Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Caddebostan Sahil Yolunda Yaşanan Rezillikler...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında çağın onat tarafından paylaşıldı.

1. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Dün akşam saatleri itibari ile caddebostan sahil yolundan Maltepe-Kartal-Pendik-Tuzla-Orhanlı ya doğru gitme hevesindeydim. Yanlız hata bendeki dün pazardı ve lig in son haftasıydı malumunuz. Neyse turumu maç saatine getirerek rahat giderim diye düşündüm. Ama fenerlilerden değilde, ŞU BİZİM MÜTHİŞ GÜNLÜKÇÜLERİMİZ varya onlara denk geldim. Valla sahilde ne ararsanız vardı, mangal dumanından gözükmeyen yollar, çöplerden slalom yapmak zorunda kaldığım kaldırımlar, bira şişesi kırıklarından, yolun ortasına kablo çekmiş(müzik dinlemek için) insanlar vb. olumsuzluklar... Dedim pazar hata sende şikayet etme. Hadi bunları geçtim. Yolda yürüyen insanlar, bisiklet yolu var malumunuz.Burayı bisikletçiler kullanır MANTIKLI düşünüldüğünde. Ancak o yolu kullanan yayların karşılarından bisikletli geldiğini gördükleri zaman bile çekilmeyip sana "NE İŞİN VAR LAN BURDA BEN BURDA MAL MAL GEZİYORUM." dediklerini görüyorsunuz gözlerinde... Onlara çarpmamak için yolun kaldırım tarafına geçtim. Hani ikinci bisiklet yoluna... Ordada kaldırım sonlarında belediyenin yaptığı engelli vatandaşlar ve bisikletçilerin rahat bir şekilde kaldırım değiştirmesine yardımcı olan iniş çıkış rampalarının önüne bırakılan araçlar.? MALLAR kısaca... Hadi hepsi bir yana bisiklet zorunluluk değil, ama neden engelli vatandaşlar BU MALLAR yüzünden zorluk çekmek zorundalar... Yaşlı bir çift ve teyze tekerlekli sandalyede, eşi onu kaldırıma çıkartmak için uğraşıyor ve etrafda ki GÜNLÜKÇÜLER mal mal seyrediyor. Yazık ya bu ülkede ne saygı ne sevgi ne anlayış nede KÜLTÜR kalmış.
    Güzel bir pazar gününün bu kadar kötü geçmesinin tek sebebi APTALLIĞIMdan dolayı cadde ye inip güzel bir vakit geçrimem oldu.
    Nese bir dahakine ormanda hayvanlarla beraber daha güzel vakit geçiririm. EMİNİM...

Bora bunu beğendi.
  2. Zeki Günaydın

Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    helede mangal sezonunun yeni açıldığı bu ayda mangala hasret vatandaşımız doluşmuştur sahile. stres atmak bi yana sinir stres sahibi oluyor insan.