Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

caddeye aniden çıkan yayalar ! :S

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında mhmmt111 tarafından paylaşıldı.

1. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen p.tesi izinli günüm doya doya bisikletıme bınım dedım verdım kendımı yollara neresı olursa o sahıl benım bu cadde senın
    ve hep dıkkatlı surerım bısıkletı 3 şeritli caddede sag şerit malum araba parkediyorlar genelde bende park halındekı arabaların solundan
    saatte ortalama 25km hızla ılerlıyorum 2sn lıgıne ön arttırıcıya bakmak ıcın kafamı asagı cevırdım kaldırdıgımda 2 arac arasından yola cıkan 20 kusur yasında bi kız daha once v fren kullandıgım ıcın hdisk frenlere pek alısık deılım o an panıkle kokleyınce on teker kıtlendı kıza carpmadım ama ustune dusuodm bıde cekıldı yerı boyladım kalktım bı ton saydırdır dedım cıktıgın yere baksana dıe bagırdım bide demezmı "-sen önüne baksana" diye hepten cıldırdım lan gerizekalı dedım burası yaya geçidimi trafik lambasımı var bide 2 aracın arasından yola cıkıosn ben senı onume baksamda farkedemem dedım tabi suclu oldugunu anladı geçmemesı gereken yerden yıne karşıya geçti arkasından bagırarak saydırdım banamısın demedı boyle insanlar var ülkemizde

biz ne kadar dikkat edersek edelim dikkatsizler yüzünden başımız çok ağrıyor maalesef sonuçta bisiklet araba deılkı anıden dursun. Zaten aniden duran bısıklet yapsalar bakalım sen ustunde durabılırmısın hızlı gıderken :) bisiklet kullanırken dıkkatlı olmak yetmiyor ulkemızın ınsanlarının da bilinçlenmesi gerek

ayrıca alakasız olcak ama degınmek ıstedıgım bı nokta daha var bisiklete çok para verınce bırazdaha koyup motor alsaydınya 2.el araba alsaydın ne yapcaksın bisikleti diyenlerden gerçekten çok sıkıldım niye anlamıyorlar bisiklet oyuncak değil aşktır tutkudur en onemlısı spor ve ulaşım aracıdır. sevmedıgım tip kadınlardan bi teyze ben bısıkletımle yokuş yukarı cıkarken seslı bı sekılde "kazık kadar olmuş bisiklete biniyor" demesı benı delırtı durup ne dıyecegımı bılıodm ama buyuklere olan saygımdan arkama bıle bakmadım.

ysufdran ve gok bunu beğendi.
  2. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Kızlar hep öyle genelde hep üste çıkmaya çalışırlar.Ne yapacan biliyormusun 2 tane zil ve 1 tanede düdük yola biri çıkarsa hepsini birden çalmaya başlarsın.

gok bunu beğendi.
  3. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    bende 2 gün önce bisiklet sürerken aniden parkeden arabanın kapısı açıldı.zor kurtardım durumu.adama dikkat etsene abi ya dedim.o da esas sen dikkat et dedi.o an soracaktım ne düşünerek bunu dediğini ama neyse dedim kendi kendime birazda asabi bi tipe benziyordu.kaldı ki 17 yaşındaki biri böyleleri tarafından pek takılmıyor her zaman haksızdır

gok bunu beğendi.
  4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pes doğrusu diyetecek sözler,şemsiyenin hikayesini bilenler vardır.Bir zamanlar şemsiye sadece güneşli havalarda açılıyormuş.Sadece bir kişi yağmurlu havada da şemsiye açıyormuş,onu görenler ironi sözler ve bakışlarla karşılıyorlarmış,fakat o kendinden emin adımlarla yoluna devam ederek ilerliyormuş ve hiç pes etmemiş.Kendiside,başkalarının elinde şemsiyesi olduğu halde açmadıklarından dolayı yakınıyormuş.Zamanla artık herkes yağmurlu havada da şemsiyesini açmaya başlamış,artık kendisi mutlu şekilde ve insanlar arasında saygılı,kültürlü,örnek insan olarak kendinden yıllarca söz ettirmiş ve bugune kadar kendinden gerçek hikaye olarak söz ettirmektedir.Bu tür sözlere hiç aldırış etmemiz lazım.Bunun gibi düşüncede olanlar gelecek nesile ne verebilirler,bende dahil çoğumuzun başından bunun gibi klişe sözleri çok duymuşuzdur.Bulunduğum çevrede bisikletçiler olarak bayağ bir fark yarattığımızı düşünüyorum.Bisiklet süren sayısı az da olsa arttı.Hatta kışın bile bisiklet sürerek engel tanımadığını gösteriyoruz.Arabası olup bisikleti olanda birçok kişi de var.İkisinin arasındaki farkı göstermek lazım.Bisikletsever olarak çoğumuz trafikten sıkıntı çekiyoruz.Zamanla bisikletyollarının yapılması gibi projeler, bizim bu kültürü etrafımıza göstermekle olacaktır.Zamanında bir fidan ekmeyen,doğa,çevre ye karşı duyarsız insanların ne yaptıklarını görüyoruz.Bilinçli toplumun oluşmasında bisiklet kültürününde payının büyük etkisi olduğunu göstermeliyiz.

