Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

büyük kadro ne kadar sorun yaratır ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Semih_ÇELİK tarafından paylaşıldı.

1. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar öncelikle s.a benm boyum 175 ve farkında olmadan 19" kadro bisiklet aldım sadece yolda kullanıyorum bisikleti biraz atik ve kıvrak kullanamıorum fazla yatmam gerekiyor bisikletin üstüne bu durum bi sağlık sorunu veya performanssız bi sürüş sağlarmı ne gibi dezavantajı olur ? herkeze cok teşekürler. şimdiden

2. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    eğer ki yol ya da tur bisikleti kullanıyorsanız kadro boyu normal sayılabilir, ama sanıyorum ki mtb kullanıyorsunuz bu durumda; fazla yatmanız en başta kollarınızı fazla öne uzatmanızı ve omuz ağrıları olur, genel anlamda performans kötü etkilenir, çünkü bisikletin tüm açıları size büyük olacaktır sadece yatmakla sınırlı kalmayacaktır, kullanılır mı? kullanılır, ama boyunuza göre bir kadro denediğinizde ki bu mtb'de 16-17'' oluyor farkı görecek ve asıl şimdi bisiklete bisiklete biniyorum diyeceksiniz bence.

3. Semih_ÇELİK

Seviye:
    evet mtb kullanıyorum etrafımda 18" bi kadroya bindiğimde selenin benimkinden yukarda olmasına ragmen daha rahat pedal basabiliorum benimkinde sele daha aşşada olmasına rağmen rahat pedal basamıyorum ama bisikleti kendime çeker gibi yapdıgımda o şekil abanınca 18" kadroda olmadıgı kadar bi hızlanma farkediyorum bisikletimden cok fazla memnunum değişdirmek istemiorum sağlık sorunu yaratmazsa 1 hafta ona alışdımmı bi sorun kalmayacagını sanıyorum. doğrumudr ?

4. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    1,78 boyla 49cm (yaklaşık 19") kadro kullanıyorum.
    Başta bahsettiğiniz sorunları yaşadım.
    Benim bisiklette 44 cm (yaklaşık 17") kadroya göre üst boru 2 cm uzundu, gidon boynunu 2 cm kısasıyla değiştirdim.
    Gidon mesafesi, dolayısıyla sürüş pozisyonu 44cm ile aynı oldu.
    Rahatsızlıklarım büyük ölçüde çözüldü ancak bisikletin büyüklüğünden kaynaklanan hantallık devam ediyor.
    Halen 17"-18" bir bisiklet kullanınca "asıl şimdi bisiklete bisiklete biniyorum" diyorum :)
    Bir de tam performans için sele pozisyonu ve gidon yüksekliğini de doğru ayarlamanız gerekiyor.

5. Semih_ÇELİK

Seviye:
    dediğiniz çok doğru gidon boğazı diğerlerinden baya farkla uzun son güç pedal basınca anormal bi yorgunluk basıyo normalde o sürede o kadar yorumam ama enteresan bişey oluyor çözemedm alısınca düzelir diye düsünüorum bisikletimi satmak kesnlikle istemiorum cok memnunum kafam karısık seleyi sonuna kadar öne aldım gidon boğazınıda kısa takdımmı birazdaha rahat alışdıkmıda öle devam edecez artık. cok teşekürler cevabın için.

6. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
  7. Semih_ÇELİK

Seviye:
    anladm ben bu sefer gidona yakın olmak için seleyi öne aldıgımda pedal hizası arkamda kalmıs oluyor cok dogru. iyce kafam bulandı uzun bi süre ayar yaparak alısmaya calısıcaz yada değişdircez baska bi çarem yok sanırım. tekrar cok teşekürler.