Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burdur Salda Gölü'ne Kamplı Turumuz

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    forumda hep görüp özendiğim ama hiç yapmadığım birşeydi bisiklet turu zira alalı da 1yıl olmadı bisikleti, neyseki kadim dostum kardeş bildiğim güzel insan Asım Enes'le aynı fikirdeydik ve daha önceden gördüğümüz tur fotoğrafları üzerinde hiçte aklımızda olmayan bu yere yöneldik.Ankara dan bisikletleri otobüsle Burdura getirdik ordan sonra bisikletle devam ettik. İstanbul'dan Ankara'ya getirirken ben bunu almam diyen Kamil Koç şoföründen sonra gene Kamil Koç şoföründen hadi bitane neyse de iki tane nedir sorusu canımı sıkıyor zira otobüs doluysa alamayacaklarını desinler bilet keserken vs ama biz oraya kadar gitmişiz alıyoruz demişler nahoş bir üslupla şoförlerden laf gelince canım sıkılıyor ama neyseki kazasız belasız götürdük , getirirken 10tl ek ücretle çok daha güzel yerleştirilmiş bir vaziyette başka bir şirketten aldık biletleri ama içime sindi acaba birşey olurmu diye düşünmedim çok güzel yerleştirildi..

neyse sabah 6yı geçiyordu vardık , hazırlıkları yapıyoruz

Uploaded with ImageShack.us

otogarda çay çorba yapıyoruz ,geced uyuyamadık yorgunluk var iyi geliyor, fotoğrafta asım

bendeniz ve bisikletim

olmazsa olmaz fotoğraflardan:)) yola çıktık artık iyice diyoruz

ilk gün güneş batırıyoruz

fotoğraflarda küçültmeden dolayı kalite kaybı var ancak genel fikir edinmek için yeterli gelecektir umarım, gölün rengi böyle suyu ılık denilebilir ve harika kumu var , yüzülebiliyor plaj zaten ancak kimse yok denilebilir, ailecek çok güzel bir şekilde vakit geçirilebilir ancak konaklama kısmen problem olabilir, çadır dışında alternatif pansiyonlar da tavsiye edilmedi Burdur da konuştuğumuz kişilerce.

biz oradayken Antalya dan gelen vosvoscular vostalya grubu orayı hareketlendiren tek etkendi:) sayelerinde güzel kahvaltı yaptık teşekkürlerimi de iletirim :)

herbiri birbirinden şirin vosvoslardan benim beğendiğim:)

2.gün öğleden sonra gölün merak ettiğimiz kısmına doğru yola çıkıyoruz .Denizli-Burdur yolu üzerinden gidiyoruz. 6-7 km civarı uzaklıkta gideceğimiz yer ancak yolu uzattık ve bulamadık derken o gün 20km gittik sanırım. buda genel bir bakış

diğer plajın yanı burası ,kum rengi beyaz farklı kılan da o zaten Salda'yı fotoğrafsız olmaz

görmek istediğimiz yer ilerde diye bu yolu seçiyoruz ama sonra pişman oluyoruz çünkü yol oraya gitmiyor:D gözümüzün önünde gitmek istediğimiz yer ama bir türlü ulaşamadık arada su kanalı var gidemedeik geri döndük yoldan çıktık zaten saçma sapan yerlerde gidiyoruz :paşağıdaki fotoğraflar da gittiğimiz yerler.kesin patlar dedim ama lastikler tur boyunca utandırmadı,Asım'ın schwalbe marathon lar,benim maxxis overdrive lar utandırmadı bizi

istediğimiz noktaya geliyoruz ,beni sorunusuz taşıyan bisikletim:*

fotoğraf için;Asım teşekkür ederim

ve 3.gün sabah 5te kalkıp 6da yola çıkıyoruz ,tabela maoral veriyor çünkü sıcak bastırmıştı rüzgar çok yordu biraz dinlenip merkeze doğru gidiyoruz

şehitler anıtı burası, Burdur'u yüksekten gören güzel de bir yer

vee böylece turu bitirdik çok şükür kazasız belasız geri döndük. ben kendi adıma annem ve babama;alışık olmadıkları halde istediğim için böyle bir tura rıza gösterdiklerinden mütevellid teşekkür ederim:eek:vaktini ayıran herkese de ayrıca teşekkürler

2. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel fotoğraflar. yazısı olmayan bisikletler daha mı güzel ne?

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    teşekkürler:)bisikletimi sonradan kendim kapladım sade seviyorum ama zevk meselesidir tabi:)

4. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    çok güzel tur olmuş. biraz sessiz olmuş hissi verdi. yollar hep ıssız toprak arazi gibi görülüyor. buda geziyi farklı yapıyor:) darısı bizlerin başına

5. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tebrik ederim, fotoğraflar çok güzel alınmış. Nice gezilere arkadaşım.

6. thames

thames Üye

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş. Salda gölü harika bir yer. Sizlerin de gördüğü gibi deniz kenarındaki plajlardan hiçbir farkı yok. Umarım tekrar gidebilirim..

7. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    Burdur! memleketimi ozlettiniz bana :). nice guzel gezilere

8. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gerçekten güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık :) Sabahta görrdüm konuyu sanki cevap atmıştım ama...

9. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim , oralar sanki bana keşfedilmemiş hissi verdi sessiz sakin kalabalıktan uzak,bence buda orayı farklı ve güzel kılıyor , gidenlerin tekrar gitmeyenlerin bir kere de olsa gitmesi dileğiyle:)

10. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Göl çok güzelmiş, yolum düşerse aklıma yazdım burayı :) Güzel bir tur olmuş, vosvoscular da iyi denk gelmiş.