Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükçekmece skatepark

Konu, 'BMX' kısmında çağdaş meriç tarafından paylaşıldı.

1. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bilmeyenler olabilir Büyükçekmece sahilde bir skatepark var. Her ne kadar adı skatepark olsa da bmx'lerle gidilip bir şeyler yapılabilir.

Ben Büyükçekmecede oturuyorum ve kendime bir bmx aldım. Bmx olayına her ne kadar yeni başlayacak olsam da; Büyükçekmecede oturup skatepark'a takılan veya çevre ilçelerden buralara gelebilecek bmx sahibi arkadaşlarla kaynaşsak iyi olur.

Öncelikle bu konuda Büyükçekmece skatepark hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşsınlar. Büyükçekmecede oturuyorum fakat skatepark hakkında henüz bir bilgim yok. Paralı mıdır, üyelikle midir veya ücretsiz midir bunu bile bilmiyorum.

Bu hafta içi (26 veya 27 eylül) bmx'im gelecek. (kargoda şuan) Geldiği gibi gidip bir göreceğim nedir ne değildir. Gittiğimde topladığım bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Büyükçekmecede oturup bmx sporuyla alakalı arkadaşlar bana mail yoluyla ulaşsınlar. cagdasmeric@msn.com

2. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    bmx onset mi decade mi? Bendede onset var :)

3. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    decade aldım ben. onset düşünmüştüm ama distribütor (doğa bisiklet) onset i ''flatland e uygun bulmuyoruz'' diyerek getirmediklerini söylediler.

bisiklet henüz gelmedi ama resimlere falan bakınca iyiki onset yokmuş decade almışım diyorum.

sen nasıl onsetten memnun musun? kaç kilo o?

4. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    Decade da onsetde street tarzı bisikletler flantland için kadro daha kısa oluyor gidon yapısı farklı oluyor ki daha rahat bacaklar hareket etsin, bitek pegler flandlanda uygun haberin olsun :) ben onsete baya değişiklik yaptım 3pc crank set,rulmanlı pedallar,ön arka göcek değişti 9t oldu ön dişli 25t oldu, pegleri street uygun değiştirdim, arka frene 2. rotor ekledim,sele pivotlu sele oldu, elcikler değişti çıkartmalar değişti :) daha yeni parçaları monte etmedim kg bilmiyorum ama eski hali pegsiz 12kg idi şimdi 11kg düşer diye düşünüyorum. decadenin 3pc crank kullanması iyi boyası değişik mat boya olabilir. kadro biraz daha hafif olabilir yapısı biraz farklı onsetle. Genel olarak biraz daha kaliteli parça kullanılmış denebilir ama kg olarak çok fark yoktur. Pegler ciddi ağır haberin olsun :) flatland yapcaksan gidon değiştirmeyi düşünmelisin derim.

5. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    ön dişliyi 25t yaptığında ciddi bir ağırlık farkı oldu mu? sanıyorum ben ilk dişliyi değiştireceğim çünkü üstündeki dişli gereksiz büyük. birde gereksiz ağırsa hiç gerek yok onu tutmaya

6. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    25t animal aldım baya hafif diğer büyük dişliye göre ama henüz parçaları monte etmedim o yüzden ne kadar fark yaratacak bilemiyorum ağırlıktan ziyade sağlamlığa odaklandım parça toplarken o yüzden animal rulmanlı aliminyum pedal aldım ikisi 620gr :D baya ağır oldu ama ömürlük pedal metal dişlili filan :D

7. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    bende arkada sorun yokta öndekini 25e cevirip hafif bişey düşünüyorum. nede olsa sağlam bir yedeğim olacak

8. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    neyse burada çok decade konuştuk. burada skatepark'la ilgili konular paylaşılsın. decade i diğer taraftan konuşuyoruz şuan

9. Eren Taşköy

Eren Taşköy Yeni Üye

Seviye:
    Ben bizimkentte oturuyorm arada skate parkura gitsemde memnun değilm zaten kapalı çitlerden atlayark girilebiliyo ve rampalarda berbat durumda hatta duyduğuma göre bu kış sökülckmiş iyi ve yakındaki tek parkurda bahçeşehirde beni ve bizim tayfayı bizimkent camisinn oralarda bulabilrsin..

10. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    Eren benimde işyerim bizimkent köprüsünün orada. hergün bizimkentten geçiyorum yani. ama bisiketle bizimkente çıkmam biraz zor olacak. ama yinede seninle görüşelim.

kaç kişisiniz bmxciler?

11. Eren Taşköy

Eren Taşköy Yeni Üye

Seviye:
    Bizim sayımız süreklli deişiyo yanımızda kaykaycılarda oluyo ama tam olarak toplandk mı 15-20 kişi olabiliyorz ama tam olarak toplanamıyorz bizimkent caminn orda bizi her gün bulabilrsin zaten beni kime sorsan gösterrler..