Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük hevesle girdiğim bu hobi ve spordan vazgeçiyorum

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    :(
    arkadaşlar merhaba, siteye üye olduğum zamandan beri sohbet edip çok şey öğrenmeye çalıştım, dostta edindim, sizlerde bana yardımcı oldunuz, sizlere göre "kuş" kadar olan bilgim ile yeni arkadaşlarada yol göstermeye çalıştım. ancak bu spor çok pahalı bir spormuş karşıdan göründüğü gibi değilmiş herşey. bunda gerek bisiklet fiyatlarının yüksek oluşu gerek yerli markaları "Allah kahretsin" mantığı ve benim 2 bisiklet alacak olup toplam bütçemin max 1000tl oluşu gibi etkenler beni uzaklaştırdı. Claudbutler CBR City Sport L700 modelinin erkek ve bayanını alacaktım ondada stok bitince iyice moralim bozuldu, yerinede bir alternatif bulamayınca dahada canım sıkıldı.

özet olarak sizlere iyi eğlenceler ve keyifli sürüşler. üyeliğimi iptal etmeyeceğim konuları uzaktan takip edeceğim artık. tanıştığımıza memnun oldum

Yılmaz Uyar bunu beğendi.
  2. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1000 tl ye sedona 721 aldım kaskım ikinci el abimin kaskını kullanıyorum kullandığım malzemeler en ucuzundan ama yinede bisiklete binebiliyorum daha çok ulaşım aracı olarak kullanıyorum ve çok işime yaradı bisiklet bu anlamda. Ne kadar bakım işinden anlamasam da dediğiniz gibi bakim yedek parça işini yapan kişiler çok pahalı ne yazıkki. elim yatkın parçaları alıp kendim yaparım bakımını parça değişimi ni yavaş yavaş toplarim malzemeyi kimseye para yedirecek değilim. 4 aydır bisiklet kullanıyorum Bursa Samanlı da daha kimseyi göremedim bisiklet kullanan kasklı ve hiç arkadaşım yok tek başıma yım hiç te derdimde değil kaskımı eldivenlerimi takarım istediğim yere giderim.

Tavsiyem sakın bırakmayın bisikleti bi yerden başlayın gerisi gelir bana abim gaz verdi sonra da kaskını şimdi bisiklet sürmeye bahane arıyorum

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hepsiburada.com'da kadın olanı halen stokta mevcut erkek olanı da en yakın zamanda eklenir diğer siteler gibi değildir hevesiniz kaçmış biraz ama bekleyin biraz başlamadan bitmesin bu iş.

4. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hamit bey o bisikletten 2 adet alacakti. Bu yuzden 1000 TL'lik butce dedi. Yalniz Hamit bey veda etmek icin acele etmeyin. Daha once de stoklarda bitip tekrar gelmisti...

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet sigara değil ki bırakılsın size sağlık katan en büyük icadlardan biri ayrıca ulaşım için , hobi için ve spor için kullanabileceğiniz bir araçtır yaşanan hadise moralinizi bozmasın bu piyasa da emin olun herşey bulunur iyi araştırma ve birazda sabırla arzu ettiğinize mutlaka ulaşırsınız yeterki vazgeçmeyin

can onur ve ömer faruk erdoğan bunu beğendi.
  6. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sahibinden.com haricindeki 2.el sitelerine bakabilirsin hemen pes etme.

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bahane çok zamanda yaratabilirim sürmek için ancak şuan zor gibi

şu an zaten mecbur bekliyoruz :)

bu 2ci olduğu için tedirginim zaten çekirge 2 sıçramış :)

sigarayı çok az içiyorum zaten, bahaneyle iyice bırakırım diye düşünüyordum (zaten öyle bağımlı tiplerden değilim)
    2ci el satanlar sıfır satanlardan daha beter burundan kıl aldırmıyor, ayrıca ilk kez başlayacağım için 2ci elede sıcak bakmıyorum. sıfırda bir sıkıntı yaşasam başına ekşiyebileceğim satıcı olur karşımda diye düşünüyorum

2ci elciler dediğim gibi yukarda

forum gerçekten güzel, o kadar güzelki başka forum aramadım bile gerek duymadım, piyasa havalı olsa bile yardım konusunda herkes elinden geleni yapıyor

8. esad küçükkara

esad küçükkara Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kusura bakmayın dalga geçmek için beğenmedim sadece aynı durumu bende yaşamıştım.20-25kiloluk çelik kadrolu bi bisikletim vardı ve degistirecek param yoktu fakat bi şekilde salcanonun en alt sabit kadrolu ng 650sini aldım kask ve diğer ekipmanları da bi şekilde dişimden tırnagımdan arttırarak aldım ve şimdide kader yüzüme güldü bana göre yüksek mekanda para geçecek elime ve sene sonuna doğru salcanonun en üst bisikletlerinden assos almayı planlıyorum :)

