Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burnun sol deliğinden sarı sıvı akması

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ali Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bugün tenis kursum vardı işte çıktım sonra 3-4 saat uyudum daha sonra burnumun sol deliğinden sarı bir sıvı akmaya başladı hafif bir sarılık var su gibi bir bilginiz var mı ? 4-5 ay önce yine olmuştu sonra geçti ve yine başladi. Bugün nöroloğa sonra da kbb'ye gideceğim ama merak ediyorum kendimi şimdiden hazırlayayım

2. tuna karahan

tuna karahan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    büyük ihtimalle sinüzit belirtisidir.

BilinmeyenKullanıcı ve Ali Ç. bunu beğendi.
  3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam sümüktür o. :D

Homer, Rehavet, tekkir ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  4. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sümük dediğiniz mukustur burundan giren tozu kiri mikrobu tutar bronşlarda üretilir yapışkan olur kuruyunca da yapışkan bir kabuk oluşturur. bu sadece sol burundan akıyor burun kanaması gibi başlıyor ama sarı (yeşil değil) renkli su olarak akıyor

Tahir Keskin bunu beğendi.
  5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Doğrudur, latife etmek niyetindeydim.

Bazen benim burnumdan da damla şeklinde. Su akıntısı olur. Eğer bu akıntı içeri doğru olsaydı muhtemelen başka hastalıklara sebep olacaktı. Burundaki akıntınım dışarı olması iyidir, hem bu sinüzit olmadığınız anlamına da gelebilir.
    Bakalım doktor ne diyecek?

6. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 şey var 1 sinüzit 2 beyni tutan omurilik sıvısının kılıfının patlamasından dolayı oluşan akıntı iyi değil hatta hiç iyi değil. Bir de bununla moralim bozulmuş, dün nedir ne değildir diye 2 saat araştırmışken sizin bu latifenize maruz kalmak kalbimi kırdı açıkçası. 3 tür akıntı olabiliyor
    1) burnunyzu su ile temizliyorsanız o suyun daha sonra çıkması
    2) sümük (akıcı veya katı halde)
    3) bu sarı sıvı

BilinmeyenKullanıcı bunu beğendi.
  7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Özür dilerim. :(

Rehavet bunu beğendi.
  8. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Özür dilemeniz için söylememiştim iyi niyetinizle söylemiş olmanız da yeter ama sizin gibi iyi niyetli değil de aşağılama olarak kullanacak insanlar da bulunmakta ne yazıkki

Tahir Keskin bunu beğendi.
  9. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Benzer bir durumu zaman zaman yaşıyorum. Yalnız ben de sinüzit var. Bu akıntı sürecinde alın bölgem uyuşma ile karışık bir ağrı yapıyor. Genellikle soğuk havalarda kendime dikkat etmediğim zaman oluyor.

Geçmiş olsun.

Ali Ç. bunu beğendi.
  10. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Zaman kaybetmeden doktora gidiyor olmanız iyi. Sonucu yazarsanız bilgileniriz.

11. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Araştırma yapıp kafanızı karıştıracağınıza ihmal etmeyip doktora bir an önce gidin, sonuç kötü de olsa tedavinize erken başlansın. 2005 yılında basit bir karın ağrısı diye doktora gitmediğim için kanser olduğumu çok daha sonra öğrendim, bana ve çevremdekilere iyi bir örnek oldu.

Ali Ç. bunu beğendi.
  12. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah düşmanıma vermesin diyeceğimiz türden bir hastalık geçmiş olsun . Bugün içerisinde gideceğim inşallah önemli birşey çıkmaz

Onur YCL bunu beğendi.
  13. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun sinüzit olabilir heralde..bendede var soğuğa çıktıgımda ağrı oluyor bahsedilen sarı akıntı olmuyor..genel olarak geniz akıntısı sinüzitin belirtisidir keseler dolar ve yutağa dogru akar

14. ioalici

ioalici Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Onur ALICI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar komşu teyzeler gibi birbirinize hastalıkları sorup tedavi uygulamayın. Ha bu bir gereklilikti. Binlerce yıl once herseyi bilen ve verdigi tedaviler işe yarayan bir teyze secildi onun adi da doktor oldu. Onun nesli oylece devam etti. Onun akrabalarini bulun. Sonucta sinus sivisina benziyor ama travma oykusu varsa beyin sivisi bile olabilir. Bildigim kadariyla forumdaki basliklar arasinda KBB poliklinigi yok. Hastanede olabilir...

MertAG bunu beğendi.
  15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende sinüzitim ama sarı sıvı gelmiyor.ama yaz kış hep burnum akar

16. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eğer yazımı okumuş olsaydınız bugün doktora gideceğimi ve olabilecek şeyleri merak ettiğimi ve kendimi şimdiden hazırlamak istediğimi belirttim. yani buradan bir medet ummadım zaten gelecek tedavi yöntemlerini de kullanmam. Yazdığım bölüm sağlık beslenme antrenman bölümü bu da sağlık bölümüne giriyor.

17. BilinmeyenKullanıcı

BilinmeyenKullanıcı Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gerekenler söylenmiş ama ben tecrübe olarak söyleyeyim; ben de sinüzit hastalığına müptelayım. Başım nemli kalınca çatlarcasına ağrımaya başlıyor. Eğer bu sinüzit hastalığı ilerlerse de burunlar tıkanıyor. Burnum tıkandığı zaman doktora gitmiştim. Verdiği ilaçlardan sonra burnumdan sarı sıvı akıntısı başladı. Ki muhtemelen bendeki iyi bir şeydi. Sinüslerde biriken iltihabın akıntısı olduğunu düşünüyorum.

Ali Ç. bunu beğendi.
  18. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun yorumları okuduğum kadarıyla olabilecek en kötü şey BOS (beyin omurilik sıvısı) sızıntısı bildiğiniz gibi kafa vücüdun en korunaklı yapısı ve bos sıvısı beynin etrafını saran üç zarın arasında bulunuyor bu sıvının dışarı çıkmasını etkileyen en büyük etmen kafa travması geçirmek herhangi bir kaza geçirmemiş iseniz bos olması çıkan sıvının çok düşük bir ihtimal gittiğiniz doktor lab örneği aldımı ve ya size ne dedi sürekli baş ağrınız varmı bir ikiaydan fazla ara ara ağrıma ayrıca kafanızı vurmadığınıza eminmisiniz burnunuzdan çıkan mukus ise rengi şeffaftan koyu yeşile göre değişebilir tavsiyem labaratuar tahlili ve kültür yaptırmanız sonuçları aldığınızda bir hastanede daha okutun ayrıca internetten kesinlikle araştırmayın bir süre sonra takıntı oluyor :) baş dönmesi susuzluk burnun yanına kulak akıntısı ve dudaklarda morarma varmı var ise endişelenmeyin en yakın hastaneye başvurun tekrar geçmiş olsun

19. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Endişelenmeyin den sonra öldünüz demenizi bekliyodum :) tek doktor önümde 50 kişi 10 dk sonra çıkıp yarın aile hekimine gideceğim

umut bayır bunu beğendi.
  20. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :) ewt devlet hastaneleri malum. 25 hasta 1 hemşire gece nöbeti tadından yenmiyor durumunuzu bilemem ama imkanınız varsa gidin derim bir özel hastahaneye olabilecek en kötü şey olsaydı zaten ölmüştünüz yani olabilecek en iyi durum içindesiniz anlatımımda için ise aşırı olduysa kusuruma bakmayın