Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa-Misi Köyü Gezisi

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Erol Guzoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar..

Bayram'dan sonra arkadaşlarımla Misi köyüne gitmeyi planlıyoruz.
    Tecrübelerimiz geziyi planlamaya yetmese de yaparız bir şekilde diyoruz.
    Daha önce oraya veya civarlarına gittiyseniz önerilerinizi alabilir miyim?
    Misiye en güzel yolculuk hangi yoldan yapılır? (Çekirge tarafından gidicez.)
    Oraya gidicekseniz şunları yanınıza mutlaka alın dedikleriniz?
    Yolda şuralara uğramayı ihmal etmeyin dedikleriniz? (rotadan en fazla 1 km sapmak şartıyla)
    Köye gitmişken şuraya da gidin dedikleriniz?

Verilen her cevap turumuzu biraz daha güzelleştirecektir. Şimdiden teşekkürler..
    İyi Bayramlar.. :)

2. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şöyle bi rota vereyim size Çekirge-Acemler-Carrefour-Carrefour'daki Babadan Sola Döndükten sonra dümdüz.Rampa bitiminde inişe geçtikten hemen sonra sağa.Köy içinden dümdüz devam zaten oralarda çay bahçeleri vs var oturup çayınızı yudumlarken dinlenebilirsiniz :)

3. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Acemler yerine dikkaldırımı kullanırsak trafikle pek haşırneşir olmamış oluruz diye düşündük. :)
    Gitmişken dağ yeniceye de uğrasak mı diye düşünüyoruz ama yolda bayağı köpek varmış diye duyduk. Dağyenice gölünde dinlenmekte güzel olurdu hani... :)

4. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Baraja kadar devam edin bence..

5. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bencede dikkaldırım daha güzel olur trafik açısından,ayriyetten de göle kadar devam etmenizi öneririm tabi ki biber gazınızla ya da herhangi bir köpeksavar birşeyle :D

6. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam bursada özellikle dağyenice ordanda atlas köy tarafına sayısız turlar yaptık.açıkcası bahçelerde evlerde bağlı köpeklerden başka yollarda saldıracak hiç köpeğe rasladığımızı hatırlamıyorum.tabi bir sürüye raslarsanız çoban köpeği olur;)
    grubunuzu ve performansınızı bilmiyorum fakat misi köy kısa bir tur olur.bence misiyi dinlenme-durak olarak kullanın ve dağyeniceye pedallayın.köyün içinden giden yolda güzel rampalar var;)

7. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Gidiş dönüş 10-12 kmlik bir tur olucak. Sebebiyse grupta tecrübesiz bayanların bulunması.. :) Söylenmeye başlarlarsa yanarız. :)

ilyasss bunu beğendi.
  8. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    anladım hocam peki daha önce dağyeniceye çıktınız mı?gerçekten iyi rampalar var köpeklerden çok rampalar sıkıntı olabilir:D
    Allah kaza bela vermesin sıkıntısız turunuzu yaparsınız inş;)

Erol Guzoğlu bunu beğendi.
  9. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Ben değil de çevremde balık avına giden çok insan var. Hepsi köpek olduğunu söylüyorlar. Sanırım gece çıkıyorlar yola.

Avusturya'da Alplerin bulunduğu bir bölgede 60 km lik bir tur yapmıştım. Zorluk yaşayacağımı sanmıyorum. Tabi turda sabit maşalı bir bisiklet kullanacağımı göz ardı ederek.. :)

10. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    tur için kesin tarih belirlendi mi? tarih uyarsa ve uygun görürseniz katılmak isterim..

11. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:

2 hafta kadar önce bizde dagyeniceye gittik. Yollar sırf bayır gölete kadar nerdeyse düzlük yok. Yanınıza bol su almanızı öneririm. 4 kişiydik ben sarı tsortlu bandanalı olan, kız arkadasım ve 2 erkek arkadasım. sabahtan cıkmıstık yola dinlene dinlene yavas yavas gittik.

Köpek konusunuda söyle anlatayım. Sabah dag yenice köyüne girdik bozuk olan köy yoluna. Bir düzlükte ufuk hızlandı önden birden köpek cıktı havlayarak önüne oda ayagınla kovmaya calısayım derken dengesini kaybetti ve düştü. Kaskımızda yoktu. Ufak sıyrıklarla atlattı. Kask takmak gerekli. Resimlerde bisikletin vitesleri falan sıyrıldı eli ve kafasının yanını sürttü allahtan tozlu yumusakca bir yoldu.Köpeklere dikkat .

