Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursadayim ve 750 lira civarında bisiklet alıcam

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında furkan karaboğa tarafından paylaşıldı.

1. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Alıcam ama kafamda bir sürü soru var. Bir sürü marka aynı zamanda. Yardımcı olabilecek olan var mı

2. Selçuk KARABULUT

Selçuk KARABULUT Yeni Üye

Seviye:
    Hocam benim bisikletim yok tecrubem de yok ama tecrubeli birisinin yazacagi cevap su olacaktir. Ne amaçla alacaksiniz bisikleti ve beklentiniz nedir bisikletten

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. PRIME

PRIME Yeni Üye

bende Bursadayim ve 750 - 1000 lira civarında bisiklet alıcam, önerilerinizi bekliyoruz :)

Genelde asfalt bazen basit arazi, dağ bisikleti istiyorum...

4. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano ng650 al, birkaç parçayı değiştir manyak birşey çıkar meydana. ben öyle yaptım yol bisikletine kafa tutuyo şu anda

ayrıca bize de katılabilirsin aldığın zaman

Rıdvan SIĞAN bunu beğendi.
  5. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Furkan 750 civarı derken civarı nedir 1000 e kadar cıkabilri misin öncelikle onu sorayım. Sonra almak istedigin bisiklet sıfır yada 2. el senin için fark eder mi? Fark etmesse öncelikli olarka az kullanılmıs 2012-2013 ve hatta olursa 2014 model bisikletlere yönelmen. Yok ben ille sıfır alıcam diosan bu fiyata donanımlar genel anlamda baslangıc düşük seviyedir.

Hor kullanmassan asırı yüklenmez ve cok engebeli yollardan gecmessen seni üzmezler fakat bakım ve üst seviyelere göre fazlaca ayar kacırırlar buda sana bindirio yükü özellikle viteslere ayar yapmasını ögrenmelisin.

Öneri olarakta mehmetin dedigi gibi ng650 v frenli olanı tercih edebilirsin burdada buırsa bisiklet centerden alabilirsin bisikletini. Hem satıs hem servis olarak bir yer olsa da servisine pek güvenmemelisin . Cabaları var ama cok bilincli degiller Ayrıca kafanda önce model belirle öyle git oraya gidiceksen cok kafanı karıstırır gereksiz olmadık bilgilerle bisiklet satmaya claısırlar hele bilmedigni anlarsa ng650 ye bu bisiklet 6 kilo falan demeye baslarlar yani dediklerini cok dinleme .

Fiyat konusunda salcano sitesine bak önce nakit alımlarda epey indirimde yardımcı oluyorlar allah için saolasınlar.

http://www.bisikletspor.com/salcano-astro-241sv-dag-bisikleti.html

http://www.bisikletspor.com/dag-bisikletleri/26-dag/salcano-astro-240srv-dag-bisikleti.html

Söyledigin fiyat dogrultusunda bu 2 model var 2 si arasındaki fark ise arka attırıcı ve vites degiştirici birisi shimano acera digeri sram x4 ikiside iyidir ve baslangıcın bir tık üzerindedir.

siteden alısverişim olmadı sanırım indirim yapılmıs. Burdan siparis verip geldiginde içinden 2 kupon cıkar kuponun birinle birlikte herhangi bir salcano bayisine giderek bisikleti toplatırsın ve ilk bakımı yaptırısın 1 ay sonrada 2. fiş ile tekrar ücretsiz bakım yaptırırsın.

Yeni modellerde yani 2014 te fiyatlar biraz daha artmıs durumda sıfır alıcaksan baska aklıma mantıklı öneri gelmiyor ayrıca bunlarda belirtmedigin için sadece mtb bisiklet önerileri idi.

6. PRIME

PRIME Yeni Üye

7. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim yorunlariniz için. Yani 800 max. Diyeyim. taksit yapmayi düşündüğüm için sıfır düşünüyorum. İkinci elde böyle bir imkan varsa onu da dusunecegim. Salcano ng550 26 hd, mosso wildfire hd 26 ve kron xc250 26 v yi düşünüyordum sıfır olursa. Dedigim gibi ikinci elde taksit yapan yerler varsa düşünürüm kesinlikle

Tavsiye ettiginiz bisikletler benim dusunduklerime nazaran nasıl?

Beklentilerim, gereğinde araziye de uyum saglayacak bir dag bisikleti. Konforu ve tipi benim için önemli. Ve tabi parcalarla uğraşma derdi olmaması. Vfren de olur hd de. Hangisi daha uygun araştırdım ama tam bir netice alamadım

8. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Siz ne gibi değişiklikler yaptınız? Bende de ng650 var yeni aldım. Sürerken arka göbekten azbişey sürtme sesi gibi birşey geliyor sanki beni yavaşlatıyor. Açıkçası sürüş keyfimi biraz kaçırıyor o nedenle arka göbeği kaliteli birşey alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

9. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Mehmet bey sağolun. Çok Yakın bir arkadaşımla beraber bu tarz organizasyonlara katilabiliriz inşallah. Aldıktan sonra arastiracagim

Bir de yorum yapıldığını nasıl anlayacağım bu forumda yeniyim de

10. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    800 tl bütceye bence hiç disk frene girme. Disk fren mekanik ise bosa agırlık yapar performans artmaz fiyata yansır yok eger hidrolik ise performansın artar frenlemede bir nebze fakat fiyata cok fazla yansır ve ucuz bisikletlerde bu fiyat yansımasından ziyade diger donanımları düşürmesi demketir. Yani sen 800 tl verip disk frneli bi bisklet alırsın fren ii olur ama geri kalan hepsi kötü olur demketir.

