Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bütçeme göre tavsiye istiyorum?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat Anahtar tarafından paylaşıldı.

1. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba;
    Bisiklet ateşi tekrar içime düştü. Tekrar derken yaklaşık 10-15 sene öncesine kadar çok düzenli kullanıyordum, iş hayatı, şehir hayatı baya bir sekteye uğrattı. Tabi o zamanlar bütçemizin yettiği kadar bir bisikleti kullanıyorduk. Şimdi daha bilinçli bir seçim yapmak istiyorum.
    Bu girizgahtan sonra kriterlerime geçeyim. Öncelikle kullanacağım yerler toprak ve asfalt karışık olacak. Yani sadece yol veya dağ-bayır değil. Çıkabileceğim maksimum rakam ise 1000 tl. Buna göre;

cannondale quick 5
    cannondale f8

Her ikisi de gerek görüntü, gerek fiyat açısından bana uygun ama teknik özelliklerini bilemiyorum? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: 1,86 boy ve 95 kiloyum tavsiyelerde bu konuyu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.
    Not 2: Ben Canondale'e çok takıldım ama farklı alternatiflere de kapım açık :)

2. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    corratec motion tektro hidrolik disc fren düşünebilirsiniz.bütçenizi biraz artırmanız gerekebilir fakat buna değer birbisikletiniz olmuş olur :)

Murat Anahtar bunu beğendi.
  3. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkürler. Maalesef bütçemin dibi bu rakam :( Önerdiğiniz modelin fiyatı hakkında bilgim yok. Ama araştıracağım.

Bu arada araştırırken şöyle bir şey buldum. CANNONDALE BAD BOY V fiyatını bilmiyorum ama görüntüsü çok güzel. Bilgisi olan var mı?

4. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    badboy serisi oldukça iyidir..tahminimce baktığınız model 28" jantlı bir model.yine v fren olarak corratec motion dağ bisikleti.cannondale f8 veya f9 dagayet iyi modellerdir.Motion modeine geçtiğinizde full deoreli ekipmana sahip olursunuz ki bu daha mantıklı bir seçim :)

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle hidrolik disk frene pek de gerek yok asfalt ağırlıklı kullanacağınız zaman.Hidroliğin asıl farkını arazide iniş yaparken farkediyorsunuz.Onun dışında Cannondale gerçekten de çok kaliteli bir firma ama başlangıç modelleri pek de ucuz değil diğer markalara göre.Bu yüzden paranızın çoğunu bisikletin donanımına değil de kadroya yatırmış oluyorsunuz.
    Onun dışında hazır 2010 modeller yeni açıklanmışken,bu bisikletlerin satışa sunulmasını bekleyin derim.Bunlara göre bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz ve önünüzde çok daha fazla seçenek olmuş olur,kendinize en uygun olan modeli alabilirsiniz siz de.

Murat Anahtar bunu beğendi.
  6. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    butceyı bıraz daha arttrabılseydın keske

7. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Önder Bey ilginize teşekkürler. Söylemek istediğinizi anladım ama parçaları ayrı ayrı alıp kurmak için ne zamana ne beceriye sahibim. Bu nedenle de adını az çok bildiğim ve genelde olumlu referanslar aldığım cannondale'i düşündüm. Yoğun iş temposundan sıyrılıp günde 1-2 saat ve hafta sonu biraz daha fazla zaman ayırabilirim ancak. Ama binerken de beni rahat ettirsin ve sorun çıkarmasın istiyorum. 2010 modeller gördüğüm kadarıyla %20 daha pahalı. Ben de daha yeni bir model olsun isterim. Peki sizin canondale veya dışında önerebileceğiniz marka-model var mı?

mach!n!st
    Ben de arttırabilmek isterdim. Gördüğüm kadarıyla çok güzel modeller var ama maalesef :(

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bad boy 1600 tl civarıydı. son bir senedir Türkiyedeki listelerde(stoklarda ) pek göremedim. Aslında sitede bad boy kullanan var mı? merak ediyorum. V frenli modeli 26 jant . Ağırlığını bilen var mı?

9. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Anlaşıldı bad boy'da seçenek dışı kaldı. Yalnız gördüğüm bisikletler içinde beni en çok cezbeden o olmuştu.
    Bisikleti almaya kara verdiğimden beri forumu alt-üst ettim ancak gittikçe kafam karıştı. Okudukça daha çok soru-sorun oluşuyor kafamda. Ben de her seferinde biraz daha bekle diye telkin ediyorum kendimi. Bu gidişle hiç alamayacağım. Konuya hakim olamayınca verilecek para da hiç de az olmayınca işler zorlaşıyor. Neyse yardım eden herkese teşekkürler.

10. ÜmitKARAOT

Seviye:
    karar verebıldınmı

11. gökhanc

gökhanc Aktif Üye

Seviye:
    kesinlikle whistle 1051v tavsiye ederim

12. ÜmitKARAOT

Seviye:
    bak whistlede olabilir dediği gibi

13. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Yok karar veremedim. Hem yol (şehir tur da deniyor galiba) hem mtb seçenekleri var ben daha onları bile eleyemedim. Mtb yolda zorlar deniyor ama dolaşacağım her yer asfalt değil haliyle. Ayrıca belki kilo vermeme de yardımcı olur :)
    Bir de 2010 modelleri çıkan trekler ilgimi çekti 7.3 dü modeli galiba onu da listeye ekledim. Araştırdıkça daha da zorlaşıyor.
    Eğer fikriniz varsa dinlemeye can atıyorum :)

14. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Resim ve özelliklerini görebileceğim bir adres var mı?

15. recep şahin

recep şahin Aktif Üye

Seviye:
    eet ya bnde hala arastırma asamasındaym. ins istedigin bisikleti bulursun. bnd klo versem cok ii olcak :)

16. Tolga Tunçel

Tolga Tunçel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşım İstersen vede düşünürsen sana güzel bir teklif... Scoot SUB 20 City Bike 1.000 tl son rakkam. Bisiklete yaklaşık 500 km binildi. Hata çizik yok. Görür karar verirsin. Kaçırma derim...

17. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Teklifiniz çok cazip de olsa 2. el düşünmüyorum. İlgilenenler o rakama mutlaka alcı olur. Teşekkürler.

18. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaslar 1000 liralık bütçemizi bile denklestiremedik. Buna rağmen söyle bir bakinayim belki bir seyler bulurum dedim. Kısa keseyim corratec xvert motoin'i (2010) çok beğendim. Sagolsul delta'daki beyefendi de yardımcı oldu,biraz peşin, biraz kart isi hallettik ve bisikletime kavuştum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

19. ÜmitKARAOT

Seviye:
    hayırlı olsun arkadasım bol pedallar

20. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim.