Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükada Rampa Yapımı İlk Hafta

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında ErkaL tarafından paylaşıldı.

1. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Selam arkadaslar..Baktik yapan yok biz gidelim kendi çapimizda ufak tefek bi parkur çikaralim atraksiyon olsun diye rampa yapalim dedik...Rampa yapimindaki güçlügünden daha dogrusu 2 kisi gittigimizden dolayi hem çok uzun surdu yapmasi hemde 60 -max 70 cm oldugundan dolayi baya alcak.Ancak temelini tastan yaptigimizdan dolayi ve sirkülasyonu cok olmayan bi yere yaptigimizdan sonraki gidislerimisde yüksekligini artiracagimiz kesin..yapim asamasindaki haliyle birlikte fotoraflari..

Haftaya umarim daha yükselmis sekliyle karsinizda olucak ayni rampa :)

2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    güzel olmuş şimdilik ön vitesi takiimde ekşına dvm ediim:D bu hafta sonu olmasada bir dahaki adaya gitiğinizde gelebilriim 3-5 kişi gideriz kazma kürekle girişiriz:D güzel bişe çıkarırız.

3. Emirhan Gördebil

Emirhan Gördebil Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya şöyle güzel sabahçı olduğum bir hafta sonu 12.30 dan sonra katılmak isterim bilgilendirin msn den geliyim.

4. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    birilerinin havada fotosu yok mu :D
    ellerinize saglik

Bulunmaz bunu beğendi.
  5. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    var ama begenmedim koymadım vallahi :) normalde videosuda olucaktı ama cok titrek kötü bi çekim diye eklemedim haftaya iyi haliyle işalah :)

6. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kolay gelsin. :D

7. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    erkal daha buyuk projeler yapalim kardesim bole tek rampayla olmuyo butun fr ve dh cemaatini toplayalim tahta rampa falan yapacak yer varmi?

8. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok iyi bir fikir.. ileride yapılacak projelere de temel olur.. tebrikler..
    bizde ankara odtü'de biraz daha küçüğünü yapmıştık ve ondan atlıyorduk.. sonra bir baktık ki orman yolları açan dozer onu traşlamış..
    ya balta girmemiş bir yerlere yapın yada yerel yöneticilere de haber verin yoksa adamların insafına kalırsınız..

Sinto bunu beğendi.
  9. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bencede yetkili kişilerden izin almalısınız..hem alırsanız daha büyüklerini yapmak için tereddütte kalmassınız..belediye tehlikesi ortadan kalkar...

Ama iş sadece belediyede bitmiyo birisi kıl olup gelir yıkarsa(dağatırsa)...?:DNese moralimizi bozmayalım..:)

Paylaşım için teşekkürler..Şuranın tam adresi yokmu ya...Yolumuz düşerse bizde kullanırız.

10. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    :in: Bu rampayı büyütelim.Hatda birde single track parkuru hazırlayalım bu parkurun içinede rampalar eğimli virajlar yapalım..Single track için adada uygun yerler var mı Erkal?Birdahakine bende geliyorum...

11. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar rampanın yapımındaki diğer kişide benim :D.2 kişi olduğumuzdan baya bi uzun sürdü rampanın yapımı.Bi dahaki gidişimizde çok güzel fotoğraflar ve mümkün olursa video çekmeyi planlıyoruz.Bide rampayı onun yarısı yada bi onun kadar yükseltmeyide planlıyoruz.:D

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bnde o resimde chaseyi ittiren Koray değilmi diye bakıyordum :)

13. D.H_PRO

D.H_PRO Misafir

ellerinize sağlık,umarım çok uğraşmışsınız.iyi forumlar arkadaşlar. . .

14. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Bi ara toplantı gibi yapsak aslında hem gezi gibi olur güzel olur.. Giderken söyleyin de müsait olanlar gelsin ;)

15. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Parkuru biraz daha uzatabiliriz.Şu anlık iniş süresi 2 dakika 45 saniye kadar sürüyor benimde aklımda böyle rampalar ve mevcut patikayı saglı sollu slolom seklinde single trackmiş gibi döndürerek iniş süresini 3-3.30 dakikaya çıkarmak.Ancak single tracklick dar orman içi bu parkur üzerinde yok..Belki bi araştırma yaparsak earthle yada direk gidip başka yerlerden çıkabilir diye düşünüyorum.
    Yol yangın yolu sayılabilcek bişi ancak kışın ada zaten bombos herhal cok kullanılacak bi yol değil.(yazın gittiğimde dahi bomboş oluyordu)
    Tahta rampa yapılır ancak eğim biras az ancak takta rampadan dropladıgımıs yeri hafif kazarak eğimi dikleştirebiliris diye düşünüyorum. :)
    Son olarak da belediyeye açıkçası gidip danışmaktan çekiniyorum cünkü beklemediğimiz bi cevap gelir ise muhtemelen orayı kontrol ettirecek birilerini yollıyacaklar periyodik olarak ve yapılanlarıda yıkmak isteyebilirler..Kararsızım bu nedenle :rolleyes: herşey bisiklet parkuru hayalımızın gerçekleşmesi için bizler şu zamanlarda bişey yapıp dikkat çekmez isek sanırım hep yerinde saycak ve hiçbirzaman bir bisiklet parkı girişimi olmayacak belediyeler vb kurumlar tarafından...

caner(bmx) ve Özgür Tunalı bunu beğendi.
  16. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Başka hertürlü kaçak yapıya izin verirler biz bir rampa yapsak yıkarlar.Dediğin doğru izin istesek vermezler muhtemelen ama orman içine single track yaparsak gözden de uzak olur araba fln da geçmediği için birilerinin bozma imkanı pek olmaz diye düşünüyorum.Bu rampayı yaptığınız yer yangın yolu üzeri ise pek uzun ömürlü olacağını sanmıyorum:(

17. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    biz birseyler yapmaya calisalim yoksa yaptimiz yerleri gece kondu gibi yikicaklar bi belediyelerle konussak veya toplu imza toplasak diom

18. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    çok ümitsiz değilim hemen yıkılmaz herhal çok arazi yapısını bozan birşey yaptığımız söylenemez..Etkili bir katılımla görüşürelebilir belediye ile belki burası olmas ancak yapabilceimiz başka biryer gösterebilirler..Burası mevcut bir toprak parkur diye başladık rampa yapmaya ancak benim gibi diğer arkadaşlarımda sanırım orman içi daha kapalı bozulmayacak biryere parkur yapmak için can atar diye düşünüyorum...Belki burası rampa konusunda kendimizi denediğimiz bir alan olduktan sonra ciddi bir görüşme yapabiliriz..Sonucunda yapılacak yer kadar en az zararı hatta hiç zarar vermeden yapmayı bilmek de önemli...