Bursa - Gölyazı

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
@chigyy selam , eğer yol bisikleti ile geliyorsanız yollar baya kötü düzgün asfalt değil yani sıkıntılı ve rota ıssız diyebilirim.

Eğer yol bisikleti varsa D575 anayolundan turuncu renkli otobana çıkıp yine anayoldan varmak çok daha keyifli olacaktır ama işte otobanda bisiklet yasak.

Scudo

chigyy

Üye
Tepki
3
İsim
Cagatay
Bisiklet
Mosso
Herkese merhabalar :) Planladığım gibi 10.10.2015 tarihinde Mudanya-Gölyazı turunu gerçekleştirdim. Bu turu yapmak isteyebilecek olan arkadaşlar için biraz bilgi vereyim istedim.
Öncelikle tur tahmin ettiğimden daha uzun sürdü çünkü genelde mera yollarını tercih ettim ve yokuşlar bir hayli yordu. Ayrıca birkaç kez de yanlış yola saptım ve biraz vakit kaybettirdi.
Turu yol bisikletiyle yaptım ve o kadar mera yollarına engebeli arazilere girmeme rağmen lastiğim hiç patlamadı ama yollar @Sener O. dediği gibi ıssızdı. D200 yoluna çıkmamak için bir hayli direndim ama Konaklı Köyü'nden sonra yine mera yolundan Gölyazı'ya yakın bir yerden (Çatalağıl içerisinden geçerek) D200'e bağlanmak istesem de yolu şaşırdığım için tekrardan geri dönmek istemedim ve D200'e daha erken bir noktadan bağlanıp buradan Gölyazı'ya sürdüm.

Yolları karıştırdığım yerler:

-Işıklı köyü'nün yoluna girdikten sonra ona paralel olan alt yol ile birleştiği noktadan dümdüz gitmem gerekirken yanlışlıkla sağa döndüm ve Işıklı köyünün girişine geldim. Işıklı köyünün tam girişinde bağlanmak istediğim yola dimdik inen güzel, taş toprak içerisinde bir yol var. Bu yoldan geçerek tekrardan rotamdan devam ettim.

-Büyükbalıklı mahallesine uğramayı planlamıyordum. Doğrudan Konaklı mahallesine doğru gidecektim ama bir kez daha yolu şaşırınca Büyükbalıklı mahallesine uğrayıp aynı yerden çok kısa bir mesafe geri dönüp Konaklı mahallesine ulaştım.

-Konaklıdan sonra Çatalağıl'a doğru mera yolundan gidecektim ama bir takım yanlış yönlendirmelerin sonucunda D200 yoluna bağlandım. Geri dönüp hedeflediğim yoldan gitmek istedim ama açıkcası Konaklı - D200 arasında inmiş olduğum o yokuşu yavaş yavaş çıkarken, yol üstünde konuştuğum bir köylünün tavsiyesi üzerine D200'e bağlanıp Gölyazı'ya geçtim.

İyisiyle kötüsüyle oldukça keyifli bir tur oldu. Hiç bilmediğim bir ilde çok görmek istediğim bir yere yol bisikletiyle bir tur yapmış oldum. İzlediğim güzergahı resim olarak ekliyorum. Belki Gölyazı'ya gitmek isteyen arkadaşların işine yarar.

Herhangi bir soru olursa cevaplamaktan keyif alırım.

Herkese tekrardan okuduğu/cevap verdiği için teşekkür ederim.

Keyifli sürüşler :)

rota_1.JPG rota_2.JPG rota_3.JPG rota_4.JPG

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
hiç unutmam eşkelde yazlığımızda otururken balık almaya gölyazına gelirdik tutarlardı. canlı canlı balıkları alıp yazlıkta bir güzel yerdik.:)

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16