Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buraya kadar mış ...

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında semra çetindağ tarafından paylaşıldı.

1. semra çetindağ

semra çetindağ Üye

Seviye:
    Yeni scott sub 30 mis gibi hadi ilk kez düştüm yeniye alışma dedim ,asfalt kenarının rendelediği dizimin iyileşmesi bitmeden cumartesi 65 km lik seyrek turunu anaam tamamladım yaw hele hele sağ 3. vites sol 7 yi bile denemişim oh diye içimden oynarken balıkçı barınağının (bostanlı ) oradaki köprünün yanındaki yol demirlerini de geçmişim missssss grubun içine 2 kişi karıştı kasksız içimden bak kasksız şunlara kask tak demeli derken çokmu yaklaştım önümdekine diye sağ fren yerine sol frene hafifçe bastım ve uçtum sonrası yerdeyim omuzum dedim uzandım iyice herkes koştu sağolsunlar yavaşça kaltım feci kan akıyo kolum sıyrılmış dizlerim berelenmiş ilk yardım yapıldı hemen selem yamulmuş o güzel bisikletim çizilmiş frenler kilitlenmiş hepsini Günay abimiz ve Fatihimiz yaptı eşim şokta bakıyor üzgün hemen toparlandım hiç sevmem uzatmayı garibana çay içmeye yollandık ben indim bisikletten tansaş köprüde kendime ne sövdüm ama of of (bi direksiyonda trafik canavarlarına söven ben delirdim ) bu ne ya bu kaçıncı sen bu işi beceremiyosun arkadaşım buraya kadar dedim .Çayımı da sodamıda içip bisikleti Ata'ya bıraktık güzel insan serkan'ım ayarlarını yaptı .Ama benim ayarlar bozuk .Yusuf söyledi o arkamdaydı görmüş iki kere vurmuşum yere çünkü sağ tarafım da sol tarafım da bereli ,kafanı da çarptın ki tak diye kask sesi geldi diyor Yusuf, ben hiç bişi anımsamıyorum yerdeydim o kadar.KASKSIZ KULLANMAYINIZ LÜTFEN UYARIN HERKESİ .Bir de ayaklandırıcaktım eşlerinizi (kadınları) hafta içi gündüz turu yapma hayallerim vardı .Uzun süre sokulmam ben artık bisiklete buraya kadarmış. Korktum ve beceremediğimi gördüm ...

cedrick41, Ferhat Şener ve Asmirk bunu beğendi.
  2. guneyharun

guneyharun Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,bu arada da Tebrikler! En uzun noktasız cümle rekorunu kırmış bulunuyorsunuz;)

3. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun...

semra çetindağ bunu beğendi.
  4. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anladığım kadarı ile scott marka hoş bir bisiklet almışsınız. Ve yine anladığım kadarı ile yeni bir kullanıcısınız ve forumada yeni katılsınız.

Düştüğünüzü ve canınızın yandığınıda anlayabiliyorum. Çok çok geçmiş olsun. İnşallah bu düşüş sizi bisikletten bıktırmaz.

Şunu da anlıyorum; eşinizden bahsettiğinize göre yetişkin birisiniz. Yani yaşları daha genç arkadaşlarda var bu sitede sizin gibi yazan ama küçük yaşda olmalarına veriyorum eksikliklerini.

Neyi mi anlatmaya çalışıyorum? E onuda siz anlayın lütfen!

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Semra Hanım, her bisikletçi bir kaç düşüşün ardından bisikletten vazgeçseydi eğer, geriye kimse kalmamıştı bisiklete binen.

Belki de ihtiyacınız olan şey biraz daha dikkat, biraz daha sakin olmak bisiklete binerken, ya da sadece biraz tecrübe... Ama ihtiyacınız olan tek şey vazgeçmek.

Kazanız kötü olmuş, geçmiş olsun... Ancak gidonu bırakmayın elinizden, göreceksiniz buna değecek.

