Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa'dan Selamlar

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında muratkefeli tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. muratkefeli

muratkefeli Yeni Üye

Herkese Merhabalar,

Ben Bursa'dan Murat. Sonunda benimde bir bisikletim var.:) Anlıyacağınız bu işte yeniyim. :) Öncelikle forum yöneticilerime teşekkür ediyorum. Tavsiyeleri, bisiklet seçme sürecinde çok yardımcı oldu bana ve Salcano Insomnia'da karar kıldım. Henüz kullanmak nasip olmadı çünkü demonte halde geldi elime... Kısmetse yarın servise götüreceğim.

Tekrar teşekkürler.

2. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selam Adaşım ve Hemşehrim,
    Maalesef 15 yıldır doğup büyüdüğüm memleketimden ayrıyım.
    Bisikletin hayırlı olsun.
    İlk yol tecrübemi Bursa_Mudanya arasında (eski yoldan)yaptığımda henüz 12 yaşındaydım.Daha sonra büyüdük,aşık olduk,yazın hergünü Burgaz'a bisikletle gidip romans yapıyorduk.Hey gidi günler hey.
    Bursa'ya İzmir'den selamlar.

3. adanan başdemir

adanan başdemir Yeni Üye

SELAM MURAT BENDE BURSA DAN İSTERSEN TANIŞA BİLİRİZ 30 YAŞINDAYIM HAFATA SONRAI BİSİKLETE BİNECEK ARKADAŞ ARIYORUM BENDE AYRICA İKİMİZDE YENİYİZ UYUM SAGLARIZ SANIRIM BURADAN BAN ULAŞA BİLİRSİN HOŞÇAKAL.

4. downhill

downhill Yeni Üye

BURSABURSABURSA
    bende bursadan yaşm 17 erklideim

5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    bursa'dan katılan arkadaşlara sorularım var :)
    bursa-mudanya arası kaç km?
    bursa çıkışında uuuzzzzuuunnn ve kalabalık bir yokuş hatırlıyorum orası mudanya yolu mudur?
    bursa-mudanya arası eski yol dediğiniz kaç kmdir? yol yarpısı nedir?
    mudanyada denize girilir mi?

bu pazar eskişehir bursa niyetim var...bursadan da mudanyaya geçebilir mitim? geçemez miyim? geçsem bi işe yarar mı? gibi sorularım için sizden yardım rica ediyorum.niyetim bu pazar, 09/07/2006....

6. magicsy

magicsy Yeni Üye

bakıyorum bursa - mudanya fikri virüs gibi tüm bünyelere sirayet etmeye başlamış.

buyrun yeni bir virüs daha: bursa ---> mudanya----(7:30 mudanya - bostancı feribotu)----> bostancı -----> ADALAR (aynı güzergahtan geri dönüş)

oy oy oy yeme de yanın da yat

sevgiler saygılar

7. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sabah erkenden eskişehir'den hareket etme niyetindeyim, ne kadar erken de çıksam 07:30 mudanya-bostancı feribotunu yakalayamam...niyetim eskişehirden mudanyaya,mudanyadan bursaya kadar pedal basıp sonra bursadan otobüsle eskişehire dönmek..günübirlik bir aktivite...

bursa - mudanya yolu hakkında halen yardım bekliyorum :(

8. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selam,Bursa-Mudanya arası yaklaşık 25 km.Şehir merkezinden Geçit köyüne kadar rampa yok,düz yol.Geçitten sonra bir rampa var,yaklaşık 1 km. Ondan sonra Mudanya'ya kadar yaklaşık 5-6 km hep iniş.Bu iniş dönüşte biraz zorlar,ama genelde iyidir.Tüm yol çift şerit asfalt.Sürüşte sorun olmaz.Mudanya'da denize girmeni tavsiye etmem.Eğer biraz daha mesafe yapabilirim dersen Tirilye'ye de mutlaka uğrayın.Şirin bir belde,pişman olmazsınız.Aslında Geçit köyünden sonra yağ fabrikasının oradan eski Mudanya yolunu da kullanabilirsiniz.Hem daha sakin,hem de yol üzerinde manzara çok güzel.
    Fakat eskişehir'den çıkış yaparsanız Mudanya'ya vardığınızda çok yorgun olacaksınız,dolayısıyla oranın tadını iyi çıkaramayabilirsiniz.Ankara tarafından şehre girip Mudanya tarafından çıkış ile Totalde mudanyaya kadar 180 km. yol eder.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.Şimdiden iyi seyirler.

