Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

burun akması (herzaman)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında bhmcds tarafından paylaşıldı.

1. bhmcds

bhmcds Yeni Üye

merhabalar ,
    forumda ilk mesajım herşey çok güzel öncelikle bunu belirteyim
    sorunuma gelince yıllardık her sabah kalktığında burnu akan ve en ufak soğuktan etkilenen biri olarak , en güzel havalarda bile sahilde bisiklet kullanmaya kalkınca burun akmaya gözler yaşarmaya başlıyo. 3 yaşındaki çocuğa dönüyorum...

ruzgardan ve soğuktan yüzümü korumak için ne yapmalıyım??
    teşekkürler

2. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    gözlerinin yaşarmasına karşı gözlük kullanabilirsin. burun akıntısı konusunda ise hiçbir fikrim yok :)

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Sorununuzun sebebi; polen allerjisi, soğuk allerjisi, vazomotor rinit vb. olabilir.
    Eğer sebep yukarda tahmin ettiğim şekildeyse kısa vadede ve kesin çözümü olmamakla birlikte sana önemli bir zararı da yoktur.
    KBB ve Allerji uzmanlarıma muayene olarak olayı teyit(doğrulama) ettirmeni ve gerekirse koruyucu ilaçlara başlamanı öneririm. :)
    Gözler için rüzgardan koruyucu gözlük önerisine katılıyorum. ;)

4. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Selam,

Rahatsızlığını çok çeşitli sebepleri olabilir. En iyisi bir KBB uzmanına görünmek. Benim başıma gelen bir olayı paylaşayım, 16-17 yaşlarındayken bir kavga olayında burnumda biraz hasar oluşmuştu. Ortadaki kıkırdak yapı bir kenara çok yaklaşmıştı fakat dışarından farkedilen bir bozukluk yoktu, ben de önemsemedim. Zamanla burun etlerinin büyümesi falan gibi nedenlerden dolayı hiç nefes alamayan biri oldum. Üniversiteyi bitirene kadar hemen hemen hiç hasta olmayan biriyken 25-26 yaşlarından sonra kuru bir öksürük başladı, en ufak bir serinlikle burnum aktı ve öksürdüm. Sonra askerlik için muayene olurken bir göğüs hastalıkları uzmanı bu öksürüğün ve burun akıntısının eğik burundan kaynaklanabileceğini söyledi. Askerden sonra her yıl en az iki kere grip olan birisi oluverdim. 2001 yılan geldiğimde artık geceleri nefes alamıyordum. En sonunda devasyon ameliyatı ile burnumu düzelttirdim ve şimdi rahatım. Öksürük ve burun akıntım çok büyük ölçüde azaldı.

Dediğim gibi en iyisi uzmanlardan yardım almak.

Geçmiş olsun.

5. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Göz yaşı kanalları ve burdaki sinirler burunla alakalı. Nasıl, birisi burnunuza vurunca, üzüntüden ağlayınca burun da akmaya başlarsa belki seninki de bununla ilişkili olabilir. Doktor en iiy cevabı verir. Benim de gözlerim acayip sulanır. Yürüken bile rüzgar az sert essin, hemen ağlamalı olur.