Timukan Karaca ve semra çetindağ bunu beğendi.
  6. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok geçmiş olsun.ancak bisikleti bırakma nedeniniz bu kadar ufak olmamalı.çünkü bisiklet dünyası çok büyüktür ve sizi bu kararınızdan dolayı asla affetmeyecektir.ne olur bırakmayın bisikleti.

7. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende çoğu kez düştüm ama sizin gibi bırakma eğiliminde bulunmadım. Sonuçta kullandığınız bisiklet dağ bisikletleti, yaramaz bir bisikeltttir e biraz bırakında olsun o kadar düşüş. Bazı şeyler için tecrübe gerekli, tecrübe içinde o olayın içinde bulunmak gerekir. Alın size fırsat! Düştüğünüzde iyi düşünün benim düşmeme sebebim ne, eğer yanıtı bulursanız birdaha aynı hatayı yapma riskiniz azalır. Ve özellikle bisiklete binen bayan vatandaş sayısı çok azken bırakmanız hiç iyi olmaz. Bence düşüşün etkisiyle verilmiş bir karar, kısa sürede geçer ve bisiklete geri dönersiniz. Kalkın ve yüzünüzü yıkayın! :)

8. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Semra Ablacım daha yeni duydum çok geçmiş olsun valla. Bilmeyenler için söyleyeyim Semra Ablamız İzmir'de bayan bisikletçiler arasında en azimli olandır ve bu işin bayan bisikletçiler açısından en çok faaliyet yapma çabası içinde olanlardan birisidir yazısında yazdığı gibi. Kendisinin ilk düşüsü oluşu olduğunu sanmayın benim bildiğim en az 10 ve şahit olduğum en az 3 tane çok ciddi düşüşü mevcuttur. Hatta geçen salı günü bile düşmelerini konuştuk ve bisiklet öyle bir şeyki Onur düşsemde de bir türlü bırakamıyorum. Semra Ablam ve Eşi Şerif abi ve Kızı Ege ailecek bisiklet sevdasına yıllarını vermiş insanlardır. Daha yeni aile boyu bisikletlerini değiştirdiler ve Salı akşamı Karşıyaka turumuzda kutladık. Eğer ben Semra ablamı tanıyorsam böyle bir şey yazdıysa gerçekten çok ciddi düşmüş ve yaralanmıştır ve ayrıca yazısında da UZUN BİR SÜRE diye belirtmiştir kendisi. Yarın 17 Ağustos buradan Depremde kaybettiklerimizi rahmetle anarak söylüyorum arkadaşlar, büyük bir deprem olduğunda kaçımız evden çıktıktan sonra hemen eve girebiliyoruz soruyorum , ben eve hayatta giremem kimse beni sokamaz herhangi bir eve , bunları hafifte olsa hepimiz yaşamışızdır ve sonunda hepimiz eve grimişizdir işte bisiklette böyle birşey hepimiz için(bütün deprem yaşamış arkadaşlarıma buradan yaşadıklarına saygı duyuyorum ve hepsinin yaşadıklarını paylaşıyorum saygıyla) , Semra ablamız birçok düşmesinden sonra bu duruma düşmüştür. İzmir Karşıyaka çamıası kendisinin nasıl bir insan olduğunu bilir.Farkındaysanız bu durumda bile kendisi herkesi Kask konusunda nasıl uyarıyor.Umarım detaylı bir şekilde anlatabilmişimdir. Çok Geçmiş olsun Semra Ablacım Tekrardan eminm ki en kısa zamanda aramıza geleceksin hiç şüpem yok.

9. Semih Aydoğdu

Semih Aydoğdu Misafir

merhaba semra ablacım.

bende dün aynı olayı yaşadım ve bisikletimin üstünden uçtum kaskım olmasaydı eminim belkide şuan hastanede olurdum çünkü giro atmos kaskım çatladı ve degiştirmek zorunda kaldım ..üstelik kilitli pedal kullanıyordum bisiklette üstüme geldi.

