Button Williams BMW'de

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Formula 1'in takımlarından Williams BMW, Bar Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button ile anlaştı. Williams BMW Takım Patronu Frank Williams, yaptığı açıklamada, İngiliz pilotun kariyerine Williams BMW takımında başladığını belirterek, “İyi ilişkilerimiz vardı. Formula 1'in en iyi pilotlarından birini takımıma kazandırdığım için mutluyum” dedi.

Ralf Schumacher'i Toyota'ya kaptıran Williams BMW, 24 yaşındaki genç pilot Jenson Button'la anlaştı. Daha önce Williams'da bulunan genç pilot, Williams BMW'nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, “Evime döndüğüm içim sevinçliyim. Sezon bitene kadar Bar Honda için elimden geleni yapacağım. Williams BMW'de dünya şampiyonu olabileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

Takım başkanı Patrick Head ise Button'ı başarılı bir kariyerin beklediğini vurgulayarak, “Geleceğin en iyi pilotlarından birini transfer ettik. 2 yeni pilotla Williams BMW'ye yeniden hayat vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Jenson Button, geride kalan 12 grand prix'de aldığı 61 puanla pilotlar klasmanında Michael Schumacher ve Rubens Barrichello'nun ardından 3. sırada bulunuyor.

Button, gelecek sezon Williams BMW'nin Jaguar Cosworth'den transfer ettiği Avustralyalı pilot Mark Webber ile birlikte mücadele edecek.

Hürriyetim.

Scudo