tavsiye etmişlerdi.

(link)

Bu ürünü düşünüyorum.Kurulumu,ağırlığı ve yer kaplama durumu nasıldır acaba?

Tepki
25
@SametAksuoğlu

Bikaç markete de bakmayı düşünüyorum.Carrefoursa ya bakma şansım olursa bakarım.Şu anda acil olduğu için 3-4 günlük yeterli bi çadır almak istiyorum ama almışken uzun süre de kullanmak isterim tabiki.O yüzden tavsiyeler doğrultusunda biraz daha araştırıp bu hafta içinde alıcam.Teşekkürler.

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
@Oğuzhan Zengin

selamlar, gümüldür'e 5, özdere'ye 8 km uzaklıktaki kampa en son 4 yıl önce gitmiştim, temiz sessiz sakin genelde karavancıların takıldıkları bir kamp. içinde duş-wc bulaşık yıkamak için lavabolar, ve küçük ihtiyaçları gidermek için bir market var. elektrikte mevcut, kampın yanındaki aynı işletmeye ait tatil köyünün havuzunu da kullanabilmiştik biz gittiğimizde(ücretli).

sadece yazın kullanabileceğin ucuz bir çadır bakıyorsan metro ve carfour'a bakmanı öneririm, almışken birazcık iyisi olsun diyorsan kemeraltının girişinde Kutupayısı var, Lafuma'nın campo modeli fiyat/performans açısından iyidir.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
ben de uzun arayışlar sonunda Loap marka çadır aldım. Kutupayisi'ndan kazıklarından pek memnun olmadım ama çadırın malzemesi, kurulumu, görünüşü çok güzel. çok da memnunum. bu çadırları araştırmanızı öneririm.

• Beğen
Tepki
25
@Sinan Batuk

Bilgi için çok teşekkür ederim umarım hala yerli yerindedir :D Metro ve Carrefour a bakmaya çalışıcam ama bu Kutupayısı'nı öğrenmem iyi oldu.Sanırım İzmir'deki tek outdoor mağazası.Kazık olsa da buna da şükür diyip gidicez artık.Lafuma Campo ya baktım ama havalandırması biraz eksik sanki?

@Pasa Gultas

Kutupayısı'na en kısa zamanda bakıcam.Loap marka çadırlar biraz pahalı gibi ama beğenirsem yapıcak bişey yok.Teşekkürler.

Tepki
30
Bisiklet
Scott
mrb arkadaşım karaköyde atlas autdor var oradan temin edebilirsin farlı markalar mevcut benim aracılığımla gidersen fiyat konusunda bayağı yardımcı olurlar kusura bakma konumuna dikkat etmemişim izmirdesin internet üzerindende satın alabilirsin

• Beğen

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
(link)

merak ettim araştırdım, duruyormuş yerinde :)

çadır başına günlül 10,5 tl alıyorlarmış işte fiyatlar (link)

iyi tatiller :)

• Beğen
Tepki
25
@Sinan Batuk

Ben ilk defa bi kamp yerinde kalıcam.Günlük 10 tl biraz fazla geldi normal midir sizce?

Yusuf Taş

Üye
Tepki
11
Merhabalar anladığım kadarıyla sadece çadır ve tutlumda fiyat konusu önemli.
Bence aradığın uyku tutlumu ve çadırı Kİpa da bulabilirsin. Maliyeti de 120 TL yi geçmez, malzemeler gayet güzel ben iki senedir yaz-kış kullandım gayet de güzel.

• Beğen
Tepki
25
@Yusuf Taş

Geçtiğimiz hafta çok yoğundum gidemedim hiçbiyere ama bu hafta önerilen yerlere bakıcam.Kipaya da gidicem teşekkürler.