Murat CER bunu beğendi.
  9. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardes ben mudanyaliyim.eskisehirden mudanyaya bence pedal basma. bursaya kadar otobus yap bursadan mudanyaya pedal bas.cunku bursa eskisehir arasi sadece mezitler guzel onun disinda cok zevkli deil.aslinda bursa-mudanya arasida o kadar zevkli deil ama mudanyadan sonrasi inana bana cok zevkli.trilye gibi ufak ufak kasabalardan geciyosun (tarihi yunan kasabalari)en sonunda eskenl denen bi kasabaya kadar ulasiyo yol.yol denizin kenarindan geciyo ve yer yer super temiz yuzme yerleri var.kucuk kucuk koylar.yoldan inebilirsen tek basina koyun tadini cikarabilirsin.bu arada bursa- mudanya arasi 25 kilometre, gecit denen bolgeden sonra 2 kilometrelik bi yokus var ama bu yokustan sonra mudanyaya yakar uzunca bi inis var.inis uzernde guzelyali diye bi ayrim var.guzelyali dsahil yolu direk olarak mudanyaya baglaniyor.eger guzelyali ya girersen hem deniz kenarindan yol almis olursun.hemde trafikle ugrasmazsin(trafige kapali)
    mudanyadanya ya geldiginde sev iyosan eger kokorec, midye ya da kalamar yemeni tavsiye ederim.onun icinde en guzel yer siemens in karsisinda deniz uzerinde lokantalar var. hem ucuzlar hemde cok temiz.daha sonra mudanyaya gireceksin mudanyadan sonra yol dik bi yokusla devam ediyor ama cok kisa.yokusun arkasindan virajli kucuk inisli cikisli cok zevkli bi yol basliyo.500ml den fazla su almana gerek yok. yol boyu heryer cesme dolu.sularida icilir.kucuk kasabalrdamolalar vermeni tavsiye ederim.eski yinan evleri ve kisileri gorulecek yerler.simdi keske bende orda olsaydimda o yollarda surebilseydim....

Murat CER bunu beğendi.
  10. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    yani hakkaten beverly burada olsaydin pek guzel tur cikartirdik :(

neyse..elimizdeki ile idare edip, yazdiklarindan faydalanmaya calismak en iyisi..

benim niyetim gezintiden ziyade biraz kendimi denemek.son iki pazar 100 ve 120km yol yaptım.yol eskisehirden bursaya kadar genelde inis egiliminde oldugu icin eskisehir - mudanya 180km. sorun olmaz diye dusunuyorum.

murat16 ve beverly tesekkurler..

11. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben şu konuda Beverly'ye katılıyorum.Hiç Olmazsa Bozuyük'e kadar otobüsle gelsen daha iyi olur.Hem yolun bozkır ve sıkıcı olan kısmını pas edersin,hem de İnegöl'e varmadan Mezit bogazını dinlenik geçersin.Ayrıca İnegölden sonra Bursa'ya gelirken de Akiniş rampasına kadar Turanköy rampası var.Orası da seni zorlayabilir.O esnada sıcağa kalmış olacaksın.

12. magicsy

magicsy Yeni Üye

yaw kardeşim nedir bu beverly-mania :)

biz burada bursa-mudanya-bostancı-adalar hattından bahsediyoruz, kimse pas vermiyor.

bu arada büyükada'da ayayorgi'nin bahçesinde muhteşem bir manzara eşliğinde güzel bir yemekle gezimizi taçlandırabiliriz.

< mudanya'daki restoranlar konusunda, bir midye fanatiği olarak beverly'ye ben de katılıyorum. bir de tam öğretmen evinin karşısındaki midye dolmacı da harika>

sevgiler saygılar

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Murat ,
    Eskişehir - Bursa bölgesini karıştırıyorsun bakıyorum.
    Katılamamanın sıkıntısı ve üzüntüsü içindeyim.
    Bu hafta konusunda daha önce yazışmıştık hatırlarsan.
    Nasıl bir acz içindeyim bilemezsin.
    İronman istanbulda göremiyorum, Twist Of Faith Bursa - eskişehir yapıyor katılamıyorum.
    ahhhhhh
    ahhhhhh

14. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bursa Bİsİklt Gezmek İÇİn Çok KÖtÜ Bİr Yer ÇÜnkÜ Her Yerde Kazi ÇaliŞmasi Var...

15. mstwrc

mstwrc Yeni Üye

bende çarşı platoon arkadaşıma katılıyorum.gerçekten bursada şehir içinde bisikletle gezmek nerdeyse imkansız.özellikle bursaray inşaatının yapıldığı fevzi çakmak kısmında öyle.çünkü ben orda oturuyorum ve biliyorum.

16. simoniuğur

simoniuğur Kıdemli Üye

Seviye:
    istanbuldan selam murat bisiklet işine çok sevindim enyakın zamanda turlara başlarsın artak iyi vakit geçirmeni dilerim

17. Hüseyin Cengiz

Hüseyin Cengiz Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletin hayırlı olsun.iyi günlerde kullan

Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.