Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa İnegöl Oylat Faaliyetimiz (Kaplıcalara)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında barhay tarafından paylaşıldı.

1. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

2004 yılı Ramazan bayramnından bir gün önce arefe günü.. Bözüyük ü geçtükten sonra bursa istikamatine doğru bir mevkide bisikletlerimizi toparlarken başlıyor yolculuğuz. Kimler mi var.. Bülent Yıldırım ve ve Ben (barbaros)

Sağolsun Murat CEr arkadaşımız bizi bozüyük e kadar minübüsüyle bıraktı .. Hey gidi günler hey.. Fotolar başlıyor.......

Murat ın bizi bıraktığı mevkide biz bis leri toparlarken murat da foto çalışıyor..

Toparlanmaya devam ... Tabi kamp yüklüyüz.. çaıdırımız he bbişey yanımızda.. oy oy oy...

ve murat la vedalaşıp düştük yolara .. MEzitler bizi bekler .. Sonbaharın yaratmış olduğu hava ve ortam süper... Mezitler 1 mezitler 2 mezitler3 .......

yolun bazı kısımlarında bisikletle gide bileceğimiz alanlar var be çok iyi oluyor bizim için.. tabi bu yolda kamyonlara dikkat.. kesinlikle ayna şart arkadaşlar aynasız çıkmam ....dedirten bir yol ....

ve 22 km den sonra tabi hiç pedal basmadan 22 km hehe:))) hep iniş bu etap ...yolun solunda kalan stabilize bir yola gireceğiz. ..Oylat a farklı bir yoldan gidiyoruz dağ yollarından tırmanıcaz.. Oylatı bilenler için inegöl tarafında çıkan asvalt yoldan gitmiyoruz arkadaşlar farklı bir yoldan...gidiyoz. Oylata vardığımızda oylat aşağımızda kalacak..

ve arazi yollarında.. ...:eek: :D

devam eden etaplar .. hep tırmanış.. dağ köylerinden geçiyoruz .. Sağ olsun burdaki insanlar çok sıcak kanlı ..bizimle çok ilgileniyorlar.. Ramazan olduğu için son iftar yemeklerini bizimle paylaşmak iftarı beraber yapma teklifleri çok cazip gelse de oylata bir an önce varmak istiyoruz .. hava karamak üzere ....

Oylata saat 6 gibi varıyoruz tabbi yoldaki ormanın içinden ve karanlıkta .. Amacımız kamp atmak ama yorgunluk ve buruda bulunan otel ler ve pansiyonlar sayesinde uygun bir yer kiralayıp odamıza yerleşiyoruz ve.. en güzelide o yorgunlukdan sonra sıcacık hamama havuza kendini bırakı veriyorun....

sabah oluyor ve bayramın 1. günü.. her taraf insan kaynıyor... tatil için herkez doldurmuş otelleri ...

Oylat da n kareler

sonbaharın güzelliği vurmuş......Bülent dia çalışmasın da .....

Her tarafda su fışkırıyor...

Ve oylat da güzel 2 gün geçirdik den sonra oaradan ayrılıyoruz.. Benim artık eskişehir e dönmem gerekiyor.. Bayramı ailemle geçirmedim diye bizimkileri çok kızdırmamak için ben erken dönmek zorunda kalı yorum ...

burası asıl oylat rampası .. asvalt olan etap... tabi biz buradan inegöl e sallanıcaz.. foto için ters istikamet poz veriyoz ..

işte inegöldeyiz... ben buradan otobuse binip eskişehir yolunu tutuyorum... Bülent bursaya doğru pedallamaya devam...

Bülent de bursaya varıyor ve akşam oda otobusle eskişehir e geliyor....

Buda eskilerden öyle bir ramazan bayramı gezimiz...

sevgilerimle

2. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Hariaka resimler,harika manzaralar,

Çok teşekkürler.....Barbaros.

barhay bunu beğendi.
  3. noktalivirgul

noktalivirgul Forum Demirbaşı

Seviye:
    fotoğraflar harika olmuş ellerinize sağlık, yeni geziler yapmakta nasip olur inşallah.

barhay bunu beğendi.
  4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    oh ohh
    anılarrrr
    anılarrrr

:)
    ataruh hocam Bursa'da ev işleri ile uğraşıyor sanırım..onun da görmesini isterdim. uygun bir zaman o Bursa'dan biz Eskişehir'den Oylat kampı düzenlesek hoş olur :)

teşekkürler kardeş.

barhay bunu beğendi.
  5. ens

ens Yeni Üye

Barboros bizide götür yaaa...Canım çekti Offf..Off...

barhay bunu beğendi.
  6. zaytac

zaytac Yeni Üye

Barboros bir bisiklet alasım geldi senin resimleri görünce... resimler bir harika...

barhay bunu beğendi.
  7. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Barbaros senin montun gerçek rengini görmüş oldum bu sayede...

