Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

büyükşehir merkezlerinde bisiklet sürmek?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yetkin Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar ben Antalya'da yaşıyorum,Antalya gibi yerlerde yaşayanlar bilir şehiriçinde bisiklet sürmek,diğer insanlar tarafından yadırganmaz.Trafikde İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde olduğu gibi yoğun değil.Antalya'nın en yoğun caddelerinde bile çekinmeden sürebiliyoruz.Bu yaz Ankara'ya götürmeyi düşünüyorum bisikletimi,aklımda hep Kızılay'a girmek ya da çok yoğun caddelere girmek nasıl bişey,siz Ankara ve İstanbul'da bisiklet kullanan arkadaşlara sormak istedim.En önemlisi insanlar tarafından yadırganıyo mu bisiklet,büyükşehir merkezlerinde?
    Çünkü daha önce Ankara'da da yaşadığım için şunu biliyorum ,caddelerde bisiklet görmek nerdeyse imkansız .Sürücüler bisikletlere alışkın değil trafik içinde.

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ankara trafiğinde çok kullanmayı istemiştim ama olmadı. Tek sakıncam araçların hızlı gitmesiydi. Bana yolda müzik dinlemek problem yaratabilir gibi geliyor. Ama özellikle sıkışık trafikte ilerlemenin 1 numaralı çözümü bisiklet, değil mi?:rolleyes:

Bu arada seyrek de olsa Ankara trafiğinde bisiklet sürücüleri görmüşlüğüm var. Aramızda da varsa fikirlerini ben de merak ediyorum.

Yetkin Şahin bunu beğendi.
  3. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aman diyim!
    mavi halk otobuslerine ve arkasi ozel yontemlerle havaya kalmis tofas sari taksilere ve mavi halk otobuslerine dikkat ,sakin sollama yapmayin :in:

4. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kizilay girisinde eger sihhiyeden girerseneniz polis izin vermiyebiliyor maltepeden girerseniz sorun yok

5. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar,durum tam tahmin ettiğim gibi o zaman:(

6. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet sürüşlerimin büyük çoğunluğunu araçların yoğun olduğu yerde yapmak zorunda kaldığımdan bu duruma gayet alıştım,,, artık bisiklet kullanırken arabalara teğet geçmeyi(özellikle aynalarına) çok iyi başarıyorum.Tüm bunları beykoz sahil yolunda sürmekten çok hoşlandığım için öğrenmek zorunda kaldım,,:)
    şu ana kadar gözlemlerime göre, genel olarak küçük araçlar yanınızdan geçerken yavaşlıyor ve mümkün olduğunca uzaktan geçiyorlar, Ama halk otobüslerinde, özellikle dolmuş vb, kamyonet tipi araçlarda bu durumun tam tersi görülüyor,,Hızla arkandan gelip sen daha farkına varmadan seni yoldan atabiliyor ya da kaldırıma sıkıştırabiliyorlar,,
    Bunlara dikkat et derim,,ve özellikle de şehir içinde kaza ihtimali çok olduğundan kasksız asla çıkma(her nasıl görünürse görünsün:D)

7. moonloc

moonloc Üye

Seviye:
    bence büyükşehirde bisiklet sürmenin özenilecek hiç bir yanı yok:) aman siz siz olun antalya gibi biyerden büyükşehire getirmeyin bisikleti.Eminim bisikletin kendisi de antalya da kalmaktan mutlu olacaktır:D

8. honour92

honour92 Yeni Üye

Seviye:
    buralarda bisikletli insanlara pek saygı yok ve kask ve tayt giyenlere çok garip bakıyolar uzaylımış muamelesi yapıyolar ıssız yerletde tinerci gaspçı gibi tehliklere rastlayabilirsin bu nedenle yanında elektro şok cihazı yada biber gazı bulundur trafiğin yoğun olduğu bölgelerde arablarla yarışa kalkma ortalık serseri kaynıyo seni sıkıştırıp sakatlayabilir gezeceksen gelişmiş bölgelere git istanbulun bir yeri bir yerini tutmuyo her tarafın insanı barınmakta benden tavsiye büyükşehirlere gideceğine tarihi yapıların bulunduğu bir yer seç edirne keşana gelirsen oradaki tarihi yapıları gezdirebilirim sana kamp kurmaya gerek de yok ben seni konuk ederim istediğin kadar kalırsın bende arkadaşsızlıktan kurtulmuş olurum ama tercih sana kalmış sen düşün tüm arkadaşların fikirlerini göz önünde bulundur öyle yola çık sonradan pişman olmanı istemeyiz