5. ysufdran

ysufdran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    aynen katılıyorum kardeşim, geçende, bahçelievlerden şirinevlere gidiyorum, bilen bilir ş evlerin sokakalar biraz dardır, gece 12 civarı, boş sokakta hızlıca giderken bi anda önüme bir bebek arabası çıkıverdi, frenlere asıldım lakin, zemin ıslak oldugundan, hiç yararı olmadı. Allahtan yola tam çıkmamıştı biraz sola kıvırıp kurtardım. azcık geç farketseydim, 28*95 = 2660 kg lık bir kuvvetle çarpacaktım..

yayalar hiç sallamıyolar bisikletlileri, arkalarına yanaşıyorum zil çalıyorum yok arkadaş azcık kıçlarını kenara çevirmiyolar. bende hızlıca yanlarından geçip korkutuyorum...

6. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    bu olaylara alıştım ama geçenlerde şöyle bir olay geldi çıldırdım

arkadaşım yeni araba almış evden çıkarken bakıyım dedim bisikleti tam arabanın önüne koydum. yani yolun ortasında falan değil. 3 kişilik orta yaşlı kadın grubu geçerken bisiklet düştü. neyse şaşırdım bi an , kadına gittim siz mi düşürdünüz dedim "evet" dedi pişkin pişkin ama yoluna devam ediyor. bisikleti kaldırmak falan yok, özür yok, mahçupluk yok. bir de üstüne niye oraya koyuyorsun demez mi. benim sinirler tavan yaptı tabi gerizekalı mısın , beyinsiz misin koskoca bisikleti görmeyip düşürüyorsun bir de üste çıkıyorsun falan dedim ama kadınların umursamazlığı ve yollarına devam etmeleri iyice çıldırttı. ben de bastım küfürü. arkalarından gidip olayı büyütecektim ama komşular falan durdurdular. 7 aydır bisiklet ben de 1 kere bile düşürmedim bisikleti, bir de tam vites grubunun olduğu yerden düştü. siz anlayın ne kadar içimin gittiğini.

İnsanlarımız da anlayış yok, kural yok, ahlak, görgü kuralı yok. başkasının malına değer verme yok.

ersen t. bunu beğendi.
  7. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu konuda yazılmış bir şey hiç denk gelmedim, o yüzden biraz üzerinde duralım konuşalım istedim.

Benimde dikkatimi çeken ve açıklama getirmekte zorlandığım garip bir olaydır bu.Benzerini birkaç defa yaşadım.Bazı kadınların bisiklet denilen çocuk oyuncağına olan yakınlığı, bir kambur balinanın devekuşu ile olan yakınlığı seviyesinde.Her şey para, her şey gösteriş, her şey ebatları ile değerleniyor onun ufacık beyninde.Kadınlığından başka hiçbir şeyi olmayan, onun da kullanım tarihi geçmiş yada zaten hiçbir zaman alıcısı çıkmamış bu insanları yok saymak en iyisi diye düşünüyorum.

Bir de zamanla öğrenip uygulamaya soktuğum bisikletçi davranışlarımdan birisi de bisikletin mutlaka devrileceğini farz etmektir.Bisiklet düşer arkadaşlar. Hiç üzülmeyin.Çizilir, bazen parçası da kırılır.Kafaya takmayın.Bu işin doğası böyle.

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    her zaman şunu söylüyorum birlikte YOL katettiğim arkadaşlarıma ve kardeşlerime olabildiğince dikkatli olun kedi gibi dikkatli olun her sese her kıpırdayan cisime reaksiyon gösterirler ya aynen böyle olun diyorum tetikte olmak hem olası ani gelişmelere olan reflexlerinizi güçlendirir hemde kaza yapma riskinizi minimize eder kendinizden başka her canlının hata yapabileceği ihtimali ile pedal çevirin bir süre sonra göreceksiniz ki tüm bunlar için terbiye ettiğiniz reflexleriniz olası risk taşıyan bölgelerde daha bir dikkatli tepki veriyor biraz basit bir ifade ile ışıklara yakın yerlerde,araçların yoğunlukla zar zor ilerledikleri bölgelerde,yayaların karşıdan karşıya geçmek için en çok tercih ettikleri ya da olası geçiş yapabilecekleri yerlerde dikkatli olun araçların yanından geçmeniz gerekiyorsa önce size olan kapıyı kollayın her an açılabileceğini düşünerek o esnadan önce hızınızı düşürün sokak aralarında ilerlerken özellikle araç altından aniden yola fırlayan kedilere dikkat edin karşınızdan sizin bulunduğunuz yöne doğru yürüyen kafası dalgın insanlarada dikkat edin bazen sizi son anda farkederek aniden sağamı solamı gideyim aceba derken sizi ikilemde bırakıp düşmenize sebeb olabilirler mümkün mertebe kimse ile tartışmayın araçlardan yana yaşadığınız bir sıkıntıda çaktırmadan plakayı aklınızda tutarak ilgili birimlere bildirin kendinizi üzmeyin kazasız sürüşler

Raven_35 bunu beğendi.