Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa- İnegöl Bisiklet turu( eski yoldan)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mehmet D. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar sadece anlatım yapacağım.Fotoğrafları da yarın atmaya çalışacağım. Sabah saat 8 de yola çıktık ben ve bir arkadaşım. sabah herşey güzel gidiyordu ta ki ben telefonumu unuttuğumu hatırlayana kadar :D sonra hemen döndük telefonu aldık. Hiç oyalanmadan çıktık ancak ilerleyen saatlerde birşeyler unuttuğumuzun farkına vardık. Yiyecek almamıştık. Kestel tabelasını geçtikten sonra bizi 29 km'lik bir tırmanış bekliyordu. Yağmurda hafiften çiseliyordu. Remzi bana sürekli geri dönelim falan diyordu. Ama bildiğim birşey vardı. "Terden ıslanmaktansa, yağmurda ıslanmayı tercih ederim." işte bu yüzden yola devam ettik. Rampayı 2 km tırmanmışken beş dakikalık mola verdik. Bu arada remzi dönelim diye ısrar etmeye başladı, ben hayır deyince otostop çekelim dedi. Ben hayır demeye kalmadan bir baktım yola doğru koşuyor. Bir tane iş makinesi kepçeyi durdurmuş bile :D hangi ara durdurdu anlamadım bile. Neyse adamla anlaşmışlar, ben bisikletle çıkarım dediysem de bizim kepçeci abi olmaz dedi zorla bindirdiler beni de. Başladık kepçeci abiyle muhabbete. İsmini sormayı unuttum ama tek bildiğim Artvin Yusufeli ilçesinden olduğu. Yazın onun memleketinin oralara gideceğimi söylediğimde bana: "ben memleketime hiç gidemedim, eğer gidersen memleketime benden selam götür." dedi. Yazın Batum turum sırasında artvin yusufeliye uğrayıp kepçeci abinin selamını ileteceğim. Rampanın bitmesine 10km kala kepçeci abi benden buraya kadar ben buradan dönüyorum dedi bizde atladık hemen. Daha yeni aksu köyüne varmıştık. Köye çay içmek için girdik ama sabahın saat 8:40 ında kahvede daha çay olmamış. Bende boşuna beklemeyelim dedim hemen çıktık yola. bu arada 8 tane köpek etrafımızı sardı. Ben bildiğim bütün duaları okumaya başladım. Remzi sopasını çıkarmış köpekleri korkutmaya çalışıyordu. Ben artık herşey bitti ısırdılar bizi derken amcanın teki höyt hüyt diye diye koşuyordu, bir baktım köpekler kayboldu :D amcaya teşekkür edip yola koyuluyoruz. Rampalar bizi sıkmaya başladı yağmurda yağınca. Remzi yine öfleyip püflüyor.Bir baktım arkadan kamyon geliyor yüklü vaziyette. Durdur diye şaka yaptım, bir baktım hemen durdurmuş başlamışlar konuşmaya. Adam yüklü olduğunu ancak kamyona tutunabileceğimizi söylemiş o da tamam demiş. Adam yola koyulunca remzi montunu çıkarmak için bekliyordu bana sen tutun yetişirim dedi. Ben tutundum kamyon bizi rampada kolaylıkla çıkarıyordu. Remziye baktım yetişmeye çalışıyor.Sonra nasıl becerdiyse yetişmiş tutundu. Bu arada yağmur iyice hızlanıyor. İlk baş herşey giderken kamyon virajlara çok sivri girmeye başladı ben korkmaya başladım. Remziye bir baktım bırakmış bile kamyonu ortalıklarda yok. Sonra kamyoncu dayının işaretiyle bende bıraktım. Bir baktım Remzi kamyonun diğer köşesine geçmiş. Allahtan rampalar bitti artık inegölün girişindeydik. 6 km kalmıştı. 3 km daha gittikten sonra remzinin yol bisikletinin lastiği patladı. Asıl işkence şimdi başlıyordu. Çünkü pompa onun sibobuna uymuyordu. bu sırada geçen bir traktörü durdurup bisikletleri attık ilk lastikçiye kadar. Lastikçi bunu yapamayacağını söyleyince ben iyice sinirlenmiştim. Tam bu sırada lastikçi bir tane kamyoneti durdurup Remzinin bisikletini attırdı içine. Remzide atladı kamyona ben arkadan kamyoneti takip ettim. Kamyonet vardıktan 2 dakika sonra varmıştım yanlarına. lastikleri yaptırdık. Bu sırada inegölde Tostçu Engin abi ile tanıştık o da 18 yıllık bisikletçiymiş. Bir sürü madalyası vardı. Ayrıca geçenki Antalya yarışlarında da 5. olmuş. yağmur iyice hızlanmıştı. Dinmesini bekledik. Dindikten sonra çöp torbalarını üzerimize geçirip yola devam ettik. Tam rampalar başlamıştı 39 km gösterdi tabelalar. Remzi hemen morardı. Çıkamayız falan diye. Bu sırada Akrabasını hastaneye kaldırmışlar, yağmurda iyice hızlanınca bizde bu kadar macera yeter deyip ilk gelen araca binecektik. Bir sürü araç durdurmaya çalıştık ama durmadılar. En son bir tane kamyonet bize selam verdi, yavaş gidiyordu ben hemen durdurdum. Adam nereye gidiyorsunuz falan dedikten sonra attık bisikletleri kamyonetin kasasına atladık hemen öne. İçerisi sıcacıktı. Çıkacağımız rampaları görünce ben bile gerçekten oh be demiştim. Tam gölbaşı rampasından aşağı sallanacaktık. iki tane genç sağanak yağmurda yürüyüyorlar. Bizim insaflı abimizde hemen durup onları da atıyor kasaya. Arabayatağında iniyoruz kamyonetten ve pedallamaya başlıyoruz. On dakika sonra eve vardığımızda çamur içinde olduğumuzu ve sırılsıklam olduğumuzu farkediyoruz ve başlıyoruz gülmeye. Bu turda sağ salim bitti. Ama Remzi yüzünden kendi gücümüzü sınayamadık. Yorumlarınızı bekliyorum...

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şans sizden yanaymış.Siboba uyumsuz pompa ile çıkmak ise cesaret.Yine de eğlenmenize sevindim.Kazasız belasız turlar.

3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Güzel bir ani olmus sizlere.Ama benim buradan anladigim "Remzi" ile bisiklet turuna cikilmaz ama otostoplu beles tur yapilir.Ayrica olay akisini cözmek neredeyse imkansiz :)

4. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ya benim siboba uyuyordu ama onunkine uymuyordu. Oyüzden çok sıkıntı yaşadık ama çok güzel bir turdu

Aslında evet çok çabuk yoruluyor. Ben kolay kolay 150 km nin altında yorulmuyorum. Ama o daha 20. km de söylenmeye başlıyor. Yalnız şöyle birşey söyleyeyim karayollarında insanlık ölmüş. Ne varsa köy yollarında var. Resimlere attığımda olay akışı daha iyi olacak. Görüşünüz için teşekkürler :)