Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burası bisiklet yolu buradan gidemezsin!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Tunakan Önen tarafından paylaşıldı.

1. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bugün 2 kişi Maltepeden Kartal yönüne doğru maksat spor amaçlı gidip gelmek istedik fakat BİSİKLET YOLUndan giden bir bayan bir erkek çekilmemeleri sonucunda koluna vurdum adamın bize dönüp dediği şeyler şunlar "Burası bisiklet yolu olabilir burada biz yürüyoruz buradan gidemezsin." Bunun ardından daha birşey dememişken beni mi döveceksiniz lafıyla karşılık verdi.E be adam hadi saygısızsın hadi bisiklet yokken bisiklet yolundan gittin eyvallah bari bisiket görünce bisiklet yolundan çık bazen Maltepe-Caddebostan gidip geliyoruzda inanılmaz derecede KÜLTÜR farkı var hala milletimiz onlarca kuralı öğrenememişken zararlı hep biz çıkıyoruz yazıklar olsun öyle millete.

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Tunakan bey ben uyarmıyorum bile!! ve genelde bisiklet yolunda sürmüyorum zaten sizde öyle yapın bostancı iskele bende son durakdır.sonrası kalite ve işcilik düşüyor zaten.güzel yurdum'dan insan manzaraları işte:):):)

Çağatay Günet ve Tunakan Önen bunu beğendi.
  3. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    başka emri varmıymış beyfendinin !! ne insanlar var şu memlekette gerçekten yazık

Tunakan Önen bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok fazla cahil insanımız var. :)

5. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    O yolu ne zaman beton döküp yükselttiler, işte o zaman bisiklet yolu değil mangal ve yürüyüş yolu oldu. Pendik ve Kaynarca arasına bir bakın derim.

6. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fazlasıyla. Bunların Azalması Lazım

Berke bunu beğendi.
  7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Yaz gelsin istemiyorum yemin ediyorum yaaa!!!!!!artık mangalcılar,piknikciler aman yarabbim başlarlar gene işgaleeee :((((( uğraş dur işin yoksa yola insen ayrı dert trafik terörü;nasıl olacak bakalım halimiz harap gene:((((

8. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    büyükçekmecede bisiklet yolundan kornaya basmama rağmen yoldan çekilmeyen bir bayanın sol omzundan, zeytinburnu -bakırköy arasındaki bisiklet yolundan yine çekilmeyen bir adamın sağ kolundan vurarak geçtim...

Çağatay Günet bunu beğendi.
  9. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    belediye ile konuşup bisiklet yoluna yoksa bisiklet resmi yaptirin bir çok mal daha bisiklet yolunu bilmiyor.en iyisi gurup çikacaksiniz gereklu durumlarda derslerini vereceksiniz

enes savaş bunu beğendi.
  10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yol üzerinde belirli aralıklarla bisiklet simgesi ve tabelalar var. Yalnız bu işaretçiler yeterli sayıda ve yeterince dikkat çekici değiller.

11. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    İnsanlar nasıl bu kadar cahil oluyor anlamıyorum

12. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    BUNA NE DEMELİ ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  13. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu işin çözümü hiçbir şekilde çekilmeyeceksin, adama vurdun mu ya iplemen devam edeceksin ya da üstüne gideceksin; çünkü onlar başka türlü anlamıyor. Bizim insanımız aptal olduğu için hakettiği şekilde cevap vermen gerekiyor. Ben o yolda çok gidip geldiğim için söylüyorum. Bugün caddebostanda uzun zamandır ilk defa bisiklet yoluna girdim, hızlı tempoda giderken önümdeki bisikleti aniden yavaşlayarak sola dönmeye çalışınca bende çocuğa arkadan vurdum ve çocuk 2.80 uzadı bende yere kapaklandım. Çocuk özür dilediği için birşey demedim ama normalde böyle bir durum oldumu iş kavgaya kadar gidiyor.

