Buradan iniş yapılabilir mi?(Benim yemedi)

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Arkadaşlar dağa çıkmaktan çok iniş yapmayı sevmeye başladım hatta bağımlısı oldum:)
Uygun araç ile gidenlerden rica edip tepelere çıkıp iniyorum o derece:)
Ama şuradan inmeyi çok istesem de açıkçası riski göze alamadım, bisiklet 29'' mtb yani büyük sayılır..
En kötü halde kontrolü kaybedersen yan yatarım dedim ama yine de aşağıya yuvarlanırım diye düşündüm vazgeçtim.Fotoğrafta pek belli olmuyor ama oldukça dik sayılır.
Siz olsanız iner miydiniz?Bir taktiği var mıdır?

http://www.zipkinci.com/uyeler/22549-albumler9007-resim79489.JPG

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yapılır nerede burası
taktiği var. seleyi tam indiriyon totoyu oldukça geri çekiyon ön freni okşayarak arka frene biraz daha basarak iniyon :D

ama dikkat et fazla hızlı inme. geçen pazar belgrad da dh bisiklet le arkadaş iniş yaptı böyle bierden. yavaşlayamadı ağaca kafa atıp havada döndü bi tur. neyseki fullface kaskı vardı aya kalkınca güldü kendisine. :D
ama gülemeyedebilirdi

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Ganos dağı.:)Dedikleriniz güzel mantıklı aklıma da yattı ama tek sıkıntısı acaba kaymaya başladıktan sonra frenin
bir faydası olur mu yoksa bırakayım zevk almaya mı bakayım:)
Fotoğrafta pek belli olmuyor ama ağaç sayısından da biraz belli olabilir gibi, yürüyerek inmesi bile sıkıntı anca yan yan tutunarak iniliyor.Yerde kayalar var ama üzeri kaymak gibi gıcır gıcır yani iyi kazmışlar, oraları da acayip kayıyor.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@M. Mert Babayiğit gerekli önlemleri alıp ( kask, kolluk, dizlik vs) dene istersen. Bende geçen hafta komple taş bir yerden indim. :) insan dayanamıyor valla. :) herkes karşı çıktı ama attım kendimi :):) yani kısacası içinde kalmasın kardeşim gerekli önlemleri alıp dene.

• Beğen
Tepkiler: Uçmakdereli

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Dayanamamak ne kelime düşününce içim kıpırdıyor valla:)
Sonunda dh bisiklet alıp sakatlanana kadar iniş yapacağız galiba, kaskım var ama
kolluk dizlik de gerekecek herhalde:)
İniş yapmak çıkış yapmak uzun yol yapmak hepsi ayrı bir dünya, sevdim bu işi.:)
Tek yapmayacağım ama telefon da çekmiyor maalesef, olmadı aşağıda araçla birisini bekleteyim.İniş yapanların videolarını izleyince bile acayip zevk alıyorum, adrenalinin kaynağını bulduk galiba:D

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Valla galiba öyle oldu senin için. :) video yada fotoğraflarını beklerim.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M. Mert Babayiğit

Kaskım var demişsiniz ama fullface kask değilse kesinlikle bu yokuştan inmeyin.

Belli bir tecrübeye sahip değilseniz riskli bir hareket. Ayrıca kaymaya başladıktan sonra frenlerin hiç bir faydası olmaz, aksine zararı olabilir (kilitlenen tekerlek daha büyük tehlike yaratabilir)

Dh konusuna merak saldıysanız aldığınız riski yavaş yavaş yükselterek ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Bir anda büyük riskler almak büyük hatalara sebep olur.

Acaba ben burdan inebilir miyim diyorsanız, inmeyin. Risk içeren şeyler aceleye gelmez. :) Downhill'ci değilim sadece genel görüşlerim bunlar.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Kahveci107 uygun fiyata fullface kask var mı. Benim göz attıklarımın fiyatları inanılmaz yüksek. . Bu konuda biraz cahilim ;)

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@caesar ne kadar mesela ? Gidip off road kaskı alıcan aslında 200 tlye bulunabilir :D

• Beğen
Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@mehmet ulaş 100-200 arası güzel bir model varsa süper olur. .

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Buradan standart bir dağ bisikleti ile iniş yapmak mümkün görünüyor. İnişi yavaş yavaş mümkün olduğunca iniş eğimini azaltacak şekilde zigzak çizerek inebilirsiniz. Öyle downhill kaska filanda gerek olmaz. Ama sizin hayaliniz direkt aşağı salınmak şeklindeyse buna ne bisikletinizin kadro yapısı(hardtail mtb olduğunu kabul ediyorum) nede maşa travel mesafeniz izin vermez. Üstelik downhill tekniği konusunda belli bir bilgi birikimi ve tecrübe olmadan bu tarz aksiyonlara doğru donanıma sahip olsanız bile girmek çok risklidir. Sizi kötü bir durumda fullface kask, tam vücut koruması bile koruyamıyabilir.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Pazar günü bunun kadar olmasada yeterince dik bir rampa vardı çıkarken maşayı kitlemişim.İnerkende kapalı kalmış kolumu yeni hissediyorum :D

• Beğen

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
sola doğru bir viraj var doğru mu. iniş rahat gibi gözüküyor. ağaç, çalı çırpı yok en azından. kontrol sağlandıktan sonra düşme olacağını sanmıyorum ama ful face kask takmakta fayda var. emniyet önemli.

• Beğen

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
S çizerek inilebilir muhtemelen. Kişisel güvenlik tedbirlerinizi almayı ihmal etmeyin. Yanınızda bir arkadaşınız olsa iyi olur...

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
aydostada var buna benzer çok güzel inişler. biz indik ama kaç kere düştük. sele en dipte. kalça hafif yukarda. freni hiç bırakmadan çok yavaş şekilde ani hareketlerden kaçınarak dikattli inmek büyük zevk veriyor. düşmesi ayrı bi zevk

• Beğen

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
@Kahveci107
Kaskım fullface değil bell crossfire modeli, basit sayılır herhalde:)
Zaten riski görmeseydim inerdim herhalde ama buradan inmeye tam gelemedim herhalde:)

@Osman Yener
Dediğinize katılıyorum teşekkürler ama zikzak inişi nasıl yaparım bilemiyorum sonuçta yan verdiğim an kaymaya başlayacak diye tahmin ediyorum özellikle zikzak yaparken ilk dönüş ne olur hiç bilmiyorum.
Eğimi biraz daha az olsa zikzak yaparım ama şuan tekerlek yan halde kayar gibime geliyor.

@aeneskral
Aşağıda sola doğru viraj var ama etrafı 5-10 metre alçak, sonradan ilerideki yola bağlanıyor.

Esasında bulunduğum yerde yazın çok bisikletli geçiyor, en sonunda deneyimli birini alıp oraya götüreceğim herhalde:)Burada yazması kolay ama oraya gidince iş değişiyor açıkçası:)

Tepki
27
İsim
yavuz
Bisiklet
Whistle
@M. Mert Babayiğit ne guzel bıryer ama ormanın ıcı neresı bura,vala gormeden ınerım dıyemem bende:) ama cok guzel bıryermiş...