Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa - Gölyazı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ATALAY16 tarafından paylaşıldı.

1. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    daha once gitmis olan varmi acaba bu güzergahı pazar gunu gitneyi planlıyorum yol durumu nedir acaba çekirge de oturuyorum nasil gidebilirim? evet bursa da ikamet eden arkadaşlar yokmu daha önce böyle bir tur yapmış olan acaba? arkadaşlar nasip olursa bu pazar buraya gitmeyi planlıyorum daha önceden gitmiş olan bursa lı arkadaşlar veya buraya gitmiş diğer arkadaşlar varsa yardımalrınızı rica ediyorum yol durumu nasıl gitmeye değecek bir yermi (resimlerde değer gibi gözüküyor) osmangazi/çekirge de oturuyorum bursalı arkadaşalr nasıl gide bilirim buraya acaba

golyazi_bursa.jpg

tumblr_inline_nlre7aaFPj1sc65iu_1280.jpg

iyi forumlar..

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletle gitmedimde motorla gittim. İzmir yolundan devam ediosun görükleyi falan epey geciyosun yollar aslında geniş fakat rüzgar alıyor epeyce zorlaya bilir tam km olarak bilmiyorumda yol üzerinde solda tabelası var ordan giriosun köye dogru genelde o yol bayır assagadır yanlarda tarlaların oldugu falan. Sonra bi kac km içerde kentlesme var girşte park alanları ve piknik alanları seni karsılıyor varsa mangal falan yemek yiyebilirsin daha devam ediosun içeri dogru yol daralıyor 2 aracın aynı anda gecmesi zor tas bi yola giriosun tabi bunlar karısık gelsede yolu takip ediosun sadece yol üzerinde tarihi birde kilise var o dedigim dar yolda ben girmedim oraya biraz daha devam edince o ada gibi olan kısımlara geliyosun ortada tarihi aglayan agac var köprüden ileride cay bahceleri falan var ileri dogru kale gibi biyer var orayada gecmedim .

Yukarı dogruda adalara varmadan bi yol gidiyor yol arnavut taslarından üst kısım 500 mt kadar tırmanıosun heralde üst kısım mıcır taslar falan var bazı yerler cim ve ordan kuş bakısı o adaları falan görebiliosun yukardan oraya cadırda kurulur yani görünyü olarak gece iyi olur izin veriolarmı bilmiyorum. Gittigimde epey bisikletli vardı . Ayrıca köy halkı sandallarıylada gölde tur attırıolar .

Cok asırı güzeldir falan cok büyük bi beklentiniz olmasın ama sürekli mudanyaya gidip geldiginizi biliyorum degişik bi rota farklı biyer yolda degil ama köye dogru dönen kısımda ve oralarda güzel reismlerde cekilebilir pişman olcanızı düşünmedigim bi rotadır dedigim gibi yol epey acıklık rüzgar fazla alıyor biraz yorabilir fazla bozuk yol yok km olarakta nekadar aklımda degil . Ayurıca gitmeye karar verirsen resimleri paylasırsan tur sonrası sevinirim .

ATALAY16 ve ercst0rm bunu beğendi.
  3. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Uğur Recep AKGÜL hocam saolun yarın iş yerinde fazla çalışma olma ihtimali var olmazsa gideceğim

4. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cok güzel görünüyor umarım güzel ve keyifli geçer :)

ATALAY16 bunu beğendi.
  5. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ercst0rm saolun hocam aynen bende resimde görmüşdüm burayı neden olmasın dedim :)

ercst0rm bunu beğendi.
  6. camoko06

camoko06 Aktif Üye

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Buraya bende bisikletle ilerde gitmek isterim harika görünüyor.Güzel Yurdumun güzel yerleri

7. İlker_Yılmaz

İlker_Yılmaz High Cadance...

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba @ATALAY16 izmir yolunu takip edin anayol üzerinde Gölyazı tabelasını göreceksiniz sağdan girip Gölyazı yoluna sapacaksınız yalnız havaya dikkat edin rüzgarlıysa hiç çıkmayın gününüz mahvolur ve turdan zevk almazsınız...İyi turlar dilerim..