Hamit E., Çağlayan ve Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  9. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    geçen arkadaş gezi fotolarını atmıştı çelik kadrolu bisikletle turu yapmıştı o an anladım işte önemli olan pahalı donaımlar önemli değil bakımlı temiz bir bisikletin olsa yeter
    benimde tavsiyem 2.el bakın bende kaç aydır para toplayıp 2.el almayı düşünüyorum bakalım bi türlü kısmet olmadı
    sıfır almayı bende seviyorum ama tüketim çılgınlığınada dur demek lazım

can onur, ersoy balcı ve Çağlayan bunu beğendi.
  10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hayat zaten böyle pahalıdır arkadaş, mobilyalar, tost pişirme makinası, LCD televizyon, gelin başı yaptırma daha sayamadığım bir sürü emtia vede hizmet. İşte böyledir hayat. Ne demiş feylezof 'para kazanmak için sağlığımı kaybettim sonra sağlığımı kazanmak için paramı. Mesela bir paket marılborro da pahalıdır, bir duble içki, hava atmak için alınan ama deposuna benzin konulmayan kapı önünde bekleyen araba. Çiçekler böcekler, havalar ve daha bir sürü şey falan...

Cihan Şar ve Çağlayan bunu beğendi.
  11. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sizin durumunuzu bilmiyorum ama benim de maddi gücüm kısıtlı. bisikleti ulaşım aracı olarak kullanıyorum, böylece akbile harcayacağım aylık 155 lirayı bisiklete ve aksesuarlarına harcıyorum. bisiklet benim için bir nevi araba gibi şu an. kapıdan çıkıyorum durağa yürüyüp milletle itiş kakış halde toplu taşıma ile yolculuk etmek yerine kapımın önünden bisikletime binip gidiyorum. verdiği keyif ile, benden alıp götürdüğü 20 kilo ile, sağladığı kondisyon ile artık vazgeçilmez bir araç. bisiklet tek kelimeyle özgürlük. şimdi de kış sezonu için kıyafetlere para harcayacağım.

12. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    ülkemiz de ne ucuz ki,su desek suya bile 1-2 sene içerisinde zam geldi..

tek sıkıntın bisiklet olsun,can sağlığından öte yol yok..

para biriktirirsin ilerki zamanlarda,daha güzel bisiklet alırsın..

tufan aslan ve ali umur bunu beğendi.
  13. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    işyerim evimden 35 km :) benim o şekilde imkanım yok şuan. bende sevmiyorum toplu taşımayı itiş kakış hapşıranı tıksıranı bitmiyor. sıkışık trafikte toplu taşıma ile aynı vakitte belki de daha erken varılabilir gidilecek yere. aynen özgürlük kısmına katılıyorum.

inşallah beklemedeyiz zaten hep

ne güzel. dahada güzellerine sahip olun inşallah ;)

esad küçükkara ve Çağlayan bunu beğendi.
  14. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzergahınız kolay mı zor mu bilmiyorum ama benimki de git gel 52 km.

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    izmir buca- torbalı diyeyim :) haritadanda bakabilirsiniz. git gel 75 oluyor yuvarlak hesap :D

hepsiburadanında stoğa tekrar sokacağı yok sanırım claudbutler city sport u

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hamit Bey, Donanım Haber sitesinde 380 liraya satan arkadaş vardı boyu uygun olmadığından. Bakmadınız mı? Konunun son mesajlarına bakın, göreceksiniz. SanalPazar'dan taksitle 400 TL'ye alabilirsiniz.

17. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dediğiniz ilanı bulamadım hocam.

600tlye alabileceğim bir model varmıdır. model çokta öneri rica ediyorum

18. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet pahalı değil, aksine ödenen parayı kendiliğinden geri kazandıran bir spor. Arabamla gittiğim yere bisikletimle gidiyorum. Hem spor yapıyorum hem benzin ve otopark ücreti ödemiyorum. Karnımı yemek ve tatlıyla tıka basa doyurmuyorum ki birazdan bisiklet süreceğim, zorlandıkça yediklerim ağzımdan gelmesin. Hasılı, vermiş olduğu manevi hazzın yanı sıra sağlamış olduğu sağlık, yaptırdığı tasarruf, hobicilerin genelinin sahip olduğu kültürün paylaşılması... Bisiklet günümüzün en güzel sporlarından bir tanesi...

tufan aslan bunu beğendi.
  19. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  20. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Serdar diye bir abim söylemişti önemli olann en iyi marka bisiklet alıp en iyi marka teçhizatlar almak değil mesele burada senin ne kadar ihtiyatlı olabildiğin kendi imkanlarınla bir şeyler yapabilmen bu sporda aç gözlü olmaya gerek yok düşük maliyetlerle bile istediğine ulaşabilirsin. İşte böyle bir şey demişti daha iyi bir şekilde anlatmıştı ama ben daha dün ne yediğimi hatırlamayan biri olarak anca aklımdakileri yazabildi.