Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük kadro

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ahmet ilsev çelik tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ilsev çelik

ahmet ilsev çelik Yeni Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar.Mtb den sonra çoğu arkadaş gibi bende bir tane yol bisikleti alsam diyorum.Ankara da tam istediğim gibi ,hemde uygun fiyatlı( 2010 oduğu için) bir bisiklet buldum .Fakat kadro boyu sanırım bana biraz büyük .Benim boyum 175cm, bacak boyum ise 80cm.Yerli ve yabancı birçok sitede yaptığım araştırmaya göre bana uygun olan kadro boyu 54cm.Beğendiğim bisiklet ise 56cm kadro boyuna sahip.Bacak boyunda çok sorun olacağını sanmıyorum ama öne doğru çokmu fazla eğilmem gerekir?Birde bu sorunu kısa gidon boğazıyla çözebilirmiyim?Değerli fikir ve önerileriniz için şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.

2. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha once su baslik altinda tartisilmisti: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=35921 Orada verilen bir linkte - http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO - ayni kisinin amacina gore degisik boyda bisikletlere binebilecegi anlatiliyor. Kisaca ozetlemek gerekirse, dediginiz gibi size uyan boy 54 gibi gorunuyor (ayni zamanda benim boyum). Ama bu "competitive" yani rekabete yonelik suruslerde gecerli. "French fit" e bakacak olursaniz 56, 58 e kadar yolu var bu isin.

Tolga Gürgün bunu beğendi.
  3. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Ahmet Bey ,

Bisikleti deneyin 3-5 km sürün . Sonra birde 54 bulabilirseniz sağdan soldan birde ona binin sonra karar verin ..Kadro üst boru ile apış aranız arasında 1,5 parmak boşluk olsun ..

Selamlar ,
    Tolga Gürgün

hakano bunu beğendi.
  4. ahmet ilsev çelik

ahmet ilsev çelik Yeni Üye

Seviye:
    Tolga ve Hakan arkadaşların verdiğini bilgiler,öneriler ve linkler benim için yeterli oldu.Konuyu çok güzel özetlemişsiniz.Teşekkür ederim.Konu kapatılabilir.

hakano bunu beğendi.