Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa'da feci kaza! 16 Nisan 2012

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Barış TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İşten çıkmadan önce birkaç dakika televizyona göz atayım bari dedikten sonra karşıma zank diye çıkan haber.

Bursa'da, bisikletiyle ters yönde giden çocuk, çöp kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Yıldırım ilçesine bağlı Erikli Mahallesi Erdoğan Caddesi üzerindeki çift şeritli yolda, bisikletiyle ters yönde giden 12 yaşındaki Onur Güven, karşıdan gelen 16 FU 526 plakalı çöp kamyonunun altında kaldı.

Güven, olay yerinde hayatını kaybetti.

2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisiklet oyuncak değildir. Bilmeyen ellerde ölüm makinasına dönüşür !!! İster 10 yaşında olsun ister 70 , bisiklet bisiklettir ...

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  3. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin ve en önemlisi de ailesine sabır ve dayanma gücü versin.

4. İsmailÇağrı

İsmailÇağrı Aktif Üye

Seviye:
    Bu çok elim olayda kazaya karışanın çöp kamyonu olması biraz manidar çünkü hem sürücü koltuğunda hem yaya iken yollarımızda az çok gözlemlediğim bir nokta var ki çöp kamyonları istisnasız geçiş üstünlüğü sağlar. Bu üstünlüğü de ekseri cebren sağlar yani ambulans gibi sirenle değil dönemeçe kavşağa tereddütsüzce dalarak.. Elbette yoğun mesailerini tamamlamak için çabalıyorlar ve hayırlı bir vazife yürütüyorlar ancak hepimizin bisikletteyken bir çöp kamyonuyla çarpışmaya ramak kaldığımız en az bir anısı vardır. Kaybettiğimiz kardeşimize Tanrıdan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum.

5. Rıdvan D.

Rıdvan D. Misafir

Allah rahmet eylesin ama kazaya davetiye çıkarmış ters yolda gitmek ne demek ben de çok rastlıyorum bu tiplere.

6. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ailesinin evine ateş düşmüştür şimdi.allah sabır versin.

7. aragonaise

aragonaise Yeni Üye

Konyada da ters yönde giden yüzlerce bilinçsiz bisikletliyle karşılaşıyorum.Hatta geceleri bazı karanlık noktalarda lambam olduğu halde son anda farkediyorum.
    Bu bisikletçiler kendi hayatlarını hiçe sayıyor olabilirler. Buna saygı duymuyorum.Bununla ilgili ne gibi bir tepki ya da trafik düzenlemesi yapılabilir bilemiyorum.Belki ilk okullarda bisiklet üzerine bazı dersler ya da kısa eğitimler verilebilir.Çeşitli videolu eğitim saatleri düzenlenebilir.Böylece kuralları hiçe saymanın hayatı da tehlikeye attığının küçük beyinlere işlenmesi sağlanabilir.
    Hayatını kaybeden kardeşe Allah'tan rahmet diliyorum.Bu olayda çocuklarına bisiklet alan ailelerin çıkaracağı dersler olduğunu düşünüyorum.
    Bisiklet bisiklettir ve üzerindeyken bisikletçinin değil akan trafiğin ya da değişken doğanın kuralları geçerlidir.Gözleri yoldan ayırmamak ve dikkatin sürekli uyanık tutulması önemli....