Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

buyincoins.com dan aldığım kafa fenerinin pilini şarj etmek

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında emir yakup bulut tarafından paylaşıldı.

1. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sözkonusu site birkaç gün öncesine kadar forumun sponsoru idi , eğer hala öyle olsaydı bu soruyu onlara sorardım neyse şimdi sadede gelmenin vaktidir: ben bu siteden cree maarka 800 lümen ışık gücüne sahip 3.7 kafa lambası aldım ve ürün 18650 kodlu aa pillerden daha uzun bir pille çalışıyor, ürünü satın alırken buna hiç dikkat etmedim , elimdeki 2700 mahlık aa pilleri pil haznesine koymak içi açtığımda bu kötü süprizle karşılaştım ve ikinci kötü süpriz ise ürünün şarj ünitesinin fişi amerikan fişi imiş , bu fiş bizim kullandığımız standart prizlere uygun değil, gerçi internette bunlar için satılan dönüştürücüler var.
    Şimdi benim elimde dizüstü bilgisayarım için aldığım üniversal şarj adaptörü var ve bu adaptörün uçlarından biri kafa fenerinin şarj girişine uygun fakat bu adaptörün üzerinde volt değerini ayarlamak için 15 volttan yanlış hatırlamıyorsam 24 e kadar değerler var fakat fenerin özelliklerinde 3.7 vlot yazıyor şimdi lafı bu kadar uzattıktan sonra nihayet soruma geliyorum bu adaptörü kullanarak pilleri şarj edebilir miyim ya da 3.7 volt neyi ifade ediyor?

2. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dönüştürücü ile kullanmanızı öneririm adaptör çok ilginç sonuçlar doğurabilir :evil:

emir yakup bulut bunu beğendi.
  3. Semih Aydınlıoğlu

Semih Aydınlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
  4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Dizüstü bilgisayar adaptörleri 3.7 voltluk pile yüksek gelir, doğrudan bağlamak sakıncalı olur. Semih Bey'in de dediği gibi, dönüştürücüler 1 TL civarında geziyor.

5. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
  6. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yanlış anlamadıysam kafa fenerinin üzerinde şarj girişi var. Elektronik malzeme zaten bir dükkana gittiğinizde durumu anlatırsanız size 3.7V luk fenerinizin girişine uygun uçlu bir adaptör vereceklerdir. Çok fazla pahalı olacağını sanmıyorum. Onu kullanıp fener üzerinden şarj edebilirsiniz. Başka gerilim değerine sahip adaptörleri kullanmaktan kaçının.

7. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Li-ion pil için Li-ion şarj aleti kullanılır. Bu pillerin sabit akım-sabit gerilim şarj eğrisi olur. Yani sadece gerilimle çözülen bir şey değil. Bu pillerin çoğunda koruma devresi bulunsa da ucuzlarında bulunmayabilir ve yanlış şarj sonucu patlama/yanma olasılığı yüksektir.

Tapatalk ile gönderildi. Özensizse kusura bakmayın.

8. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sadece ilk mesajı okuduğumdan ve o seriyi hiç kullanmadığımdan pilin li-ion olduğunu göremedim, dediğiniz gibi uygun şarj aleti ile şarj edilmeli. Li-ion yanlış şarjı tehlikelidir.