Berksan ve Tunakan Önen bunu beğendi.
  14. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet ve motorsiklet bağlama yeri :D

Berksan ve BFOkuru bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  15. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yazilanlari okuyunca ufkum genisledi resmen. Demek Türkiye'deki bisiklet kültürünü gelistirmek icin gelistirilen dahiyane strateji bu. Cahil ve aptal halka gerekirse döve döve ögretmek. Süpermis! Bir yerlerden de tanidik geliyor ama neyse...

16. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Mühendislik şaheseri bisiklet yollarımız bırakın üstüne bisiklet resimlerini picasso gibi tablolar olsa gene boş,gene boşş:) bisiklet yoluna sahip çık,ölen arkadaşlarımız ve pedaldaşlarımız için grublaş ve pankartlar,ziller dikkat çekmek valla iyi güzelde ben sonuca bakıyorum elde var sıfır ;yaşım olmuş kırk nerdeyse yaşasam yaşasam hadi bisikleti bırakmadım bir 40 sene daha yaşasam gene görmem ömrüm yetmez.o yüzden ister çarpın ,ister bağırın ,ister dövün yada dövülün sonuç sıfır ve hüsran!!!burası türkiye.yayaların asla giremeyeceği ,bankların bisiklet yolu dışında kalacağı yollar yapmadığın sürece bizim işimiz yaşşşş.bide bu sözüm ona hayvansever'ler var ama hangisi hayvan hangisi insan yada sever ben çözemedim tabela var eyyy öküz bu hayvanları tasmasız gezdirme,başıboş bırakma diye ama kime ve neye anlatıyorsun.patttt hayvan bir bakmışın önünde düşün'ki son sürat gidiyorsun hoppp önünde bir köpek hadiii çarpdın hayvan öldü eee gene sen suçlusun o yüzden bisiklet yolu olmuş olmamış çokda tın karadenizli hemşerilerimin dedği gibi '''''bana her yer trabzon bana her yer bisiklet yolu'''''

17. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    moda-pendik arasındaki bisiklet yolu, bisitletli için büyük tehlikelerle dolu bir yol.
    yürüyüşçüler, mangalcılar, köpekler, araç yoluyla kesiştiği noktalarda park eden, veya otoparka girip çıkan otomobiller, yine bu noktalarda kaldırımların ucundaki rampalar, hatta diğer bisikletliler... bunların her biriyle ayrı ayrı maceralarım vardır.
    bisiklet yolunda sürerken köpek tarafından kovalanmak, köpek dışkısının üzerinden geçmek, yayalarla takışmak, mangal dumanlarına maruz kalmak, aniden bisiklet yoluna dalan araç sürücüleriyle dalaşmak, kaldırımın ucundaki rampalarda su birikintilerinin içine gizlenmiş çukur veya tümseklere çakılmak, karşı yönden gelirken önündekini sollayan kazma bisikletliyle kafa kafaya çarpışmaktan kıl payı kurtulmak, vs vs....

bisiklete tamamen mutlu olmak, keyif almak için biniyorum ve tüm bunlar beni deli ediyor, yol boyunca sinir harbi yaşıyorum. bu yüzden o bisiklet yolunu -özellikle haftasonları- yok sayıyorum ve araç yolunun sağından gidiyorum.

18. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben şunu merak ediyorum..."Bu yol bisiklet yolu ama ben burda yürüyorum sen burdan gidemezsin" diyen kişi ola ki rayda yürüse TREN'e de aynı şeyi mi söylerdi...

sspl, özgürakt, Murat B. ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  19. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Gültekin bey harikasın +111111:):):) çok güldüm aynen trene ne derdi hahahahahahahah.

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  20. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    İyi ki bu tarafta bisiklet yolu yok. Mecidiyeköy'de Okmeydanı'nda Şişli'de trafikte biniyorum valla sizden rahatım :D