Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Butceme gore yol bisikletinde yardimci olabilir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında DevilsLawyeR tarafından paylaşıldı.

1. DevilsLawyeR

DevilsLawyeR Yeni Üye

Adı:
    Bahadir G.
    Oncelikle merhaba
    Bisiklet macerasina yeni baslayacagim eger cocuklugumda kullandigim bisikleti saymazsak.

Bisiklet icin ayirabilecek 1600-1700 tl gibi bir butceye sahibim. Gerekli ekipmanlat icin ise 600 tl gibi bir butcem var.

Trabzonda yasiyorum bu yuzden burada servisi olan markalardab secmeye calisiyorum. Arastirdigim kadariyla bulabildigiklerim bu bisikletler. Bu bisikletlerden onerebilecekleriniz veya bu bisikletler harici onerebileceginiz bisikletler var ise lutfen yardimci olur musunuz?

28" BIANCHI SLR 400 ERKEK YARIŞ 16-V - Bianchi Bisiklet
    1700 tl

MOSSO Bisiklet | PROBABLY THE BEST

Salcano Bisiklet Motosiklet

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben size biraz daha bekleyip 2000 civarina sorali ve masasi karbon bir model almanızı tavsiye ederim. 300tl civari bir fark ile cok baska bir bisikletiniz olabilir.

3. DevilsLawyeR

DevilsLawyeR Yeni Üye

Adı:
    Bahadir G.
    Onerebileceginiz bir model var mi?

4. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bencede kesinlikle karbon maşalı ve iyi bir kadroya sahip birşey almalısınız. İkinci ellere de bakabilirsiniz.

5. Fiz334

Fiz334 Yeni Üye

Seviye:
    Sora sistemli karbon Maşa için hiç 2000 lere çıkmanıza gerek yok ikinci elde btwin Fit 5 aynı özelliklere sahip sahibindende vardı en son baktığımda pazarlıkla 900 E filan alınabilir..

Kerem Groims bunu beğendi.
  6. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    İkinci elden çok korkmanıza gerek yok geçen kış ikinci el Fuji Sportif 1.3 aldım. Tiagra setli, disk frenli, karbon maşalı bir yol bisikleti 1350 TL para verdim.

Fiz334 bunu beğendi.
  7. DevilsLawyeR

DevilsLawyeR Yeni Üye

Adı:
    Bahadir G.
    Ikinci elden korkmamin nedeni ilk kez alacak olmam ve bisikletten acikcasi pek anlamamam alirken nelere dikkat etmem gerekecegi nesinin sorunlu olabilecegi gibi

8. Murat Ak.

Murat Ak. Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hocam danışabilirsiniz bu konuyu bence de 2000 TL bütçeye güzel bir 2.el bisiklet alabilirsiniz.Kadro boyunuzu en azından bir ölçüp ona göre bisiklet bakın kendinize

9. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @DevilsLawyeR Ben de ilk kez satın aldım. Yakın bölgelerdeki ikinci el bisikletlere bakın. Gidin, binin (test sürüşü yapın), yanınızda bilen biriyle gidin. Kadronun alt kısımlarına sağına soluna çok dikkat edin. Çatlak konusu önemli, çizik konusunu kafanıza takmayın ikinci el her bisiklette çizik olur. İlk önce uygun kadro boyunuzu da belirlemeniz çok önemli. Faturası olmasına dikkat edin. Faturası yoksa mutlaka seri numarası yazılı bisikleti şu kişiden satın aldım diye TC kimlik numarası yazılı imzalı evrak alın. Bisiklet modelini yükseltmek isteyen, alıp bisikleti kullanamayan, alıp bisikletten sıkılan insanlardan çok hesaplı bisikletler almanız mümkün. Geçen sene Sedona 610 için 1700 TL fiyat verdi bisikletçim aynı model 100 km kullanılmış Sedona 610 u forumda 950 tl ye sattılar.

Fiz334 bunu beğendi.
  10. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hocam bisiklet laptop anakartı gibi birşey değil. Gözünüzle kadrosuna bakın, tekeri elinizle döndürün, üstünde bir tur atıp vitesleri deneyin. Bunlarda sorun yoksa al gönül rahatlığıyla bin. Cebinde kalan parayla da gönlüne göre kıyafet falan alırsın.

Fiz334 bunu beğendi.
  11. safak743

safak743 Yeni Üye

Adı:
    Şafak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sıfır olarak sedona 610 kullanıyorum yaklaşık iki haftadır sahilde iki günde bir 20km sürüyorum bir sorunum olmadı tek yaptığım bisikleti aldığımda lastiklerini schwalbe marathon green guard 700x25c ile değiştirdim lastik konusunda tedirgindim aldıktan 3 dakika sonra havasının 60ps olduğunu bilmeyince patlayınca böyle oldu malesef.Şuanda hiç bir sıkıntı yaşamadım kullandığım süre içinde bu konuda aktarabilceğim tecrübelerim bu kadar.Daha bilgili kişiler vardır tabikide benim ilk yol bisikletim hakkında düşüncelerim bu 1.500e almıştım.