Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa, Bursa Mudanya Gezintimiz

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mustafa genç tarafından paylaşıldı.

1. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yeniden merhaba arkadaşlar, son Bursa, Bursa Uludağ turumuzdan sonra abim bisikletini Bursa da bırakıp ikiz kızlarınıda alıp otobüsle istanbula dönmek zorunda kalmıştı bu bayramdan sonraki pazar gününe denk geliyor bisikletinin hasretine dayanamadı ve bir hafta sonra yani 18 ağustos sabahı istanbul dan Mudanya ya geçip bisikletini almak için eve geldi ve buda bize küçük bir bisiklet gezintisi fırsatı verdi. dönüşte tekrar Mudanya ya gideceği için kendisine seve seve eşlik etmek istedim bunlarda gezinti fotoğraflarımız.

burda mudanya yokuşunu çıkıyoruz saat 16.09 keyifler yerinde yol zorlu değil

çok geçmeden Bursa dan çıkış tabelası

ve Mudanya göründü:D

solda 3 şerit trafiğe kapalı aşagıda esnaftan öğrendiğimiz kadarı ile yolda kayma olmuş yeni asfalt yapılmış biz giderken çizgi çalışması vardı. çıkarken gördüğüm %7 lik bir eğim var hız denemesi yapalım dedik ama mümkün değil rüzgar karşıdan esiyor o eğimde bile bisiklet yavaşlıyor hız yapamayacağımızı anlayınca bıraktık kendimizi rüzgara.

ve amacımıza ulaştık insanlar denize giriyor ama suyun pek temiz olduğunu söyleyemem sahil kesimi tamamen yosun tosun artık karaya vurmuş ama kimsenin umrunda değil. neyseki yüzme bilmiyorum:D:)utn:)

gider gitmez bir yerde balık ekmek yedik ve tadı prk güzel değildi masalarda tuz bile yoktu balık ekmek yarım 3 tl kolada 3 tl neyseki mataralarda suyumuz vardı:D
    abim vavıgasyondan bir bim buldu ve bazı şeyler aldık iki adette kazan dibi

mudanya meydan. not kuşun antenleri yok güneş arkadan geldiği için fotoğrafı yan çekmek gerekti arkadaki sokak lambası:)

ara sokaklarda biraz turladık abim hareket halındeyken ikimizide telefonla hemde arka kamerasıyla aynı kareye sığdırma peşinde arka kamerayla başaramayınca ön kamerayı kullanmak zorunda kaldı bende o arada poz vermekten sıkılıp kendi başıma takılıyorum arkada. (not abilerin piri:alkis:)

ve kaçınılmaz son saat 18.41 ayrılık vakti geldi keratayı yolcu ettikten sonra dönüş yolunda yanlızım. not; 3 kişiye kadar bisiklet alıyorlar 4 üncüde paramı isterler gerimi çevirirler bilemiyoruz çünkü feribot küçük.

yavaş yavaş hafif viteste çıktım tek seferde abim yapamam diye düşünüyordu

rampa çıkışından sonra inerken yaptığım maksimum hız yol düz ama korktum bisikletin uzerine yatmadım yatsam 80 olurdu ki abim o yoda 80 i geçti artık bidahaki sefere

bundan sonra durumlar biraz karışık yol kısalır diye navigasyona sordum yolu oda nilüfer köyünün içinden önerdi yolu kabul ettim ama hesapta olmayan bişey vardı hava kararıyordu nilüfer köyünü geçtikten sonra aklım başıma geldi ama artık geri dönemezdim epey yol gitmiştim. gideceğim yolun etrafında tarlalar var ıssız bendede ön ışık yok arka var ama neye yarar köpek çıkmasın diye dua ediyorum nerdeyse bir iki köpek çıktı ama hoşt dedim kaçtılar nilüfer köyünden geçerken üşendim bakkalda durup su almaya su da bitti hızda yapamıyorum neyseki bir ardejan buldumda su aldım su pek güzel değildi ama içtim ne olursa olsun. hava tamamen karardı zifiri karanlık oldu evlerdende tamamen uzaklaştım önümde bir kaç km yol kaldı git git bitmiyor ne yolmuş arkadaş diyorum samanlı ışıklarını görunce bir ohhh çektimki sormayın o yol gündüz kestirme ama gece adam kesseler kimse duymaz orda bi daha gece asla gelmem ordan

buda gidiş dönüş yaptığım toplam km

her yönüyle güzel ve keyifi bir tur oldu benim için .

biz küçükken bisikleti sadece mahalledeki bakkala gitmek için kullanılır sanıyorduk meğer bisikletle neler yapılıyormuş birde biskletlileri sıkıştırıp ile çarpmasalar ne güzel olurdu.

2. MURAT AKBIYIK

MURAT AKBIYIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ayağınıza Pedalınıza Sağlık...Çok güzel tur olmuş

mustafa genç bunu beğendi.
  3. Melih E. D.

Melih E. D. Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ayaklarınıza Sağlık :) Muhteşem Bir Tur Olmuş Keşke Sizleri Görebilseydim :)

4. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    güzel tur olmuş, kazasız pedallamalar :)

5. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş kazasız pedallamalar

6. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sağolun dostlar arkadaş eksikliği ve vakit sıkıntısı yüzünden pek tur yapamıyorum evden işe işten eve günde 7 km zaten tek başına tur çekilmiyor insanlarla kaynaşma lazım

7. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bir tur olmuş

iyi pedallamalar