Çadır hakkında

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar herkese iyi günler. İki arkadaş tura çıkmaya karar verdik. Daha evvel günü birlik geziler yaptık. Bunlar 50 ile 200 km arası değişiyordu. Fakat bu sefer 1-2 haftalık bir tur düşünüyoruz. Gerekli malzemelerin bir kısmını tamamladım ancak çadır konusunda iyi karar vermek gerekiyor. Benim ise bu alanda hiç bilgim yok. Turu haziranın 2. haftası başlatacağız. Çadır için bütçemiz en fazla 175 TL. Bir de otomatik olması bizim için inanılmaz avantaj olacak. Tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri benim için çok değerli. Umarım yardımcı olursunuz. Saygılarımla. 2 SECONDS ÇADIR - EASY 2 QUECHUA bu çadır nasıl arkadaşlar. İş görür mü?

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim Can kardeşim. Aldım yukarıda yazdığımı. Umarım iyi çıkar.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
çabuk kurulan çadırlar maalesef o kadar çabuk toplanmıyor. ayrıca katlanan yerlerden sürekli yıpranmanın yanı sıra plastik malzemeden üretildikleri için kırılma riskleri yüksek. katlanmış halini bisiklette taşımak ise tam anlamıyla işkence. bu fiyatlara daha kompakt çadırlar bulabilirsiniz dechatlonda. eğer fişinizi atmadıysanız ve ürünü kullanmadıysanız ürünü iade etmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: ilker

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Kapalı halinin fotoğrafını gördünüz mü? O formda bir şeyi bisikletle taşımak zor olacaktır. Zaten bütün çadırlar kolay kurulur.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@ilker

ilker e katılıyorum çadır kurmak ilk denemeden sonra gayet kolay oluyor hava durumu vs ne olacağı belli olmadığı için en azından orta seviye birşey almak daha iyi husky bird işini fazlasıyla görürdü bence, inşallah aldığın çadır seni üzmez.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Çadırı almışsınız artık.Evet!.Çember şeklindeki çadır (66cm.Çap) taşıma zorluğu yaşayabilirsiniz.
Ayrıca Size ve Çadır almak isteyenlere bir Örnek.(link)
İyi Turlar Arkadaşlar..

• Beğen
Tepkiler: GökhanRR

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
öncelikle allah kolaylık versin yolculuğunuz için. o değilde ilk mesajdan sonraki ikinci mesajınızda çadırı aldığınızı belirtmişsiniz. adeta bizlere yorum-tavsiye imkanı bırakmamış oldunuz. neyse hayırlısı diyelim. bursa da birçok kamplara katıldım, yatılı turlarımız oldu. çadır çok önemli bir husus. ucuz değilde kaliteli-sağlam olması çok önemli. o günün yorgunluğundan sonra içinde uyuyamayacağınız bir çadır sabaha kadar size vakti zindan eder bilesiniz. ve sabaha zinde değil daha yorgun ve uykusuz olarak kalkmış olursunuz. çadır kesinlikle su, rüzgar geçirmemeli, kumaşı sağlam olmalı, emniyetli olmalı(böcek, haşere, zerhirli yılan, akrep vb. canlılardan), havalandırma delikleri olmalı, bağlantı noktaları ve özellikle fermuarları çok kaliteli olmalı. fermuardan çok çektim zamanında. hiç hoş olmuyor. bu gibi etkenleri değerlendirdikten sonra bir ürün alsaydınız herhalde daha isabetli olurdu diye düşünüyorum.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@BAHADIR AKTAŞ
Ben de size katılayım, Husky Bird uzun süre ve hep sonbahar kış aylarında kullandım. Yani bol bol yağmur ve rüzgar gördü ama yalıtımından bir şey kaybetmedi. Sadece polleri kırıldı zamanla ama hala iş görüyor. Kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

