Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa - Erdek kaç saat ?

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında umutd tarafından paylaşıldı.

1. umutd

umutd Yeni Üye

3 kişi Bursa'dan Erdeğe gitmeyi planlıyoruz. Bisikletlerimiz kaliteli değil. Google earth den yol 125 km gözüküyor. Daha önce uzun yol tecrübemiz yok. Ayrıca çantamız ağır olmayacak. Kaç saatte ulaşırız ?

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyi ihtimalle saatte 20 km ortalama hız yapsanız 6 saatte 120 km yapar. 6 saat hiç durmadan pedal çevirmeniz gerekiyor yani. Yapılmayacak bir yok değil fakat yanınıza kask, eldiven, gözlük, yedek iç lastik ve yama seti almayı unutmayın.

3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=57212&highlight=1/2+marmara

1/2 Marmara turumda Erdek'ten Bursa'ya gelmiştim. Fotoğrafları da var. Ben 137 Km yol kat etmiştim. sabahtan akşama kadar pedal basmıştım. Ana yol biraz sıkıntılı olabilir yoğun zamanlarda. Eğer farklı bir alternatif ararsanız Bandırma-Karacabey Boğazı-Zeytinbağı'nda Mudanya'ya geçen kıyı yolunu öneririm. Ben bu yolun Bandırma-Karacabey Boğazı kısmını geçtim. Çok dik olmayan çok keyifli ama off road'a kayan bir yol.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=96885&highlight=marmara

Kazasız ve keyifli turlar

five

4. umutd

umutd Yeni Üye

6 saat hiç durmadan pedal çevirmemiz mümkün değil. (2 gün önce 1 saat sürdüm dinlenmem gerekti.) bizim asıl düşündüğümüz acaba 125 km bisiklet sürebilecek miyiz bir günde. antremanlı değiliz acaba bacaklarımız bizi götürebilecek mi diye.

5. umutd

umutd Yeni Üye

sabahtan akşama kadar mı ? bir de toprak yolda dayanabileceğini sanmıyorum bizim bisikletlerin düz yolda anca gider :D.

6. myurtgezer

myurtgezer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence biraz daha kısa bir tur yapın. Sonra daha uzunlarına çıkarsınız. Bende sizin gibi yapmıştım ertesi gün bacaklarım iptal olmuştu.

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Umut,Bursa'da nerede oturuyorsunuz?Ben pazar sabahı iş çıkışı Ovaakça'dan başlayıp kentmeydanı-Gölbaşı-ÇevreYolu-Mudanya Yolu Özdilek oradanda opsiyonlu mudanya yapacağım.İsterseniz kentte katılırsınız bana.

8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hiç durmadan diyerek yanlış anlatmışım kendimi :) Mola falan verebilirsiniz tabiki fakat 6 saatlik bir pedal çevirmeyle Erdek'e gidersiniz. Bence de şuan için daha kısa bir tur yapmanız daha iyi olur.

9. umutd

umutd Yeni Üye

öncesinde 50 km lik bir deneme yapmayı planlıyoruz :).

10. umutd

umutd Yeni Üye

pazar günü lys var ya pazar size katılmamız çok zor.

11. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Antremanlı değilseniz bu kadar mesafe sizin için fazla...
    Alışkın olmadığınız biçime bacaklarınızı zorlarsanız en kötü ihtimal ile turu bitiremez ve 1-2 hafta değil koşmak yürürken bile zorlanırsınız...Ayrıca bu kadar uzun süre sele üzerinde kalmak ta bazı problemler yaratabilir...
    En iyi ihtimal ile turu bitirir ve ilk paragrafta yazdıklarımı yaşarsınız...

Forumda ve internette bir sürü örneği var.. İnsanlar binmeye çekineceğiniz bisikletlerle dünya turu bile yapıyorlar... En büyük kayıpları fazla ağır olan kadro ve eski sistemler yüzünden çok daha fazla enerji harcamaları.. İmkansız değil, bisikletin ufak onarımı/bakımını kendiniz yapıyorsanız, bisikletinizin sınırlarını fazla zorlamıyorsanız çok kaliteli olmasına gerek yok..

Size naçizane önerim tur için antreman yapın ve mesafeleri yavaş yavaş arttırın...Önce 40 km. sonra 60-70, 100 ve 100+ gibi.. Böylelikle bu işi daha sağlıklı ve daha uzun süre yapabilirsiniz...

12. ErcanTürkoğlu

ErcanTürkoğlu Yeni Üye

Seviye:
    şuan bisikletlerimizin tüm bakımını tamirini yaptırdık. Hiçbirinde problem yok yarın bi 40 km daha sonra da 60 km lik antreman yapmayı planlıyoruz erdek planımız önümüzdeki ay heralde bu şekilde kondisyonumuzu arttırırız

edit: imla

13. Eray.K

Eray.K Yeni Üye

Bursa'nın neresindensiniz? Uludağ'a çıkarak antreman yapabilirsiniz. Kilitli pedal ve ayakkabı alırsanız biraz masraf olacaktır ama %40 performans artışı olduğu söyleniyor. Ben kilitli pedal için harçlık biriktirme sürecindeyim :)

14. ErcanTürkoğlu

ErcanTürkoğlu Yeni Üye

Seviye:
    o kadar paramız olsa bisiklet alırız :D