Büyük kadrolarda sele borusunu çevirmek...

Triatlon geometrisi sağlamak için sele borusunu çevirmek?

• Toplam katılım
    4
  • Anket kapanışı .

m6rk

Daimi Üye
Tepki
166
Arkadaşlar, bisiklete yeni başlayan biri olarak olabildiğince uygun fiyata önce bir, sonra bir tane daha cro-moly kadrolu 2.el bisiklet aldım. İkisi de 80'li yıllarda üretilmiş yol kadroları. Boyutları yanılmıyorsam 54cm. ve bana biraz büyük geliyorlar (boyum 1.83m.). Gerçi 2. aldığım bisikletin kargo ambalajını bile açacak vaktim olmadı 2 haftadır ama, boyut ve geometri bir önceki ile aynı gözüküyordu...

İlk bisikletimle 12km.'lik kısa bir tur sonrasında sele fazla geride olduğundan ucu çok rahatsız etti. Biliyorsunuz, o yılların ve genelde yol bisikletlerinin pedal göbeğinden seleye çıkan borusu arkaya doğru açılı, seleyi yükselttikçe sele-gidon mesafesi de artıyor. Bu da vücudumun öne daha fazla eğilmesine ve ağırlığımın leğen kemiği uçları yerine pek istemediğimiz noktalara binmesine yolaçıyor.

Sele borusunun seleye bağlandığı bölümde geriye doğru bir dirsek yapıyor. Ben Triatlon antremanı için aldığımdan, acaba diyorum, o dirseği öne doğru çevirip seleyi monte etmem bir çözüm olur mu?

Selenin altındaki 2 paralel bağlantı borusunun izin verdiği ölçüde öne kaydırmam bile yetmediğinden böyle bir çözüm aklıma geldi. Bunu deneyen oldu mu aranızda?

Herkese iyi sürüşler

Scudo