Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa'lı Bisikletseverlerin Dikkatine

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Mustafa Güldal tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Güldal

Mustafa Güldal Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili arkadaşlar sinirim azalmışken bir şey paylaşmak istedim.
    Evden çıktım 40 kilometrelik ve yaklaşık 90 dk lık süre sonunda BİKE HOUSE denilen Bursa'da Merida'nın 2 servisinden birine gittim.Ve içinde saygı kavramından hiçbir pay almamış bir arkadaş içerde bekliyordu. İçeri girip bisikleti getirdiğimizi ve kurulumunu yapmasını istedik. Ama ürünü ondan almamıştık ya siniri bozuldu çünkü beyefendinin cebine para girmeyecekti. Sinirli bir şekilde yapamayacağını ve ürünü orada bırakmasını keyfine göre ne zaman yaparsa o zaman alabileceğimi söyledi. Ben de kabul etmedim. Neden diye sordu kuşkusuz kendini mükemmel hissediyordu. Güvenmediğimi söyledim. Aman yarabbi bunu söyledim ya hemen bir celallenme oldu(tipik kendine özgüven eksikliği). Ben ona nasıl güvenmiyorum dermişim. Önemli nokte bundan sonrası. Bunu dediğim için bundan sonra getirsem de ürünü kurmayacağını söyledi. Tabi bu bana çok komik geldi senin görevin ne be satıcı. Zorla yapacağını beyan ettim,görevi buydu zaten.Akabinde sustu tabi laf kalmamıştı beyninde. Sonra yanımdaki arkadaşlar Allah'tan sakinleştirip dışarıya yönlendirdiler beni. İyi ki sakinleştirdiler çok daha kötü şeyler olabilirdi.
    Size tavsiyem bu aşağılık,kendini bilmez,ticaret zekası olmayan,ticaretten anlamayam;dikkatsiz,kaba,aşğılayıcı üslubun başına çok büyük işler açacağını bilmeyen kişilerle alışveriş yapmamanız. Tabi bu burda bitmeyecek gibi daha da fazla uğraşmaya karar verdim. Ben burda uğraşmazsam benden sonra zorla para biriktirip bisiklet alan kardeşlerime,halkıma olacak.
    Saygılar sunuyorum dikkatli olmanızı bekliyorum. Gerekirse istanbul'a gidin bisikleti alın. Orada eminim ki ticaretten anlayan,pişmiş satıcılarla karşılaşacaksınız.

Birhan K. bunu beğendi.
  2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Keşke Beşiktaş'ta kursalardı öyle de götürülürdü her neyse hiç gerek yok gerginliğe boşver.

Mustafa Güldal bunu beğendi.
  3. Mustafa Güldal

Mustafa Güldal Aktif Üye

Seviye:
    Hocam Allah'tan işim gereği sakin kalmayı başardım. Çok çok kötü bir şey yapabilirsim. Aşağılarca,kovarcasına bana bunları demesi o yorgunluk ve 90 dk yolculuk sonrasında çok koydu.

4. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sakinliğinizi korumanız iyi olmuş, herşey para odaklı olduğu için artık saygı kalmadı. Müşteriye iyi davranmanın ona pozitif döneceğini anlayamadılar.
    Yada işlerini severek yapmıyorlar. gittiğinizde neden geldiniz der gibi bakıyor bir çoğu.

5. h.kemala

h.kemala Yeni Üye

Adı:
    kemal
    Seviye:
    mustafa merhaba,bu bahsettiğin konu doğru,genelde böyle ...üzücü ama gerçek,,,, Mudanya da güven bisiklet var,oraya uğrasana,,eşi ile beraber yapıyorar bu işleri,,,çok ilgililer,,bence bi tanış onlarla,,selamlar

6. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mustafa abi gittiğiniz bike house Mudanya yolu üzerindeki bisikletçimi acaba çünkü bende gittim 1-2 kere bu şekilde bi muameleyle karşılaşmamıştım

7. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    senin başına gelen şey benimde başıma geldi. Aydın bisiklete götürdüm salcano servisi diye ilk bakımını. adam bizden almadığın için yapamayız dedi. Bir süre tartışmadan sonra polis falan çağırdık. zorla kurdurdum

8. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sinirden kendinizi yemeyin, madem burası bir bayi Merida'nın Türkiye distribütörüne şikayetinizi yazılı olarak yapın. İlgili bayi illa ki bir yaptırımla karşılaşacaktır.

9. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kendinize dert etmeyin ;)

10. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bike hause a sele almak için gittim kapıdan girdim sele bakmıştım dedim adam direk kalmadı dedi bende başka bişey söylemeden çıktım belliki sevmedi beni anladım tavrından birdaha da gitmedim.
    Bursa da birkaç kendini birşey zanneden bisiketci var böyle aydın onlardan biri her yerde hakkında şikayet var. Bunların tek dertleri para onlara göre müşteri pazarlık yapmayan fiyat sormayan kişidir dükkana gireceksin alıp alıp hiç fiyat sormadan kredi kartı ile ödeyip çıkacaksin kapıdan girer girmez insanın gözünden anlıyorlar gelenin nasıl biri olduğunu bizim gibi fiyat soran hesap yapan biri olunca hiç ilgilenmiyorlar bile aydın a gittim bi kere bakmadı bile yüzüme, özellikle döviz kuru üzerinden satış yapan yerlerden uzak durun bize göre yerler değil oralar.

Istanbul da yaşayan lar çok şanslı bu konuda her keseye göre malzeme var orda abime söylüyorum gönderiyor.

11. Kemal Yılmam

Kemal Yılmam Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar.Bursa lıyım görev gereği Karacabeyde yaşıyorum.Şu meşhur Bike Haus deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum .....Gittim gördüm ve hala şaşkınlığımı ve tavan yapan sinir kat sayımı üzerimden atabilmiş değilim.Şehir tur bisikleti almak için bir süredir yoğun bir arayış içersindeydim.Uzun incelemeler sonucunda hem fiyat hemde performans açısından krıterlerimi karşılayacak Merida crossway 100 serisinde karar kıldım.(Bu arada iyi seçim yapmışım yok böyle bir şey parasını sonuna kadar hakkettiğini belirteyim ) Araştırmalar sonucunda Aydın bisiklette karar kılmışken duayen bir abimizin yönlendirmesiyle daha doğrusu benden selam söyle hem indirim yapar hemde her konuda yardımcı olur?!!!!söyleminden etkilenerek Şu meşhur Bike Hausa eşimle birlikte gittik.Selam verip girdik.İçeride bisiklet tamiriyle uğraşan ve mahkeme duvarı suratlı bir arkadaş(Mekan sahibi) selamımızı isteksizce aldı.Sonrasını anlatıp lafı uzatmak istemiyorum bu arkadaş ya aşırı tok ya esnaflığın e sinden haberi yok yada bizim tipimiz adamın hoşuna gitmedi bilemiyorum?....Ha bu arada orada bisikletini tamir ettiren arkadaş bizimle daha çok ilgilendi kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum:))) Sonuç olarak Aydın bisikletten bisikletimi aldım hertürlü kolaylığıda yaptılar ama en önemlisi gösterdikleri alaka ve güleryüz.Aydın bisiklet hakkındada şikayetler var ama bu şikayetleri ciddiye almışlar demekki.Saygı ve sevgiler...