Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bütçem 3.000 tl lütfen tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erhan akad tarafından paylaşıldı.

1. erhan akad

erhan akad Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    merhaba arkadaşlar.. ismim erhan. yaşım 29 , boyum 176 cm kilom 75.. forumlarda okuduklarım dışında bisikletler hakkında bir fikir sahibi değilim. hem bisiklet seçimimde kararsısım hemde alacağım bisitletin markası konusunda hatta gidip mağazadan bir bisiklet mi almalıyım yoksa tüm donanımları bir araya getirerek birşey mi ortaya çıkarmalıyım bilmiyorum.. bu iş için ayırdığım bedel ise 3.000 tl civarında bir tutar. bisiklet seçimimde bana yardımcı olmanız adına; genelde şehirde spor amaçlı kullanıcam zaman zaman şehir dışına çıkarakta dağda kırda bayırda keyif yapmakta istiyorum. belki çok istisnai durumlarda da alternatif ulaşım aracı olarak kullanabilirim. ama asıl amacım şehir içinde spor yapmak ve zaman zaman da şehir dışına çıkarak dediğim gibi dağ da kır da bayırda kullanmak. daha sonra hangi ebatta bir kadroya sahip olmalıyım? ayrıca ayırdığım 3.000 tl lik tutar kadro seçimi, maşa seçimi, fren seçimi, konusunda yani toplama bir bisitlet oluştırmak için yeterli bir bütçemi yoksa trek, cannondale ,scott tarzı markadalardan birine ait bir bisitlet mi almalıyım? bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılar...

2. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    bence biancihi eorope carbonve donalımlar süper

3. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Başlangıç için 3000tl ciddi bir rakam.
    Size en uygun çeşit muhtemelen tur bisikleti olur.
    Benim önerim 1000 lira civarında bir bisiklet ie başlayıp, ne kadar sık kullandığınıza ve ne kadar sevdiğinize göre ileride daha iyi bir bisiklet edinmek olur. Kaldı ki bu işin aksesuarları da olacak, forma, ayakkabı, kask vb.
    Bu benim şahsi düşüncemdir, tabii ki para ve keyif sizin. :)

Cahit Türk bunu beğendi.
  4. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    başladınıfarz edelim 1000 tl lik bisiklet ile 6 ay sonra deyiştirmek istyecek bnce direk atla gitsin :D

5. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Cylocross tarzı (yol bisikleti gibidir ama dağ yarışlarında kullanılır) bisiklet alabilirsiniz. Yol bisikleti gidonuna sahip dişli lastik, küçük aynakol dişli ebatlarına sahip bir bisiklet. Böyle birşey de bakabilirsiniz.

Cahit Türk ve zafer ataalp bunu beğendi.
  6. eren kılıç

eren kılıç Aktif Üye

Seviye:
    bence 2. el veya sıfır all mountain al

7. volkan kılınç

volkan kılınç Yeni Üye

specialized hardrock serisinden bir bisiklet işini görür.kadron güzel olur donanımı daha sonra yavaş yavaş değiştirirsin

8. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba,

Bence eğer bisiklete yeni başlıyorsanız aceleci davranmayın. Çünkü bisiklet seçimi zor bir iştir. Nerelerde, nasıl beklentilerle kullanacağınızı belirlemelisiniz.

- Başlangıç seviyesi ön amartüsörlü bir mtb düşünebilirsiniz. Böylece hem tarznız, zevkleriniz, beklentileriniz hakkında fikir edinir, hem de bisiklete alışırsınız. Eğer başlangıç için bu tip mtb düşünürseniz Bianchi Speed modelini öneririm. ( Ben de başlangıçta bu bisikleti almış ve sorunsuz kullanmıştım. )

- Yok eğer alıp satımla uğraşamam, bir kerede işin içinden çıkayım derseniz bu durumda istek, beklenti ve kullanım alanlarınızı iyi belirlemeniz gerekli.

- Bu noktada ( yani yeni başlangıç için basit bir mtb düşünmezseniz )ben farklı tip bisikletler için tavsiyelerimi yazayım;

- Şehir - Tur bisikleti için
    Gt traffic

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=91277

- Mtb için

ht olarak;

Giant 2009 XTC 3(XS L XL)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=2405

498 EQUIPE

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=1&urunid=188

( İkisi de iyi seçim ama ben herhalde Giant'ı seçer, biraz da modifiye ederdim)

fs olarak;

Giant Yukon ya da Scott Reflex FX 35

http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...4&CID=9&PID=289&probrand=&prosize=&procolour=

yada;

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=4096

yol bisikleti olarak;

( bütçeyi zorlayabilirseniz)
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=94605

Başta yazdığım gibi başlangıç için daha basit bir bisiklet alırsanız hem tarznız, zevkleriniz, beklentileriniz hakkında fikir edinir, hem de bisiklete alışırsınız.

Selamlar

Cahit Türk bunu beğendi.
  9. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Unutmadan, kolay gelsin :)

10. Dinçer Kemer

Dinçer Kemer Yeni Üye

Seviye:
    1- O kadar yüksek bütçeyi ilk etapta bisiklete bağlamayın. Unutmayın ki bisikleti götüren donanım değil performanstır.
    2- Pahalı bisikletin hırsızı da çok olur. Çarşıda, pazarda, markette sağa sola kilitleyip gidecekseniz çalınınca üzülmeyeceğiniz birşey alın.
    3- Trek almayın. Fostur. Mal değil Marka satar.
    4- 1000-1250 tl civarında bir bisikletle başlayın.
    4-

11. ozan kılıç

ozan kılıç Yeni Üye

Seviye:
    dinçer kemer doğru söylüyor, hem artan paranızla bisiklete ihtiyacınıza göre istediğiniz ekipmanı takabilirsiniz