Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük ada gezimiz. ( foto yok )

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

1. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Fotoğrafsız çok kuru ve yavan kalıyor ama canım minoltam tamirde hala :)
    Eşimle beraber güzel bir gün geçirmek ve bisiklet sürmek için gittiğimiz Büyük Ada tam bir hayal kırıklığı oldu. Neden ? :( :eek:
    1- Adada yapılan doğalgaz kazısı hala bitmemiş, sorduğumuz işçiler 40 gün kadar , esnaf ise yolların eski haline gelmesi için aylar geçmesi gerektiğini söyledi. Biz 2 ay uğramayı düşünmüyoruz.
    2- İki ayrı fayton tarafından eziliyorduk :eek:
    a- ikiside tersten gidiyordu. ( her nekadar ters yön olmasada, bir teamül var ve sağa yanaşık olarak gitmek zaten her yerin kuralı )
    b- birisi sağ bir virajı tam soldan alarak tepemize çıktı.
    c - diğeri yorulan iki turist almıştı yanına bisikletleri faytonun her iki yanından sarkmış şekilde ve dizginlerde hayatında ilk kez bu işi yaptığı çok belli olan ve çığlıklar atan japon turistteydi. Üzerimize gelirken ellerini yüzüne kapadı, sürücü bey !!!:boese157: göz ucuyla gördüğüm kadarı ile dizginleri çekmeye çalışıyordu.

İki olayda da ben önde gidiyordum, ilkini çok zor durarak atlattık.( Yeni lastik alacak kadar fren yaptık ) :) ikincisinde sola yatarak ve başımı eğerek , aynı andada frenlere asılmış bir durumda olmama rağmen atın kafası ve yanındaki uzun ağaç kulak hizamdan geçmek sureti ile kurtardık. At değil ama o kocaman ağaç ( adı her ne ise ) direk kafama gelebilirdi. Bu ikincide eşim bana çarpıp refkleksleri ile bisiklet en çok yavaşladığı anda, yana yatırıp üzerinden zıplayıp - adımlayarak daha kötü bir durumu önledi.

Kısacası;
    1- Büyük Adaya bir süre uğramayacağız. Gözünü seveyim Moda- Kartal ın :))
    2- Bisiklete de bir levye almak gerekli sanırım :D

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikli olarak geçmiş olsun. Neyseki sağlamsınız. Bir dahaki gezinizde Allah yardımcınız olsun.:)
    Sevgiler...

Soner Sarihan bunu beğendi.
  3. emochy

emochy Yeni Üye

Seviye:
    Bende 3 hafta önce kızarkadaşımla büyükadadaydım.
    Bizde bir iki fayton atlattık ve birde belediyeye ait minibüs üstümüze çıkıyodu.
    İnsan arabanın olmadığı düşüncesiyle rahat davranıyor ama yine birçok tehlikeyi barındıran bir yer.

Size geçmiş olsun. Ayrıca yuttuğumuz tozda çabası.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  4. mert

mert Üye

Seviye:
    moda,bostancı gezisine gelmek istedim. yeni bi üyeyim. ama sanırım bisikletim ve ben pek uygun değilis..
    mutlaka kask,vitesli bisiklet vs. gereklimi yoksa istediğimiz her türlü bisikletle gelebilirmiyis arkadaşlar..
    insan tek başına sürünce biyerden sonra sıkılıp yanında birilerini ister duruma geliyo da....

5. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Selam Mert,adaşım ne haber?

Öncelikle aramıza hoşşgeldin;) bisiklet sürerken kask kullanmak emniyet
    bakımından gerekli Ben duyurularımdabunu belirtiyorum gerisi sizleree
    kalmış 1 konu:p her türlü bisiklet derken şunu söyleyebilirim,vitesli bisiklet
    yokuş ve rampalarda kolaylık sağlar bu nedenle vitesli bisiklet ile katılmak
    daha doğru olur.....sevgiler:)

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

6. mert

mert Üye

Seviye:
    iyiyim ama baldırlarımı bu hafta biras fazla zorladım.
    bakırköy-sarıyer turundan sonra büyük adada 23 nisanda yaptığım tur sanırım biras fazla geldi. 23 nisanda çok yanlış bi seçim olduğunu anladım. kalabalık ve fayton yoğunluğu yüzünden kız arkadaşım ezilme tehlikesi geçirdi ve at pisliğine ister istemez bulaşan tekerleklerimden sırtıma sıçrayanları temizlemek hayli rahatsız ediciydi :)
    dediğin doğru artık sağlam bi uzun yol bisikleti almanın vakti geldi. ve bu istanbul keşmekeşinde kaskta çok önemli olmaya başladı.
    yeni bir turda görüşmek üzere teşekkürler...

7. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    kendine dikkat et Mert...çok fazla egzersiz aşil tendonun fazla zorlanmasına sebep olur....ada gezisinde faytonlara çok dikkat etmek lazım,geçmiş olsun.

veee son olarak,kendi doğrularını iyi analiz etmen çok önemli.....teşekkürler;)

görüşmek dileği ile....sewgiler:)

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

8. mehoze

mehoze Yeni Üye

öncelikle herkeze selam ve saygılar,
    ben de bu hafta sonu büyükada'ya gitmeyi planlıyordum. ama burda okuduklarımdan sonra korktum açıkçası. tecrübesi olanlara bir kaç şey sormak istiyorum.
    - acaba faytonların olmadığı alternatif yollar bulunabilir mi ?
    - diğer adalarda (kınalı heybeli gibi) durum nedir ?
    hoşçakalın.

9. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Heybeli ada tam gezmelik fakat çok kısa, yane 1 saatten kısa sürede tüm adayı dinlenerek, etrafı izleyerek gezebilirsiniz, daha önce gittiğimizde bizi kesmemişti, büyükadaya geçmiştik :D

mehoze bunu beğendi.
  10. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

ergün yaa havalar ısında geçen yaz gibi adaya gidelim ( ama daha kalabalık bi şekilde) ne dersin

11. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Elbette gideriz Çağatay. :in: Yalnız yazıldığı gibiyse yazın ortalarında falan gidelim :D