gokaykr

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
@Kadir Altuntaş kadir bey sizin ornek gosterdiginiz cadiri da bisiklet turu icin veya kampli yuruyusler icin tavsiye etmem cunku fabrika agirlik degeri 3.5 kg yaziyor. cok fazla bence onun yerine yaz aylarinda kullanilacaksa dechatlondaki 69tl lik arpenaz2 adli cadir kullanilabilinir. ama benim asil tavsiyem makalu bizam, husky firmasinin bizam modeli ile ayni fabrikadan cikma ve birebir ayni bir cadir. cok agir sartlar olmadigi surece 4 mevsim kullanilabilinir ve hem fiyat hemde agirlik acisindan cok basarili.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
husky beast bir numara mükemmel bir çadır. Yedi deniz dört iklim köşe bucak dağ tepe kullanabilirsin. Üç kişi alır yancılarının sayısı artar kampçılıkta kariyer basamaklarını koşarak tırmanırsın.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Aldığınız çadırı uzun turlarımda ben de kullanıyorum. Bisiklette taşıması zor diyenler olmuş ama buna katılmıyorum, aksine, taşıması daha kolay ve hatta bagaj hacmini yükseltiyor. Tepsi gibi olduğu için üzerine dengeli bir şekilde 3-5 malzeme daha yükleme imkanı sağlıyor. Mesela ben yol üzerinden aldığım domates salatalık vb. günübirlik tüketim maddelerini ya da bazen kaskımı vd. direkt çadır "tepsimin" üzerine koyup taşıyorum.

Çadırdan da bir hayli memnunum, en ufak bir şikâyetim yok. Güle güle kullanın.

Örnek fotoğraflar:

2014-06-17_1403003752.jpg

2014-06-26_1403813132.jpg

2014-06-09_1402294325.jpg

• Beğen
Tepkiler: Can incesu

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Yorumlar için teşekkür ederim. Çadırıda alamadım zaten. :) banka ile site Arasında bir problem olmuş. Yani tekrar sipariş vermem gerekiyor. Şimdi değerli yorumlarınızı dikkate alıp tekrar bir araştırma yapacağım. . Birhan K. nin kullanış biçimi gibi düşündüm bende . tekrar inceleyip karar vereceğim. Herkese teşekkür ederim.

• Beğen

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Birhan K. sendeki Çadır tek Kişilik mi.?

• Beğen

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
geçen gün konun birisinde gezerken
arkadaş bisikleti dışarıda bırakmaya yanaşmadığı için biraz daha büyük çadır almış bisikleti de çadırın içine alıyormuş

bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@caesar hayır, çift kişilik, ama tek başıma kullanıyorum.

@hüseyingürgah ben de sırf o amaçla 2 kişilik çadır aldım ama inanın insan üşeniyor. Abartacak bir durum yok, bisikleti çadırın yanındaki ağaca kilitleyin, üzerindeki değerli şeyleri söküp çadırın içine alın yeter (km sayacı, kamera, vd.).

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bilgiler için müteşekkirim. Siteye yeni üye oldum fakat gerçekten bu kadar faydalı ve ilgili olunacağını düşünmemiştim. Ben klasik kurulan çadırlardan alacağım. Dağ bisikleti kullandığım için Birhan K.'nin çadırı bana pek uygun olmayacak gibi. Arkaya yük almayacağım çünkü. Hepsini çantaya alacağım. Bu sebepten ötürü normal çadırlar daha münasip taşıma babından.

• Beğen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@hüseyingürgah

Banada iyi fikir gibi geldi ama bencede mantıklı değil Ağaca bağlamak daha mantıklı sonuçta bislenecek bisiklet uyuduğun yer temiz ve rahat Olmalı bence

@caesar

Bence beline Yüklenme sağlığını bozarsın 9 kg taşıyan seleden bağlı bagaj al zaten 2.7 kg sana 6.3 kg kalıyor hafif malzemeler al yanına bende bu şekil yapıcam birda gidon Çanta al bütün değerli eşyaları ona koy 10 günlük tur için yeterli olur

• Beğen
Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Ağırlığı hesapladım. Toplam malzemeler 12 kilo gibi bir şey tutuyor. İki kişiyiz adam başı 6 kg. Bunun bir kısmı da zaten belirttiğiniz gibi gidon çantasında olacak. Yani taşıyabileceğimiz bir ağırlık. Bagaj mtb'de güzel durmuyor :)

• Beğen