bursa-keles KOCAYAYLA turumuz

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
selam forum dostları :
20 nisan pazar gezimiz keles-kocayaylaya yaklaşık 140 km .gidiş ve dönüş gidişin %80 tırmanma ortalama hız 10-15 km cıkılan rakım 1000 metre
hiç bir dostuma tavsiye etmiyorum gercekten yorucu bir gezi oldu.

(link)
(link)
hayat kaynagımız
(link)
(link)
yolda doga dostu bir canlı bizim gibi ; ama trafik terörüne kurban gitmiş..
(link)
meşhur koca yaylamız
keles ilçemiz
(link)
(link)
(link)
çocuklar gibi şendik kimi zaman
(link)
(link)

arka planda uludagımız
(link)

hoşçakalın

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Yeşillikler içinde çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz.:)

Baharın geldiği resimlerinizden belli oluyor.
Nice güzel gezilere diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

kaptan vural 74

Daimi Üye
Tepki
354
Bisiklet
Trek
doğanın ve baharın güzelliği fotoğraflara yansımış çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ERTAN

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@sportmen

Bilakis, bence fotoğrafları ve neşenizi gören herkes gitmek isteyecektir.

İkinizi de ayrı ayrı tebrik eder, yolda ezilen yılan için üzülür, batıda doğal hayatı devam ettirmek için , yolların altına kazılan bu tip ( yılan - sıçan - tavşan vb. ) canlıların geçeceği kanalları düşünür, fotoğraflara tekrar bakmak için acele entere basar, fotolar yüklenene kadar mutfaktan bir neskafe alabilir miyim diye hesap yapar, unutmadan rampalarda yeni bisikletin nasıl olduğunu Ediz hocama sorar, salıncaktaki halinize imrendiğimi söyler, ben gelseydim kopacağını ekler ve artık cümleyi düzgün bitiremeyeceğim için ......... :D :D :D

• Beğen

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Aslında şehirler arası gezi bölümüne açsaymışız oda olurmuş. :) Ben geziyi hesaplarken 100km çivarı diye düşünmüştüm ama gidişte misal 100 mt rakım çıkan her rampanın ardından nerdeyse 40mt rakım kaybettiren bir iniş olması gogel earteki hesabımı şaşırtı:) . Oldu gezi140 km.kocayaylanın rakımı1250mt. Çıkıita 1600mt tırmanış içiştede 400 mttoplam irtifa tırmanışı yapıldı toplam 2000mt çivarı bir irtifa farkı tırmanıldı inanın uludağ tırmanışı kolaydı.
Bisikletim rampada da tahminimin çok ötesinde idi. Çok memnun kaldım herculesimden. :cool: Ahmet hocam çok iyibir yol arkadaşı kendisine sohbeti için teşekkür eder. Performansından dolayı tebrik ederim. Bendeki fotoları yükleyecem ama imageshack çıldırmış olmalı.:eek: Becerebilince ayrıntıları sunacağım. Sağlıcakla.

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Maşallah,delikanlılar formunuz da yerindeymiş:) :p
Ahmet abi ve Ediz abi sizi gerçekten tebrik etmek gerek.Süper bir performans örneğini gördüm sizde.Fotoğraf'ta da 2 Superman gibi çıkmışsınız. Yaza doğru tekrar beraber pedallayabilmek ümidi ile.Görüşmek üzere...
Selamlar.

• Beğen

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
gözükmeyen fotolar

(link)
yolda doga dostu bir canlı bizim gibi ; ama trafik terörüne kurban gitmiş..
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Ahmet parkta gelen olurmu diye beklerken Muzafferi arıyor. Ama o Ankarada

(link)

Doğancı manzaralı bisikletçi
(link)

Ağır ağır çıkacaksın burampalardan
ve birzaman bakacaksın arkana ... Kim vardiye

(link)

Dayan oğlum herkül daha yolun var

(link)

Huzurlarınızda ve formumuzda ilkdefa Nilüfer barajı

(link)

Çok hoş manzaralar yol boyunca..

(link)

Kocayayla geldimsana

(link)

Yan gelip yatmaya toprağına

(link)

Çiçekler içinde kaldı bisikletim

(link)

Ahmet dostum teşekkürler.

(link)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
ohooo dostlar hayırdır böle güzel bır gezııle bizleri yıne eskı günlerı yaad ettırdınız beee:)abı enkısa zamanda ıstanbul gurubu gümbür gümbür orada,bekle bızı eyyy türkıyenın göz bebegı bız gelıyozzz:):)

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
@grikartal

tabiki dostlar siz gelinde ne güzel rotalar ve rampalar vay vay..

@Ediz Tevfik Özgan

bende iyi bir yol arkadaşı oldugun için ,beni her tırmanışın sonunda bekledigin için teşşekkür ederim.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
tebrikler dostlar, oldukça zorlu bir rota yapmışsınız. bu sefer ediz abinin google earth tahminleri tutmamış ama iyi de olmuş bence.. :D

acaba yoldaki kedi-KÖPEK-kurt-kuzu-ayı-ejderha durumu nasıldı. 140 km 2000 rakım farkı iştahımı kabarttı da o yüzden soruyorum ...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
fotolardan anladıgım kadarıyla ahmet abi yeni kadrosunu fazlasıyla alısmıs :) ediz abi de herkul gibi dag bayır demeden cıkmıs ; sonuc olarak super bir takım olmuslar bursalı arkadaslarımız biraz bu ikiliyi yanlız bırakmıslar sanki amma bu onları yıldırmamıs ve hatta +40 km lik bir yol daha eklemis :)

• Beğen

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@17.mehmetali

Güzel soru özellikle sorman iyi oldu.4000 euro luk bir alet olsa tabiki kıyamam ama bu demir bir at. Sert sürersen yamulur tabi. Ama lastikler özellikle bu tip düzensiz zemine dayanacak şekilde seçildi. Heralde bisikletin nerdeyse yarısı kadardır. Continental Ultra Gatorskin Folding ( 250gr.) 700Cx25mm. Diken bile batmadı.;) Nazar değmesin:eek: . Mustafa İçdağ abimizede tavsiyesi için teşekkür edelim yeri gelmişken