Bütçeye bisiklet önerisi yapabilirmisiniz

Tepki
0
Merhabalar forumu neredeyse 1 senedir takip ediyorum yakın zamanda bisiklet aldım ve üye olayım dedim :) Şöyle ki aldıgım bisiklet 20 tl cassano classic modeli olması gerekiyor. Vites sistemi tamamen bozuk. Ön fren yok. Arka fren de bugün patladı sanırım onu düzeltebilirim. Sağ pedalın yarısı yok diyebilirim. Lastikler dağ lastigi sanıyorum. Pas içerisinde kötü kullanılmış ''hurda'' diyebiliriz. 3 gün toplamda 14-15 km civarı yol yaptım dershaneye gidip geliyorum hergün. Bunun için bir Mtb ya da yol bisikleti tarzı bir öneri olabilir mi ? Veya bu bisiklete tamir yapmam ne kadara mal olur ? vites takımı 180, pedallar 15, frenler 15 lastikler 30 civarı birşeyle altından kalkılabilir mi ? Kalkılırsa da anlamı olur mu ? max. 250-300tl civarına hafif eğimli yolda günde 5-6 km kullanmak için bir bisiklet ayarlayabilirmiyim 2. el veya hiç kullanılmamış ? Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar !

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Merhaba Alpay Bey , öncelikle elinizde bulunan bisiklete masraf yapmanız pek mantıklı değil . Anladığım kadarıyla düz yolda kullanacaksınız ve pek yarış vs düşünmüyorsunuz. Sizin için en mantıklı seçim bir şehir bisikleti olur. Fakat 250-300 Tl 'lik bisiklet çok sıkıntı çıkartır . Bütçenizi biraz yükseltip 2. El şehir bisikletlerine bakın ya da 2. el istemiyorum derseniz 550 Lira'dan Salcano'nun şehir bisikletleri var fakat pek iyi sayılmaz.Sonuç olarak bütçenizi yükseltebiliyorsanız yükseltin ve 2.el bisikletlere yönelin :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Tepki
0
Tavsiyeniz için teşekkürler Yücel Bey. Fakat bütçemi şuan için yükseltemiyorum bir süre daha otobüs kullanmaya devam edicez gibi görünüyor :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Bence elinizdeki parayı ne bisikletinize yatırın ne de yeni bisiklet için harcayın , biraz bekleyin ve elinizdeki bisikleti kullanın . Kötü bisiklete para yatırmayın ilerde pişman olmamak için :)

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Vites sistemi tamamen bozuk demişsiniz de ne derece bozuk?
Vites değiştiriciler ucuz sayılır. Mesela orta seviye Shimano Acera ön ve arka aktarıcı toplamda 80TL, başlangıç seviyesi Tourney ise 40TL.
Vites kolları ise 30TL'den başlar. Aynakol 50'den başlar. Birkaç ay iş görebilecek plastik fren kolları 10TL
Parçalamadıysanız, sadece ayarları bozuksa değişime gerek yok.

En iyisi siz bir bisikletçiyle konuşun, neler yapabileceğini ve fiyatını anlatsın. Sonra bize danışın. Yeni bisiklete 200-300 vermek, çöpe atmaktır.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Bir kaç açıdan bisikletinin fotoğraflarını atabilirmisin?

Adam akıllı parçalar ile toplanıp daha sonra güzel bir kadro alıp yeni parçaları takarsın eski parçalarının da yenisi alır takarsın bence. Yapılmayacak bir şey değil. 250 TL sıfır alınan bisiklet parayı çöpe atmak olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Tepki
0
Merhabalar fotoğraf çektim bir kaç tane onları paylaşayım sizinle;
https://i.hizliresim.com/eXba35.jpg7 y7
Arkadaki vites aslında vites kolu ile çalışıyor fakat 7 vites arası geçiş yaparken atıyorum kol 7 gösteriyor biz 6 ya alınca o degişmiyor tekrar 7 ye alınca kendini 5 e atıyor gibisinden bir problemi var. Bende 2 ayar vidasından sıkabildigim kadar sıkıp sabitledim akabinde vites kollarını söktüm.
https://i.hizliresim.com/wbvnEm.jpg
Aşşağıdaki karede 3 lü vites mi diyeyim ne diyeyim ismini bilmiyorum :) Bunun kolu tamamen bozuk yani hiç vites ayarı yapamıyorsunuz kol sabitlenmiş o yüzden bunuda manuel e aldım dıikkatli bakarsanız araya sıkıştırılmış demir parçasını görebilirsiniz.
https://i.hizliresim.com/KdL1Np.jpg
Son olarak 3 lü vitesin kolu. Hiç bir şekilde vites degişimi yapamıyorsunuz taş gibi sıkışmış durumda içini açma yolu bulamadım. Vitesler işime yaramadıgı için söktüm tekrar takabilirim.
https://i.hizliresim.com/e5NZn5.jpg
Son olarakta eklemek istiyorum, oturdugum bölgeye yaz aylarında seyyar bisikletçiler geliyormuş onlarla halledicez olmazsa.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Alpay Altınay
Daha önce de belirttiğim gibi bence boşuna masraf yapma , paranı biriktirmeye calıs bu bisikleti adam etmek yeni bisiklet almaktan hem daha masraflıya çıkar hem de sonuç elde edemeyebilirsiniz.