Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Caddebostan bisiklet yolunda gerginlik... Durum vahim...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ahsen Okyay tarafından paylaşıldı.

1. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Her akşam olduğu gibi bu akşamda Kadıköy'den başlayarak Maltepe turuma başladım. Bilirsiniz sabıkalı cafe marinanın biraz ilerisinde(Kadıköy'den Bostancı'ya doğru giderken) yol sola doğru döner sahil kenarından kayalıkların ordan bisiklet yolu devam eder. Orada boş bir arazi var otopark olarak kullanılıyor. Dönüş yolundayım Caddebostan tarafından geliyorum 4-5 tane izbandut gibi adam arabalarını park etmiş bisiklet yolundalar hemde arabadan bişeyler indiriyorlar. Yol kalabalık olmadığı için yaya yoluna taşarak yanlarından geçtim. Hızım 10-12 km arasıydı gezdiğim için süratli değilim. Geçer geçmez "yol istesene lan hadi... zilini çalsana bize de nolduu haa..." gibisinden kelimeler sarf ettiler. Birden garipsedim biraz uzakta durdum döndüm baktım bana bakıyorlar. "Biz yolu insanlardan istiyoruz sağolun" dedim... "Gel gel yol vericez biz sana gel..." diye hala bağırdılar... Ben muhatap olmayıp yoluma devam ettim...

Uzun zamandır burda bisiklet sürerim bunlar gibi nerden geldiği belli olmayan odunlara ilk defa rast geldim. Yani dönüp gitsem yanlarına tartışmaya filan adamlar dövmeye öldürmeye dünden hazırlıklı. Çok garibime gitti. Üstelik yaklaşık 10 metre yanlarında da 3 ekip otosu 10'a yakın polis oturuyordu otoparkçıyla. Bu durumda bile kabadayılıklarını yapıyorlar. Neye güveniyorlar anlamadım :boese157:

Aman arkadaşlar orda insanın boş anına sinirli anına denk gelir tartışmaya filan girenleriniz olur sakın ha diyeyim. Bu tür insanlarla kesinlikle münakaşa yapılmaz. Biz bisikletliler olarak kültürlü görgülü insanlarız. Bunlar gibi hanzolarla işimiz olmaz. Özellikle tek başınaysanız ve size de denk gelirseler sakın muhatap olmayın.

2. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    biraz önce marin cafe videosunu izledim, tesadüfen de sizin konunuzu gördüm,
    muhatap olmadan uzaklaştığınız isabetli olmuş, uzak durmak lazım, bu adamlar polisten filan korkmaz,

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  3. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ahsen abi geçmiş olsun, sen en iyisini yapmışsın. Beni de sinirlendirdi yaşadığın olay abi.

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    en iyisini yapmissin.bende 3-4 kisinin cesaret habı aldiklarını sonradan ogrendik. saga sola cattıklarını gormustum.ekip alip gitmisti.ne yaptiklarını kendileri bile bilmiyor.sinirli boga gibiydiler.her an hersey olabiliyor dikkat etmek lazim.yerli yerinde yapilan hareket davranislar her zaman erdemliliktir.

5. akn

akn Üye

Seviye:
    ben de genelde akşamları maltepe - fenerbahçe turu yapıyorum. Marin cafe nerede oluyor? Bugün de sinyal vermeye tenezzül etmeyen bir servis aracı beni eziyordu. Bir de durmuş laf sayıyor bana. Adam sinyal verse ben de bekleyeceğim onu..

6. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    En güzelini yapmışsın memleket boş teneke adamlarla dolu hiç bulaşmıycaksın bu tiplere, birkaç tanıdığım insan var bu tip ağızlarından şu cümleleri duymuşluğumu bilirim;
    "Cesaretlenip iniyoruz insanların olduğu yerlere bile bile laf atıyoruz kavga çıksın da eğlenebilelim diye."
    Adamların hobisi abi, uğraşmıycaksın geçip gidiceksin.
    Yemin ediyorum gece tek tek yok ediceksin bu tipleri vatandan.

7. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Canını sıkma, cevabın harika olmuş o bile yeter :)

Bu çok doğru bir tespit.İnsan denilmesi bile bence yanlış.Bunlar tüm insanlığa zararlı bir tür.Evrimini tamamlamamış pirimatlar, homo habilisler.

8. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bisiklet yolunda ara ara gördüğüm bisikletli özel güvenlikler ne iş yapar!