Onun dısında gayet zevkli tas toprak bayır bol olan bir yol.Oraya köyden sonra göle gidiyor baraj var. Girş için normalde para alıorlar fakat bisiklet oldugundan yada erken oldugundan para talep etmediler. Göle geldigimizde ter içindeydik .

Göl kenarında banklar var masalar var pisknik için uygun biz olta götürmüştük fakat balık tutamamıstık.

Cok güzel bi yer tavsiye ederim fakat sapmalar için baska bi yer tercih edin derim. Misiden sonra sürekli bozuk yol ve bayır oldugundan yorucu.Dönüş bayır assa cok zevkli tabi salıosun direk carrefourun oraya kadar pedalsız gidiosunuz nerdeyse.

Resimleri daha önce paylasmamıstım vesile ile paylasmıs oldum. Tekrar katılmak isterdim. Fakat 5 gün önce kız arkadasımla belediyenin actıgı kazı yüzünden moptorla devrildik. Kolum incindi cesitli yerlerim sürtündü .Kız arkadasımın kolu kırık. Kaskımız vardı elbette cok büyük seyler olmadan ucuz atlattık ama bisiklete ve motora bi süre ara verdik. Resimlerinizi bekliorum.

Erol Guzoğlu ve sezer uysal bunu beğendi.
  12. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ikinize de geçmiş olsun..bu aralar motor kazası moda herhalde..arkadaşım geçen hafta mudanya tarafında taklalar attı kask prçalandı elde omuzda çeşitli yaralar...tur konusunda da acaba city bike lastikler uygun olur mu..28 '' 1.40.. sanırım olmaz (gerçi ben girerim)

13. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Sadece asfalt için olurda bu tur için olmaz. Cok cabuk lastik patlatmakla birlikte jant setinize zarar verirsiniz. Ayrıca jantını hızlı giderken yamultursanız sizide düşürebilir. Bizimkiler dag bisikletiydi gayette zevk alarak göl cevresinde turladık.

Düz yolda avantaj saglar elbette ama buraya gelmez diye düşünüyorum.Ama deneyebilrisiniz tabi dikkat ederseniz ekstra dag bayıra cıkamm derseniz olur ama ölede zevki cıkmıo:D

Kaza belediye derin uzun tam viraja bi yarık acmıs. Ne tabela ne uyarı var tam dönemecte, bulundugu yolda full karanlıktı. Malum 2 teker derin bi yere girince cıkmıor. 60 kadar hızla inince yarıga cıkmadı teker ve yanlara carparak motoru devirdi.
    Malesef memelekette 2 teker arac yokmus gibi davranıolar. Nasılsa araba burdan gecer gider kapamayalım kafasındalar olan bize oluor. Neyse.

14. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    dağ bayır değil de daha çok sehir içi ve dışı turlar istediğim için böyle bir bisiklet aldım (gerçi çocukluğumdan beri mtb kullandım demir yığınları) bakalım artık bisiklete göre tur seçeceğiz

15. Erdener TUNA

Erdener TUNA Üye

Seviye:
    Bir ara arkadaşlarımın düzenlediği Dağyenice-Atlas-... turuna eşimle beraber katıldık. Eşimde şehir bisikleti ve lastikleri vardı, arkadaşlardan yol bisikletiyle gelen bile vardı. Yanınızda yedek iç lastik, yama seti ve lastik tamiri için gerekli diğer aletleri bulundurduğunuz ve biraz da temkinli olduğunuz takdirde korkmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

İyi turlar.

16. sezer uysal

sezer uysal Üye

Seviye:
    Eglenceli gecmisti, resimdeki mavili arkadas benim :) her ne kadar kaza olsada, ufak tefek siyriklarla atlatti arkadas..sadece gidis problem, donus 10 dk iniorsun :) manzarasi ve havasi mukemmel...tabi o zmnlar yeniydik, kask ve eldiven yoktu, simdi hersey tamam ve yaptigimiz turlar cok daha zevkli geciyor..Buraya gidicek arkadaslara tavsiye ederim..

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.