Taksit yapan sahibinden sitesine bir bak adamlar get yani direk satın alma online site gibi yapıolar sen de direk kredi kartınla ödeme yapıosun ve eline ulasınca onay veriosun falan yada ordan arastırıp bursadan bulursan elden almaya gidersin ve adamın dükkanı falan varsa senin kredi kartından takside bölebilir bu kişilerle konusmak gerek bunun için ama bi arastır derim ben.

Yani sıfır alıcaksan 800 tl ye söyledigim bisikletleri al 700 e geri kalanınıda kask ısık eldiven alırsın disk fren bakma. 2. el alcaksan bulursan diskte alabilrsin vardır güzel modeller 2. elde görerek alman tercihimdir.

11. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kron xc 250 hakkında ne düşünüyorsunuz, tam 800 lira. Bende biraz takıntı var sanırım ikinci ele karşı. O yüzden sıfıra sıcak bakıyorum öncelikle

12. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  13. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Bak furkan söyle anlatayım sana kabaca daha bilincli karar alman inlemen için. mosso iyidir kron iyidir hepsi iyidir amma velakin ki öyle degildir. Bisiklet aynı masaüstü bilgisayara benzer yani telif hakkı etiket üzerinden bir firma kadrosunu üretir hatta onu bile baska firma üretiyor olabilir ve üzerindeki tonanımı farklı firmalardan temin eder. Yani toplama bilgisyar gibi yada bi bilgisayar exper olsun ama içindeki ram kingstondur yada baska bir markadır bu rami exper üretmez . Temin eder birlestirir kendi karını koyar üstüne ve pazarlar.

Yani demem o ki markalara takılma biraz arastır ve donanımları azda olsa ögren sitede vites kısmında olabilir yada kabataslak sıralayım ben sana mtb sınıfında tourney en alttır altus-acera-alivio-deore-slx-xt-xtr gibi sıralanır aralardada kodu belli fakat isimlenmemiş ürünlerde mevcuttur ki onlarda alt ürün deildir hem yolda hem mtbde kullanılan eskiden lx vardı mesela deore slx arasında falan gibi.Bunlar shimano ürünleridir.

Birde yaygın olan sram vardır onda zaten kücükten büyüge sayılarla sıralanır x3-x4-x5-x7-x9-x0-xx falan gibi yani senin bir bisiklette incelemen gereken önce donanım sonra görüntü en son markadır özellikle baslangıc seviyesi bir üründe parayı markaya vermen senin cok alt bir seviye kullanman anlamına gelir.

Bu kıyasla en iyi firma suanda salcanodur en alt fiyatla daha üst donanımı sana sunabilir yada toplama yada 2. el ve sonra diger markalar gelir.
    Anlattıklarım dogrultusunda ben ille şu marka alıcam diosanda sana kalmıs ben biraz bilinclenmen daha rahat ve dogru karar vermen için yazdım bunları üşenmeden ama zevkler tartısılmaz tabiki.

14. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yok yok tam bir yargım yok, çok teşekkür ederim ayrıca bu güzel tavsiyeler için. Zaten ürünün donanımına bakıyorum mutlaka. Mosso da tourneyden üst model sistem var mesela. Kronda da öyle. Tabi ince ayrıntılar vardır mutlaka. Şöyle diyeyim o zaman, 800 gibi bi meblagda hd siz, en üst donanımı aramam lazım?

15. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Ben ssenin söylediklerine göre önermeye claıstım . Bi yerde sen donanım sorun cıkarmasın fazla falan demiştin onun için biraz üst seviye donanım omlası lazım. Ayrıca v frenlerin saglamlıgı yüksek ölcüde papuclarla alakalıdır. http://www.bisikletcim.com/baradine-mtb-955-vc-pabuc kendim su papucları kullanmaktayım ön arka cok performanslı gercekten düzgün ayar yaopılırsa cok iyi tutus saglıyor.

Yannız sunu söleyim hidrolik frene merakın varsa görsel olarak hosuna gidiosa ilerde neden almadım falan diceksen diskede bak içnde kalmasın dierim . iyi geceler.

16. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Öyle bir merak başta vardı ama artık yok, teşekkür ediyorum hepsi için hayırlı geceler

17. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk başlarda benim bisikletimin arka göbeğinden falan ses geliyordu. Ben hemen rulmanlı göbek taktım, vites sistemini değiştirdim. seleyi değiştirdi brook aldım. Lastikleri değiştirdim. Bana toplam 350 tl civarına patladı ama yol bisikletine kafa tutacak şekilde şuan. hem seri hem hızlı.

katılırsanız memnun oluruz. biz de iki kişiyiz zaten. her cumartesi pazar turlara çıkıyoruz

Furkan benim sana tavsiyem şu. 800 tl paran var. 570 tl ye salcano ng650 26V al. üzerine 250 tl lik donanım ekle. Bu konuda ben yardımcı olurum sana. bak o zaman gör bu salcanoyu. hem hızlı hem seri olur bisiklet. rampalarda yormaz, rampa aşağı araçlara,yol bisikletlerine kafa tutar. sana kalmış kardeşim. ben kesinlikle ng650 v fren diyorum

18. furkan karaboğa

furkan karaboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yine v fren olup 250 lira daha fazla olan ve donanımı da ona göre olan sıfır yok mudur peki, kredi kartı ile alışveriş yapacağım çünkü

19. serdar my

serdar my Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşım senin durumuna benzer durumda ve araştırmaktayım.Konuyu takipteyim.Kolay gelsin.

20. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bulabileceğini sanmıyorum. 250 tl öyle yapacağına dediğim gibi alırsın maraton lastik takarsın göbekleri rulmanlı yaparsın arkana bakmadan yola devam edersin