Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük şehirlerde nasıl nerede bisiklet sürüyorsunuz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Örneğin Bursa'da caddeler dar ve kalabalık.Bisiklet sürülecek cadde de pek yok.Bu kalabalığın içinde nasıl sürüyorsunuz?

2. mehmet ankaralı

mehmet ankaralı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bi yaklaşım :) ben pek sürmedim ama çok zor bi iş sen dikkatli olsan bile illa biri çıkıp sana çarpıyor sonra ''bisiklet yolumu burası '' diye çıkışıyorlar ben çok kalabalık yerlerde ara sokakları kullanıyorum .. Eğer illa oradan gitmem gerek diyorsan çok dikkatli olman lazım kazasız sürüşler hayırlı cumalar

Harun Salcı bunu beğendi.
  3. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    kaldırıma yakın gitbaktın seni şıkıştırıyorlar iki taraflı o zaman kaldırıma çık öle devam et :) caddedeki trafik ışıklarında da ortaya durma sakın sen geçene kadar kırmızı yanar çünkü :)

4. Muammer D.

Muammer D. Üye

Seviye:
    Trafikte bisikletin de diğer araçlar kadar hak sahibi olduğunu unutmayın. "Burada arabalar var, nasıl bisiklete binerim?" diye düşünmenize gerek yok bence. Sadece size göre en güvenli güzergah neresi ise orayı seçin ve gittiğiniz yolda sizin de diğer araçlar kadar hak sahibi olduğunuzu unutmayın. Korna çalanlara, önünüze kıranlara, senin burada ne işin var şeklinde bakanlara da aldırış etmeyin. Bir de her fırsatta bisiklete binin ki etraftaki insanların gözleri alışsın.

5. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ankara'da cadde ve sokakların genişliği konusunda pek problem yok, caddelerimizin çoğu geniş, ancak sorun o caddeleri paylaştığımız insan müsvettelerinde... Ben genelde otobana çıkıyorum, ıssızlığı beni cezbediyor, şehir dışına çıkmışım hissi veriyor ya işte onu seviyorum... Bir de şehre yakın kasaba ve ilçelere gidiyorum, mesela Yenikent, Ayaş falan... şehir içinde pek sürmüyorum artık, insanı strese sokuyor...

6. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün eve dönerken o insan müsvettelerinden biri bana camdan kafayı çıkarıp çekil la çekil zaten frenim yok önüme geçiyorsun bir de diye bağırdı. O sırada ışıklardan karşıya geçiyordum. Özrü kabahatinden büyük ayının. Hem freni bozuk hem arabada 6 kişi var.

Harun Salcı ve mehmet ankaralı bunu beğendi.
  7. mehmet ankaralı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Seninde dediğin gibi dostum mustette sonuçta harcanıp gidecek sonunda istedikleri kadar bağırsınlar ...

8. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    valla geçenlerde arabanın teki dönüşte yavaşladı bende yol verdi sandım :) arabanın önünde geçiodum frene bastı yanıma gelincede GEBERECEKSİN diyor :) bende arkadan bağırıyorum Mesele Basit Herkes Geberecek diye :D

9. mehmet ankaralı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kemal sunal filmine benzemiş '' öleceksin be adam ..... Aaa buda biliyo ya '':)

Harun Salcı ve Kanber Gülhan bunu beğendi.
  10. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    :D haha bi daha brisi derse geberecen diye o cevabı vercem :)

Harun Salcı ve mehmet ankaralı bunu beğendi.
  11. serdar-c

serdar-c Yeni Üye

Seviye:
    genelde sıkıntılar hep aynı. bulunduğum yer merkeze yakın ve bol yokuşlu. ben gözü karartıp şehir merkezinde sürüyorum, çünkü çok fazla alternatif bir yolum yok. bugün işe ilk kez bisiklet ile gittim ( evime uzaklığı 10 km ) gezme ve spor amaçlı kullanım dışında şehir içi ulaşım için kullanmak beni mutlu etti.