Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük İstanbul Buluşması

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında goktugX tarafından paylaşıldı.

1. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, benim uzun zamandır aklımda olan bir şeyi paylaşmak istiyorum.
    Haftasonu, Pazar günü bütün İstanbul`daki bisikletliler olarak buluşalım mı ? (Avrupa ve Asya kıtasındaki bisikletçiler olarak ) Bunu forumdaki tüm İstanbul`daki üyelere bir şekilde yayabilirsek çok güzel olur.
    Herkes gelirse 80, 90 kişiyi buluruz diye düşünüyorum.
    Bu fikir ile ilgili ne düşünüyorsunuz ?

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    evet iyi olur :) buluşma yeri olarak bakırköy, eminönü ya da kadıköy felan seçilebilir :)

3. Kadir Eskici

Kadir Eskici Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gerçekten çok iyi olur.

4. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Pazar Günü saat 11`de Ataköy Marina - İdo iskelesinin önünde buluşalım, rotamız
    Bakırköy - Eminönü - Ortaköy
    Eminönünde bir çay molası ve ordan Ortaköy`e geçeriz.
    Forumda birçok aktif ve katılmak isteyen üye vardır ama bu konuyu görmeyebilirler admin arkadaşlara ricam buluşmayı nasıl yayabiliriz foruma ?

5. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    koskoca istanbul 90 kişi mi çıkarıyor anca :D

6. cancanbolat

cancanbolat Yeni Üye

Anadolu yakasını napıcaz :D

7. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:

Buluşma Bakırköy İdo`nun yanında, Kadıköy`den ve Bostancı`dan deniz otobüsleri kalkıyor :)

8. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Şuan 2 kişi iyi olur dedi 90 falan olur diye düşünüyordum ama sanırım buluşma yalan oldu :D :(

9. Kadir Eskici

Kadir Eskici Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Az kişi de olsak gidelim bence. Bir de yarın tek başıma istanbul gezisi yapmayı düşünüyorum. Gelmek isteyen varsa bana katılabilir. Rotam güngören zeytinburnu sahil yolundan ortaköy bebek oradan da belgrad.

10. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Pek bir yorum yapılmamış, kısaca bu konudaki fikirlerime değineyim.

'' Büyük İstanbul Buluşması '' demek, aslında büyük bir organizasyon demek. Bu da tecrübe, araştırma, bilgi ve çalışma ister. Eğer forumdan ( ya da facebook gibi sanal ortamlar diyelim) İstanbuldaki bisiklet kullanıcılarına ulaşırsanız ve gelirlerse- yaz ayları olsa dahi - emin olun doksan kişi ile kalmaz.

Bu noktada fikir çok güzel fakat bence, yukarıda bahsettim gibi tecrübe, araştırma, bilgi ve çalışma istiyor. Mesela insanlara iki hafta önceden duyuru yaparsınız, kesin bir tarih, saat, mekan, rota ve aktivite planı sunarsınız; bu etkinlik için gerekli şartları sağlarsınız vs. vs. Ayrıca güvenilir, tanınan birinin birinin öncülüğü, çağrısı da çok etkili olacaktır; bir bisiklet grubunun lideri, temsilcisi ya da forumun il temsilcisi olabilir mesela. ( Ferhat Köse'nin tasarladığı, daha sonra kendisi katılamasa bile Enver Avcı ve Kudret Kurtcebe ve diğer illerdeki isimlerin öncülükleriyle gerçekleşen Çanakkale turu gibi )

Buna örnek olarak şuan aklıma Bisikletliler derneğinin etkinlikleri geldi. Kısaca bu bir aktivite, organizasyon işi.

Belki '' böyle bir organizasyonu nasıl yapabiliriz ? '' diye sormak daha verimli olur. Herkes fikir sunarken planlar gelişir: Ortak Akıl herzaman güçlüdür. Tecrübeli pedalşörlerin tavsiyeleri de ayrıca faydalı olacaktır.

Kolay gelsin

Ahsen Okyay ve goktugX bunu beğendi.
  11. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Yalnız az önce moderatör bir arkadaşım ile görüşmeme istinaden bir açıklama yapmak istiyorum, tabi ben daha önce hiç bisiklet ile bir buluşmaya katılmadım bu konuda biraz tecrübesizliğime geldi, eskiden kuzenimle birlikte motosiklet gruplarımız vardı onlarlayken pek sorun çıkmıyordu ama pekte kalabalık değildik en fazla 15, 20 kişi oluyorduk.
    Bu tür büyük bir organizasyon düzenlemek İstanbul trafiğini katledebilmemiz anlamına geliyor ve özel izinler vs, gerekebilir, ki ben bu husususu düşünememiştim. Fikir güzel ama uygulamaya geçirmesi sorun olacak gibi. Ben sözü tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum

12. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Bisikletliler olarak illaki bisikletlerimizle buluşmamız gerekiyor mu diye sormak istiyorum. Sonuçta amaç sosyalleşmekse ve grup için tanışmaksa bu bisikletler olmadan da yapılabilir. Ancak bu gibi büyük orginasyonlar bu haftasonu yapalım şeklinde değil, 3 - 6 ay arası gibi bir ileri tarih belirtilerek yapılıyor. İlk önce tarih belirtilir. Örneğin 27.11.2012 gibi. Daha sonra katılmak isteyen arkadaşların beyanı için duyrulur. Facebook etkinliği olarak paylaşmak da iyi bir yöntem olabilir. Sonuç katılıyorum/katılmıyorum/belki gibi seçenekler işi kolaylaştırabilir. Gelen kişi sayısı tahminen beli olduğunda ise sayıyı barındırabilecek bir mekan tespitine gidilir. Mekan tespit edilirken katılımcıların ulaşım olarak eşit uzaklıklarda olmasına özen gösterilir. Katılımcı tavsiyeleri dikkate alınır. Saha sonra mekan sahibi ile görüşülür ve uggun bir menü için uygun bir fiyat ayarlanması yapılır. Ancak ödeme Alman hesabıdır. Son moda gelen istediğini yer, içer, öder şeklindedir. Konuşulur, sohbet edilir, ileriye dönük planlar yapılır. Grup iyi kaynaşır. Daha sonra toplanmaya dair fotoğraflar ilgili bir yazıyla foruma ve Facebook'a servis edilir.