Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Butce 5000 yol bisiklet onerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Invisibleman tarafından paylaşıldı.

1. Invisibleman

Invisibleman Pisiklet sever

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Saka o kadar param olsa ohooo :D neyse
    Normalde yeni konu açmayacaktım hatta başkalarının açtığı konuların altina yazdim ancak kimse takmadi burada takilacagimi umut ederek yazıyorum...
    Şehir bisikletimi alsam yoksa gidonu yatik yarış bisikletimi karar veremedim. Derken bizim arkadasin salcano city sportunu kullandim pekde memnun kaldim aslinda guzel yaris bisikletleri bulmustum 2015 model salcano 040 i hemde 0 1400 liraya 030 tiagrayida 2000 liraya bulmustum aklimin bir köşesinde de carraro 052 vardi lakin yaris bana gore degil trafikte aralardan suzulecegim hafif ve hizli giden ucan bir bisiklet lazim bana bir abim trek hibrit önerdi digeri kron al govde hafif bastimi gidersin dedi netten baktim en pahali sehir bisikleti 1000 tl ayrica forumda bi muhabbet daha gordum cyclcroos o ne oluyor rica etsem biraz acarmisiniz ayrica endurance yol bisikletide. Yorum yapan arkadaslara simdiden teşekkür ederim. Sunu soyleyeyim ogrenciyim okuluma gidip gelmeye her yolda kullanacagim ayrica kafam attiginda saatlerce surecegim bir bisiklet arıyorum. Butcem 2000 eger zorlarsam 2500 de olur ancak caldirmak veya kullanici hatasi seylerin basima gelmesinden korkuyorum. Saglam guzel hizli bisiklet önerilerinizi bekliyorum.

technic4 bunu beğendi.
  2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Tiagra xrs 030 uygundur pesinde biraz daha inerler. trafiktede kullanabilirsin. yarıs bisikletlerinin gidon aralıkları 42-44 cm dir ve arac aralarından dar yerlerden daha rahat gecersin fakat vites dişli oranları biraz daha kondisyon gerektirebilir en düşük viteste bile sehir bisikletine oranla daha agar pedal cevirisin. cyclocross yol bisikleti gibi dropbara sahiptir yani şu düşük gidon fakat eskiden görmeye cok alısılan telli v fren tarzı fren yapısı vardır buda daha geniş ve dişli lastik kullanımına olanak tanır camurlu arazide yarısları olur yani heryola gelir aynakol ve ruble dişli sayısı mtb ile yol bisikleti ortasında biyerdedir yol bisikletine nazaran biraz daha dik oturmaya olanak tanır. Vites kolları yol bisikletindeki gibi frenle birleşik olddugu gibi frenden bagımsız olarak gidonun en ucundada konumlananlar vardır ve unutmadan disk frenli olanlarıda vardır cyclocrosların . endurance ise yol bisikletlerinin kadro acı yapısı ile alakalıdır kelime anlamı aşşagı yukarı dayanıklılıktan gelir uzun yolda kişiyi daha az yormak için tasaranmıstır; yormak derken oturus ve sürüs pozisyonundan dolayı yani yoksa daha az pedalla daha cok yol gitmezler.

Saglam güzel hızlı bisiklet demişsin
    saglam bisiklet genelde kullanıcının kullanım durumuna göre gündelik sıradan fazla extreme olmadıgı sürece 2000-2500 bütce sınırında hepsi saglamdır ve genelinde bircogunda ömürboyu kadro garantisi vardır.
    güzel kavramı görecelidir ona sen karar vermelisin renkler , biçim , cizgiler vs.
    hıza gelincede yol bisikletleri dedigim gibi dişli oranları ve ince lastikleri ile diger sınıflardan hız olarak üstündür fakat bunu kişi kendide deiştirebilir . Ancak genel olarak temiz asfaltta kullanmak için alınır . hafif araziye rahatlıkla girer agar arazidede bir süre denenebilir fakat konfor oldukca düşer ve olası kazalar kacınılmaz olur ; lastik patlaması , lastik kayması , akort kacması teker göbeklerinin hasar görmesi gibi tabi bunlar bisiklette kullanılan donanıma göre olasılıktır.

Genelde 17 yasında bisiklet arayısına girenler yaygın olarak kullanıldıgından mtb ye yönelirler kanları deli akar atlayıp zıplamak isterler her kaldırıma cıkmak falan isterler bisikletle giderken
    benim önerim cyclocross olabilrdi sana fakat tr de o fiyatlara cok cesit yok yurtdısından toplayabilirsin zahmetli uzun süreli ve daha bütceli olur o yüzden ben yol öneriyorum sana sen mtb al.

technic4 bunu beğendi.
  3. Invisibleman

Invisibleman Pisiklet sever

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Öncelikle yazdığın yazı için çok teşekkür ederim sen olmasan yine kimse takmamis olacaktı. Neyse elimde bi tane dandik bi mtb var bana trafikte akacagim bi hiz bisikleti lazim dik otursamda daha iyi olur diyorum yarisin oturus pozisyonunu begenmiyorum bilmiyorum suan ne kullaniyosunuz ama ilk yol alirken sizde dediniz mi iste yol inin oturus pozisyonu bana gore degil diye. Ayrica o iyi kotu yollara girdigimdede sıkıntı olmayacak bisey hayalim ilk gun 200 km :D inşallah.