Sahili piknik alanına çevirip mangal yakıp ortalığı dumana boğanlar, mangal küllerini palmiye diplerine dökenler, piknik sonrası çöplerini bırakanlar, bankları yakanlar,bisiklet yoluna çıkmayı başarıp araba park edenlerden ve sizin karşılaştığınız gibi meşe odunlarından oluşan bu güruh kimin sorumluk alanına giriyor acaba......

akn ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  9. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun. Terör sadece dağda değil malesef...

Ahsen Okyay ve ersen t. bunu beğendi.
  10. Volkan Haşıl

Volkan Haşıl Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, maalesef bunlar gibiler çok fazla yollarda.

11. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    cafe videosunu izledikten sonra bu konuya denk geldim.böyle insanlar ''yan baktı'' diye adam bıçaklayan cinsten.dönüp de uğraşmamanız iyi olmuş.geçmiş olsun :)

12. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Son zamanlarda malum habire orman yangıları haberleri okuyoruz,bu durumda oradaki sakinlerde şehirlere akın edip insanların arasına karışmaya çalışıyorlar,bunlar yarınları olmayan kişiler bu yüzden bulaşmamak en iyisi. Ayrıca bu Marin Kafe Kadiköy belediyesi tarafından bisiklete ayrılmış olan yolu tamamen önünden geçen kısmı masaları ile işgal etmiş durumda,( bende resimli kayıtları mevcuttur ,video kaydım var)oradaki görevlilere ne yapıyorsunuz sizde dedim,umursamadı bile ,Belediye Beyaz masaya yazılar yazdım ,tık yok ,ayrıca Moda yokuşuda aynı şekilde Koço'nun orası arabalar park ile gasp yapmış bir durumda ,buralara kimse bir şey yapamıyormuş,etraftaki esnaftan aldığım bilgiler böyle. Ayrıca Kurbağalıdere köprüsünün yanındaki bisik yolu değil ,resmen ölüm yolu lütfen oraya güvenmeyin,geçenlerde FB Askeri kampın yanından açılan bisiklet yoluna giren bir aracın, bisikletli arkadaşımızı ne hale getirdiği meydandadır. Ama genede bu tip vurdum duymazlıkları birlikte karşı çıkar isek toplu bir sesle bence berteraf edebiliriz diye düşünüyorum. Neticede bir hukuk devletinde yaşıyoruz,kanunlar çercevesinde çizilmiş yollara nasıl bu şekilde sahipleniyor bu adamlar bunun sorgulanması gerekmektedir.
    Hepinize güzel günler dilerim,kazasız ,belasız,magandasız...

13. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu kısım çok fena olmuş yalnız :D

14. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    aslında yapılacak şey çok basit yanınızda biber gazı taşıyın çok zorda kaldınız ( itme kakma darp gibi )
    tereddüt etmeden kullanın nefsi müdafaya girer bizler medeni olmaya duyarlı olmaya çalıştıkça hep ezilenlerden olmaya başladık
    ben haklıysam kesinlikle diş gösteririm kimse bizi aciz sanmasın

akn, Ahsen Okyay ve ersen t. bunu beğendi.
  15. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Polis (kolluk kuvvetleri) görevini yapmadığı için kimse polisten korkmuyor. Onlar vatandaşa hizmet için yoklar.

16. akn

akn Üye

Seviye:
    En tehlikelisi de o mangal yapanlar çocuklarına dikkat etmiyorlar onlarda bisiklet yoluna çıkıyorlar.. Bir kaza olsa suçsuz olduğu halde hem bisiklet sürene yazık olacak hem de o ufaklığa. Suçlu ise anne baba..

17. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    Beyaz masaya her bir forum üyesi tek tek mail ile şikayette bulunsa. Forumda yüzlerce kişi var.

Bunca sesi duymazdan gelemezler.....

Resimleri bizim ile paylaşsanız da bende beyaz masaya mail atsam.

ersen t. bunu beğendi.
  18. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    bir ay kadar önce tam anlattığınız bir kaza gözümün önünde oldu.

karşıdan gelen bisikletli arkadaş bir çocuk ile çarpıştı, arkadaşın ağzı kanlar içinde kaldı. Kazaya neden olan çocukta ise Allahtan hiç bir şey yok.

yere düşen bisikletli çocuğa bir şey oldu mu diye sayıklarken çocuğun anne babasının bisikletliyi orada o şekilde bırakıp kayıplara karışması ise ayrı bir hadiseydi.....

akn bunu beğendi.