ATALAY16 bunu beğendi.
  8. ikola

ikola Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    izmir yolundan düz devam 30 km sonra soldan 5 km içeriye gölyazı fakat pazar günü öğlene kadar yağış gösteriyor

9. Hami Tabi

Hami Tabi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Giderken sıkıntılı bir yolu yok ama biz en son gittiğimizde akşama kalmıştık ve önümüzden esen çok şiddetli rüzgar vardı.Rüzgar sorun çıkartabilir dikkat :booo:

10. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ikola aynen hocam zaten yarın gidemeyeceğim malesef fabrikada fazla mesai var yarın :(

arkadaşalr kahrolası kapitalizm yine dişlerini gösterdi yarın fazla mesaim var nasip olursa önümüzdeki çarşamba gideceğim bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum

11. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Carsamba kac gibi gidiceksin

12. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  13. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Altınoluk turumda Uludağ'a çıkıp indiğim günün akşamında Gölyazı'da kamp atmıştım. Bursa'dan çıktıktan sonra Gölyazı yolu gayet güzel. Emniyet şeridi geniş ve temizdi. Ana yoldan çıkıp Gölyazı'ya giden 5 km'lik yol oldukça keyifli bir iniş.

ATALAY16 bunu beğendi.
  14. TNE16

TNE16 Yeni Üye

Adı:
    Tunahan ERÇETİN
    Bisiklet:
    Sedona
    ATALAY16 bunu beğendi.
  15. Mehmet Ali Mert

Mehmet Ali Mert Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    MErhaba @ATALAY16 , GÖrükle'den GÖlyazı'ya 5-6 kez bisiklet ile gittim. Rota oldukça güzel , Görükle'den 15 km. sonra Gölyazı sapağı'na dönüyorsun , döndükten sonta yaklaşık 5 km. içeride kalıyor. Parkur çok yorucu olmasa da , son 5 km. 'de ciddi iniş çıkışlar var , onun dışında yollar asfalt ve güzel. Gittiğinde göl kenarındaki kahvelerden birine oturup , göle karşı çay içmeni tavsiye ederim. Ben gittiğimde hava oldukça soğuktu , Senden de fotoğraf bekliyoruz...

Gölyazı-1.jpg

Gölyazı-2.jpg

16. ikola

ikola Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG] Fotoğraf0072.jpg

ana yola çıktıktan sonra bursaya dönüşün ilk kilometreleri bu yoldan 30 kilometre hiç bir yere sapmadan dümdüz devam

ATALAY16 bunu beğendi.
  17. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ikola saolun hocam yol gerçekden çok güzel görünüyor

evet arkadaşlar bu gün yaptım bu turu açıkcası gölyazı benim hoşuma gitmedi vaktiniz varsa farklı bir yer görmek istiyorsanız gidilebilir gidiş iyiydi fakat dönüş bayağı sıkıntı oldu benim için sağ kolu arı soktu (şifa niyetine :) rüzgar karşıdan sağlam esiyordu bayağı işkence oldu :) sonraki hedef görükle oraya gitmiş varsa yine düşüncelerinize ihtiyacım var :)

2 gün önce telefonu patates ettiğim için resim desteği sunamıyorum malesef :)

18. Hami Tabi

Hami Tabi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Nasıl dönüşte rüzgar efsane değil mi :D

19. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Hasan Çörtük hocam böyle bir şey yok ya hem yokuş tırmanıyorum hem rüzgar yiyorum :)

Hami Tabi bunu beğendi.
  20. chigyy

chigyy Yeni Üye

Adı:
    Cagatay
    Bisiklet:
    Mosso
    Herkese merhabalar :)

Ben de İstanbul Pendik'ten Mudanya'ya feribot ile geçip buradan Gölyazı'ya sürmek istiyorum önümüzdeki haftasonu). Bu yolu daha önce tecrübe etmiş kişiler olarak ne önerirsiniz?
    Google Maps'ten yaya yolu olarak yol tarifi aldığımda iki farklı rota çıktı karşıma (resimde gösterilmiştir)

gölyazı.JPG

Bu yolları araştırmaya başladım ama net bir bilgi de edinemedim. Bu turu yol bisikletiyle yapmamda herhangi bir sakınca var mıdır?
    Daha önce Bursa'da bulunmadım ve haritaya baktığımda bu yolların ormanlık veya tarlalarla çevrili olduğunu gördüm.
    Yol boyunca tek başıma olacağım için herhangi bir tehlikeyle karşı karşıya kalır mıyım?

Her türlü tavsiye ve görüşünüz bana oldukça faydalı olacaktır. Şimdiden okuyan/cevaplayan herkese teşekkür ederim. Keyifli sürüşler herkese :)