Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bütçe 750 tl. Karar veremedim...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hasan ali tarafından paylaşıldı.

1. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Seviye:
    başlıktada söylediğim gibi bütçem 750 tl. Hazirana kadar şehirde bineceğim. Finaller bittikten sonrada Yol arkadaşımla çevre illere gidebileceğim bir bisiklet arıyorum. Sedona 701 - kron xc 250 - salcano city sport modelleri ilgimi çekti. Hangisini önerirsiniz. Şİmdiden tşk ederim. ( bisiklet konusunda çok yeniyim. Önerilerinizi nedenleriyle yazarsanız sevinirim.)

2. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Eğer fiyatı biraz arttrırsanız giriş seviyesi ; ama marka bir dağ bisikleti almanızı tavsiye ederim ben size .Örneğin Corratec X-vert taal ; çünkü sedona,geotech,kron gibi alt kalite ama donanımı yüksek olan bir bisiklet yerine marka bir bisiklet daha iyi olur ,hem de x-vert bir dağ bisikleti, o'nu alırsanız şehir bisikletlerinden daha güvende hissedersiniz kendinizi.

3. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Seviye:
    tşk ederim tavsiyeniz için. ilgilenip cevap yazdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim. söylediğim gibi bisiklet konusunda çok yeniyim. O yüzden dağ bisikleti deyince ne bileyim asfalt yolda pek cazip gelmedi. Bilgilendirirseniz sevinirim.

4. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Aslında ben de bisiklet konusunda yeni sayılırım,size bu işten anlayan birisi lazım ; ama asfalt yollarsa tercihiniz,şehir bisikleti iyi olur ya da uzun turlarda da kullanıyorsanız tur bisikleti güzel bir seçim olur bence.

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano city 24 vs güzel bisiklet. 2012 modeli 790 tl olması lazım. 2011 modeli 571 liraydı. bulabilirseniz 2011 modeli iyidir. Malum 2012 de epeyce bir zam geldi.

hasan ali bunu beğendi.
  6. selçuk aydın

selçuk aydın Üye

Seviye:
    8 aydır Kron xc 250 kullanıyorum. Bisiklet olayına bununla girdim, hala da devam ediyorum. Kesinlikle verdiğin paraya değiyor, hani çoluk çocuk bisikleti dediğin sokakta görülen bisikletle 3-5 kilometre gitmeye korkarsın ama bununla eğer vitesinin, freninin bakımı tamsa tek seferde onlarca kilometre güvenle yol alabilirsin, yolda bırakmaz. Sağlam bisiklet. Diğer iki modeli bilemiyorum, ama Kron'un eksileri biraz daha bütçe yaparak giderilebilecek şeyler. Örneğin üzerinde Tourney var, yani 21 vites, o açıdan pek iyi değil.

Bir de kendini dağa bayıra vurmayacaksan, şehir içinde ve şehirler arasında kullanacaksan 27 inç jantlı bir şehir bisikleti almanı tavsiye ederim. Eğer ara sıra bozuk yollara da girerim diyorsan bunların kilitlenir maşalı hibrid modelleri de var. Bu şehir bisikletleriyle daha az enerji harcayıp daha fazla yol yaparbilirsin. Eğer dağ bayır gezmeyeceksen mtb almanın gereği yok. İllla alacaksan da benim Kron'u satayım sana :) ben şehir bisikletine geçmeyi düşünüyorum da.

hasan ali bunu beğendi.
  7. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostum bende Kron Xc 250 almayı düşünüyorum. Peki bunda freestyle durumları nasıl ön ve arka maşa hafifmi?..:)