Gerçekten kırmızıymış...:)

barhay bunu beğendi.
  8. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:

selam mazhar..

Evet bahsettiğim montum buydu ve rengide çok güzeldi.. ah sevgili montum... çamaşır makinesinde kızardık dan sonra aşağıdaki foto daki en son halini aldı .....:( :(

9. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Harika bir gezi, harika fotoğraflar ve harika grup. Gerçekten çok heveslendim sizlere. Ne kadar güzel yerler oralar. Orada olmayı çok isterdim. Ama nerdeee. İnşallah birgün pedallarız. Ayaklarınıza sağlık.

Sevgiler...

10. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ahhhh,
    Ahhhh,
    5 gün Bursa nın altını üstüne getirdim. ( bisikletle değil araba ile :) )
    Bir iki gün semtleri yolları öğrenmekle geçti.
    Evimizi tutacağımız yeri kararlaştırdık nihayetinde.
    Ancak fiyatlar UÇMUŞ. Ev denebilecek yerler 650-700 milyon. :boese157: 10 sene oturunca evi satın almış oluyorsunuz yani.:boese157:
    ( Şimdi burada cinnet vatanımıza atıp tutmayayım.Ama kısaca, babam bana üniversiteye göndereceği paraya kooperatiften ev alsaydı benim için, şu an ben çalışmadan aynı parayı kazanıyor olurdum kira gelirinden. :( Her gün bisikletle gezerdim, işe gitmeye gerek kalmazdı. Neyse, temel meselelerle ( barınma-gıda-sağlık-eğitim ) uğraşırken ömrümüz geçiyor.:mad:
    Ama kafam öyle bunalmıştı ki , İznik e geri döndüm.
    2-3 gün ara verdim aramalara.

Pazartesi geri döneceğim.
    Yarın göl turu yapacağım. İyiki bisikletim buradaymış.

Bursa ya bir yerleşelim. :boese157:
    Her metre karesine gideceğime ve sizede buradan tanıtacağıma söz veriyorum.
    Ben yoksa Eskişehir e mi gelsem. :)

Not : Forumu okuyan bursa da evi olan vicdan sahibi ev sahibi varsa.
    ikiside öğretmen, misafir sevmeyen:) , çocuksuz, yazın 2 ay evi kullanmayan, az eşyalı, uyumlu , sakin , bisikletçi çifte ev vermek isteyen olursa özelden ulaşabilir.:D forum bu işede yaradı ya ne diyeyim.:D

barhay bunu beğendi.
  11. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:

Teşekkürler serkan..... seninde ayaklarına sağlık...Daha iyide anlata bilridm ama ancak bu kadar kısıtlı zamanım var... Zaman denilen hadiseyi satın alacak kadar paramız olduğunda zengin bir insanızdır... Maalesef ki çalışma ortamın da ve hele tek bir pazar günü ve ayriyetten bayram seyran tatilleri .. ancak vakit bula biliyoruz.. Önceden çok güzel bir işim vardı cumartesi pazarımda tatildi.. ama şimdi ....pazar bile çalışıyoz ... bizde faaliyet boll.. daha çok foto var ama bunları bile hazırlamak zaman alıyor..

Tabiki pedallıcaz ama ne zaman bak onu kestiremiyorum serkan.... ama kesin.......pedallıcaz....

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  12. bulentesk

bulentesk Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, gerçekten de bu fotoğraf ve yazılar kalbimin ritmini değiştiriyor.Ne diyeceğimi bilemiyorum. Yalnız çıkmadığım ilk ve son bayram turuydu bu Oylat turu. Bu yüzden de huzurunuz da Barbaros'a çok teşekkür ediyorum. Hatta, taktir ederseniz; bayrama tesadüf etmesiyle, basit de olsa bir hikayecik dahi yazdırmıştı bana. Hazir yeri gelmişken izninizle paylaşmak isterim.

barhay ve Murat CER bunu beğendi.
  13. bulentesk

bulentesk Yeni Üye

Seviye:
    SİZ DE HİÇ AKIL VAR MI?

