Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cadde'den karşıya geçerken kamyon çarptı!

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Mehmet Ferhat Dağdeviren tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ferhat Dağdeviren

Mehmet Ferhat Dağdeviren Yeni Üye

1 Temmuzda yayaların geçtiği yerde yayalara yeşil yanıyordu tabi ben oradan geçmeye kalkarken kocaman bi kamyon çarptı bana allaha şükür kamyonda yavaştı iyi durdu!kafayı kaldırıma vurdum hastanede tomoğrafim çekildi allaha şükür beyinde kabnama yok kafamda şişlik var!

Kuralları tam bilmiyorumda poliste bana dediki sen bisikletlisin kaldırımı kullanmamalısın karayolunu kullanmalısın v.s. v.s.

tabi kamyonların döneceği yerdede yayalar için yeşil yanmıyor ama araçlar için ne ışık var nede sağa dönüşte yayaya yol ver diye bi tabelada yok!bende yayaların geçtiği yerden geçtim!merak ediyorum suçlu benmi oluyorum yaya kaldırımını kullanıyorum diye?

Arkadaşlar hepinizede şunu diyeyimki bana ibret oldu, sizede ibret olsunki yinede sakın olakı kasksız bisiklet sürmeyin!bende kask olsaydı hiç bişeyim olmazdı ve kafamı kaldırıma çarparken bişe olmicaktı!

2. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun.

Yayalara ayrılmış alanda yer almak kaza olmasa dahi başta yanlış diye düşünüyorum. Yanlıştan da öte olası bir kazada zarar verirsin. Benim de başıma kar pistinde gelmişti böyle bir durum. Adam kayağı ile yayalara ayrılan yere kadar geldi ve duramamıştı vs. Özürünü alıp devam ettik tabi yapacak çok da fazla birşey yok.

Ülkemizde eksik ama yine de bir yaya ve motorlu taşıtlar için ışıklandırma var. Ne yazık ki motorsuz taşıtlar için bu geçerli değil. Kaldı ki yasaya göre bisiklet yolu olmayan yollarda bisiklet yoldan gider diye birşey de vardı yanılmıyorsam.

Kask mühim. Hatta yayayken bile mühim. Bir kızın kafasına birşey düşüp ölmüştü. Saçmalamam bir yana, kaza her yerde; önlemler zararı minimize ediyor.

Geçmiş olsun tekrar.

3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun. Önemli bir nokta, kask. Ben genelde sahil yolunda sürüyorum bisikleti, sadece yürüyüş ve bisiklet yolu, trafikle hiç alakası yok. Orada bile kask takıyorum. Kimisi gülüyordur ama kimin umurunda? Trafiğe kapalı bisiklet ve koşu yolu olması, benim bisikletten herhangi bir sebeple düşüp kafamı yere vurmayacağım anlamına gelmiyor. Herkese her nerede sürülürse sürülsün bisiklet, kask takmayı öneriyorum. Bir arkadaşım takmadığına bin pişman şuan. Bisiklet yolu konusu zaten tümden fiyasko. Mecbur karayolunun sağından gidiyoruz. Çok dikkatli olmak gerek. Sağa çekmiş araçların aniden kapısı açılıyor, toplu taşıma araçları sağa aniden yanaşıyor. Tali yoldan çıkanlar vs çok çok dikkatli olmak, her yanı gözetmek şart.

yigitkirca bunu beğendi.
  4. turgaygungor

turgaygungor Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun daha dikkatli olmamız gerekiyo kask şart tabi .

5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    büyük gecmis olsun.bir ufakligi sevindir artik:D ya da kusları vs..Bende senin gibi anayolda yaya gecidini ve kaldırımı kullniyorum.cunku bisiklet insan gucu digerleri motor gucu kıyas edilmez.hem yaya gecidinde ve dar kaldirimda bisikleti elle suruyorum. motor birden hızlanıyor kural ihlali yapan cok var.kırmızı ısıkda bile gecenler oluyor adamin kafasi 1 trilyon:D.malesef bisiklet yolu yok.işimiz gercekten zor.
    sagolsun bazı araba ve kamyon kullanan bilincli kullanicılarda var.uyarı ve yavaslama anlayisli oluyorlar.ehliyet sınavı daha kapsamli teste tabi tutulsa daha iyi olur gibi.nereden bakarsan bak sistem bozuk.system collapsed:D sil bastan yeniden yol lazim. genis yelpazede.ha bunu kim yapar? bisikletsever içimizden biri:D o mevkiye gelene kadar pedala asılcaz.