Bence bisikleti bırakmamalısınız . Eger bisiklete biniyorsan düşmeyide ögreneceksin ve yerden kalkıp yılmadan yoluna devam edeceksin . ben böyle ögrendim babamdan abilerimden ablalarımdan ...

Tam tersi bırakmak yerine daha azimle devam edin bisikletinizi kullanmaya çokta güzel bir bisikletiniz var..

Düşmekte bir bisiklet sanatıdır:in: . Düşmeden bisiklete binilmez :):)

Asmirk ve semra çetindağ bunu beğendi.
  10. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hanımefendi yapmatın lütfen.
    Bebeklerde yürümeyi düşe kalka öğrenmiyorlarmı?
    Onlarda her düştüklerinde ben bu yürüme işini beceremicem deselerdi insanlık sürüngen olurdu heralde.
    Belki bir süre ara verirseniz cesaretinizi toplar bisiklet özleminizle tekrar dönersiniz.
    Benim sevgili eşim de bisiklet binmeyi öğrenirken düşüp kolunu kırmıştı, ama azmetti ve doktorların yasaklamasına rağmen hala fırsat buldukça düşe kalka binmeye devam ediyor.
    Yapabileceğinize inanın yeter.

Selamlar,
    Mustafa Dinç

11. semra çetindağ

semra çetindağ Üye

Seviye:
    tüm moral verici konuşmalarınız için teşekkürler ,iyi geldi. Semih Aydoğdu gözlerinden öperim yavrum (48 yaşındayım ben ) çok moral oldun çok geçmiş olsun kaskın korumuş bak . Bisikletçi ruhuna sahip olanlar hemen belli oluyor .Onur'cuğum utandırdın beni .Deprem benzetmen çok anlamlı düşüne kaldım (nurlar içinde yatsınlar) korku anlamın da sanırım öyle bir şey yaşıyorum ,geçeceğini umarım sizin gibiler olmasa İzmir'de bisiklet bu kadar güzelleşmezdi teşekkürler herkese.

Asmirk bunu beğendi.
  12. Necati Günüç

Necati Günüç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun...

13. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun

14. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    Semra Ablacım bugün gördüm. Çok çok geçmiş olsun. Onur gerçekten güzel bir benzetme yapmış. bir kaç gün eve girmeyiver ama ondan sonra her ne kadar birlikte pedallama şansımız pek olamasa da aramıza bekliyoruz seni. Yeni bisikletleriniz hayırlı olsun bu arada.

Asmirk ve semra çetindağ bunu beğendi.
  15. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun. :in:

16. semra çetindağ

semra çetindağ Üye

Seviye:
    Senem'ciğim çok teşekkürler ,ama neden birlikte olamıyoruz onu anlayamadım ,sen i ve patencimizi özledim ben :)

semdekor bunu beğendi.
  17. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:

bukadar çabuk bırakmasanız bakın ben ne düşüşler yaşadım köprücük kemiğim kırıldı daha dogrusu kırılmadık kemik kalmadı ama hala üstündeyim bence az daha sabır olucak emin olun olucak ..

18. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    geçmiş olsun, şimdilik soğumanız normal, düşünce soğuyor insan, ama bırakmayı düşünmeyin bile, bisiklet sürmek, yaptıkça, öğrendikçe güzelleşen bir aktivite :)

19. Murattırpan

Murattırpan Yeni Üye

Seviye:
    yarın bekliyoruz sizi.
    daha yeni başladım ben biliyorsunuz, siz bırakırsanız ben de bırakırım vallaha.

(murat, sinemacı olan ben)

20. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    salı turları uymuyor bana. 1 kere geldim gece 1:30da evdeydim. perşembe de siz gelmiyorsunuz:( cumartesi de planım oluyo genelde. yani uzun zamandır denk gelemedik:( ben de sizi, şerif abimi özledim.