—Alo günaydın teyze, ben Bülent. Barbaros ile görüşebilir miyim?
    —Bülent oğlum, Barbaros bisikletini aldı ve aşağıya, kapıya indi. Senden telefon bekliyordu. Telefona çağırayım mı?
    —Hayır, teyze çağırmanıza gerek yok; köşede ki manavda beklemesini söyler misiniz? Murat, on dakikaya kadar O’nu almaya gelecek.
    —Söylerim tabi ki oğlum ama sana da söyleyeceğim bir çift söz var.
    —Buyurun teyze, sizi dinliyorum.
    —Oğlum bu bayram öncesinde ve şu havada bisikletlerle nereye gidiyorsunuz? Siz de hiç akıl var mı, Allah aşkına?
    Bu soru, sadece bu soru yankılanıyordu kulaklarımdan beynime doğru. Başka hiçbir şey duymuyordum. Ne telefondan gelen hariçten sesler. Ne de annemin duyabilmek için açtığı radyonun sesi. Hatta eskiliği için gürültü ile çamaşırları yıkayabilen makine dahi durdu sanki.
    Cebimdeki telefonun titremesi ile irkildim. Arayan Barbaros’tu ama ben orada değildim. Çok uzaklardaydım, bağırsam duyuramayacaktım sesimi. Elimdeki telefona, tuşuna basamayacağım kadar uzaktım.
    —Alo oğlum Bülent?
    —Buyurun teyze affedersiniz, bir an dalmışım cep telefonum çaldı ve heyecandan cevap veremedim.
    Ne diyeceğimi bilemiyordum. Ürkek ve anlayışa muhtaç bir şaşkınlıktaydım.
    -Eee teyze işte aklımız başımızda değil, takdir ederseniz onu bulmaya gidiyoruz.
    —Ah evladım, daha ne diyeyim, Allah size akıl fikir versin.
    —Anlayışınıza sığınıyor, elinizden öpüyorum, bayramınız kutlu olsun teyze.
    —Senin de oğlum, yolunuz açık olsun.
    “Aklımız başımızda değil onu bulmaya gidiyoruz.” Aklıma gelen ve bir çırpıda söylediğim bu sözler ne kadar doğruyu ifade ediyordu. Yoksa sadece bir geçiştirmece miydi? Acaba saygısızlık mı etmiş oldum diye kendi kendime kızmaya başladım. Biz neredeydik ve nereye gidiyorduk...
    Kısmen uyduğumuz dini törelerimize göre; insanlar, bayramlar da birbirlerini ziyaret edip bayramlarını kutlar. Büyükler gözleri, küçükler elleri öperler.
    Bayram sohbetlerine tat versin diye haftalar önce baklavalar hazırlanır. Daha da olmadı, çocuklar torbalarında ki ganimeti çıkartıp yerler. Ardından içilen suyun haddi hesabı yoktur.
    Ve bayram çocukları bilirler; ağlamayana emzik, el öpmeyene şeker, ne fıstık, ne de para verilmez. Çocuk dediğin eşek kadar oldu mu, artık para da iflah etmez onu.
    Çok cepli pantolonlara bayram harçlıkları olan bozukluklar konur. Ama o paralar hiçbir zaman tek cepte toplanamaz ya da sayılamaz tam olarak. Çokluğundan değil, sayılamayacak kadar bozuk olduğundan.
    İşte bizde böyle biriktirdik, mutluluklarımızı çocuk kalbimizle bu günlere...
    Tabi ki sadece bozuk olan paralar değil arta kalan o günlerden. Bayramlarımızda geldi bu günlere. Ama eskileriyle değil, yeni bozukluklarla.
    Ve artık paraları değil, bayramları koyuyoruz cebimize; cep telefonumuzun yanına paket tatil programlarıyla.
    Yoğun iş ve şehir trafiğinden sıyrılmak için bekliyoruz bayramları. Fakat bu kez el öpmek, eş dost görmek için değil. Doğanın bir parçası olmak ve o parçanın tadını çıkarmak için.
    Kendi yemeğimizi, kendi yağımızda kavurmak için lokantalardan uzaklaşıyoruz.
    Rüzgârın sesinde rüyalara dalmak için, otellerden kaçıyoruz.
    Tülünden sızan güneşin ışığıyla uyanmak için çadırlar da yatıyoruz.
    Teknolojinin son harikaları otomobillerden daha da hızlı gidiyor.
    Bisikletleri yollara, yolları dağlara vuruyoruz.
    Çocuk kalbimizde biriktirdiğimiz mutlulukları bulmaya ve sevdiklerimize vermeye gidiyoruz...

Bülent Yıldırım

barhay, Murat CER ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  14. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Barbaros ben oylata araba ile gitmiştim . arkadaki tepelerede yayan tırmanmıştım çok güzel yerler.İnşallah bisikletimlede tırmanma fırsatı bulurum.Yalnız İnegöl tabelası önünde niçin ters yolda gittiğini anlamadım.Umarım fotoğraf içindir? Yoksa? Bol pedallı günler sana ve tüm bısiklet sevenlere. Necati Bilgen

barhay bunu beğendi.
  15. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:

Merhaba Necati Abii... İnşallah fırsat bulurda gidersiniz.. Evet doğrudur ters istikametten foto için öyle poz verdik...:D :D

Sevgiler