Burayı nasıl temizlerim?

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@caner1405

Bilir bilir sizin satınalmacıda bu ürünü. Ayrıca bu ürünü kullandıktan sonra temizlenmiş yüzeye aşağıda vereceğim ürünü de kullandınmı iş tamamdır. Uzun bir süre sıkıntı olmaz diye düşünüyorum İnşaallah. Yalnız aşağıda vereceğim ürünü muhakkak pasdan temizlenmiş yüzeye uygulaman gerekiyor. Önereceğim ürünün bura ile ne alakası var diyebilir çoğu kişiler tabi bilmediklerinden. Vereceğim ürün elektrik bobin ve bu tarz yerlerde kullanılan bir ürün. Fakat nem uzaklaştırıcı ve yağlayıcılığı buralarda daha iyi temin edebilmek için extra özen gösterilen hassas bir kimya ürünüdür. Bu yüzden paslanmasını ve nem almasını istemediğimiz bir noktada gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Zaten amacı da bu. İlla elektrik bobinaj bölgelerinde kullanılacak diye bir kaide yoktur. Sonuçta ürünün yaptığı rutubete ve neme karşı koruma sağlamak için uygulanan yüzeye ince bir tabaka halinde film şeklinde yağlama yapıyor ve pas ve aşınmaya karşı koruma sağlıyor. kuruma ve sertleşme yapmadığından, kırılgan tabakada oluşturmuyor. Muhakkak temiz yüzeye uygulayın bu ürünü lakin kirli yüzeye uygularsanız ürün içindeki solvent kirli yüzeyi aşındırıp kaldıracağından yarardan çok zararı olur. Ayrıca uyguladıktan sonra solvent uygulanan alandan uzaklaştırılması gerekiyor. Yani açıklamasında da yazdığı gibi basınçlı hava ile yüzeyden uzaklaştırılması gerekiyor. Bunu bisikletin pompası ile bile yapabilirsiniz yani kompresör e felan gerek yok...

IMG_20151120_165331_1.jpg IMG_20151120_165400_1.jpg

@SerkanH

Yardımcı olurlar diye tahmin ediyorum.

Scudo

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar geçen hafta Aslı bisikleti aradım, durumu anlattım mailimide gördüler ve bisikleti getirin bir bakalım dediler. geçen cumartesi verdiğim bisikletimi almam için salı günü beni aradılar işlerim dolayısı ile ancak bugün gidip aldım, rubleyi komple değiştirmişler ve benim ihmal ettiğim bisikletin 2. ücretsiz bakımını da gerçekleştirmişler :harika: (sürüş keyfim değişti resmen ). Böyle bir hizmet almak gerçekten çok hoşuma gitti.
Aslı bisikletten gerçekten çok memnun kaldım. Aldığımız bisikletlerin arkasındaki servis kalitesinin önemini bir kez daha anlamış bulunuyorum.
20151205_124311.jpg 20151205_124319.jpg

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Merhaba .birde kron bisikletin servis kalitesini görün.adamlara akort ayarı bozuk diyorsun; 5 tl ver yaptir diyor ne varmiş bunda...1500 tl ver bisiklet al ama akort yaptirama...pes.istanbuldaki moto expo standindaki yetkililer söylüyo bunu.zaten garanti dolsun başka sorun olmadan başka bir şey istemiyorum

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bildigimiz cocacola en guclu pas sokucudur kola dokun bekleyin biraz sonra bulasik sungerinin tirtikli ksmiyla silin

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@aynakol Hakan bey akort ayarı hiçbir şekilde garantiye girmez. Ayrıca 5 liraya akort çok uygunmuş. 30 liradan başlıyor akort ayarı :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Mıstınoğlu
30 tl den mi başlıyor?
Bugün Sedona consept i aradım 20-25 tl dedi.
Öztürk bisiklet 10 tl istiyor.
30 tl ye aslı bisiklet çift kat alu. jant satıyor. Bu satıcı- tamirci bisikletçilerden uzak durmak lazım. Bisiklet satışlarından kazançları çok iyiki 3-5 kuruşa tamirin adını bile etmiyorlar.