Bütcem 660 tl civarı kararsızım

Scudo

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
@MehmetÇulha

siz beyendiyseniz neden olmasın frenleri eskiyinceye kadar kullanıp hidroliğe terfi edersiniz hem mekanik disk kötü diye bi kural yok bence igmanın hidrolikleri niwoktan daha çok arıza çıkarabilir çünkü hem teknoloji yüksek hem fiyat ucuz sonra her bisikletci anlamaz hidrolikten bi kaç ay sonra yağ sızdırır veya ses yapar(igmandaki);) ;) ;) ;)

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
arkadaşlar v ren olmıcak heralde ya çünkü çamurda filan cok gidiyorum 700 tl ye kadar alırım ama ondan sonrasını almaz babam :D

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@Furkan köleoğlu

hidroliğe terfi etmem ne kadara mal olur yada firmayla konussak bana hidrolik fren taksa da yollasa belki babm o zaman ikna olur ya mesela v fren sorun cıkardımı kendim yapıyorum :D ama disk fren oldmu yapamam hele hidrolikken işte fiyat aralığı ne kadar hidroliklerin :D

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
ben igman kullanıyorum memnunum uzun süre masraf çıkarmaz ilerde vites takımını yükseltirsin olur biter. kadrosu ve fren sistemi bence çok iyi diğer parçaları vasat. 600 küsüre alınabilecek iyi bir bisiklet.

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@Furkan köleoğlu

bende onu düşünüyorum ya izmire mi gidip gelcem ben her seferinde

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
yoksa hidroliğe bulaşma varsa bulaş:D :D sonradan kaliteli bişey takarsın
v fren ıslanınca tutmaz konusunda tak baradine pabucu çık yola o seni durdurmaklakalmaz havaya atabilir:D :D yani önemli olan pabucun kalitesi ve fren ayarları

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
@MehmetÇulha

yani basit sağlam ve kaliteli bişey olsun saat gibi çalışsın yıllarca

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
şimdi kafamda iki soru var birincisi MIWOK 1053D ağırlığı konusunda bi fikrim yok ya ondan şüpheliyim ikinicisi frenler sürtme filan yapar yazıyor fren bölümnde :D

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
@MehmetÇulha

doğru niwok biraz ağır 1 kg falan
sürtmede fren ayarı yaptırırken balataları sıkı yaparsın tekeri sıkıştırır orta yaparsan tutmak tutmamak arasında kalır gevşek olursa tutmaz kendi başıma geldi kendimden bilirim:D :D

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@Furkan köleoğlu

bende biraz böle ince ayarlara dikkat ederim güzel tutturmak lazım heralde bu gidişle igman olucak gibi ya kararsız kaldım :S

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
igman işine yaramaz ama dediğim gibi kılçıklık çıkartır:D :D
ama şunu inkar edemem alınca ilk 3ay sorunsuz kullaabilirsin 2 sene sonra hapı yutar hidroliğin cazibesine kanma hidrolik alınca kaliteli bişey al niye igman diye ısrar ediyosun tipi çok hoşuna gitti?:)

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@Furkan köleoğlu

tip fena değil aslında ama ben v ffren olmasın istiyom MIWOK 1053D da cok sevdim acıkcası ama hidroliğe cevirmekte nerden baksanız 250 tl ye mal oluyor insana

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
cıkarmı bilmiyrum ama biraz zorlarsam 800 tl ye cıkarırım ya heralde 1000 tl cok zor :D

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
çıkarabilirsen troy veya n303 alabilirsin whistle içine sindiyse whistle al mekanik de olsa kaliteli olsun sadece ağırlık biraz artar:)

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
@Furkan köleoğlu

önce 1054v yi al 570 tl daha sonra para biriktirip önce öne sonra arkaya taktır disk geç olsun ama kaliteli olsun;) ;)