Burada yazmaktan başka bisikletle ilgili bir şey yapmayanlar...

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@halil ibrahim duran

Benimde içim gidiyor ama 3 gün önce yaptığım turda aşırı derecede rüzgar aldım. Rüzgarlığım da var ama giysem aşırı derecede terliyorum giymesem rüzgar alıyorum. Bir türlü çözüm bulamadım. Her turda tur sonrası yine hastalanacaksın Serkan diyorum kendime. Bu sefer ki hafif geçiyor. Galiba yarın tur bekler beni..

Scudo

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
bence bu iş gönül işi sevda işi bisiklete binmediğin gün kendini rahatsız huzursuz hissediyorsan o zehir çoktan kanında dolaşmaya başlamıştır artık kurtuluş yoktur bisiklet sevdasından ne yapar ne eder o bisiklete 10 km de olsa binersin günler öncesinden hava durumlarına bakarsın hemde birinie değil dört beş ayrı hava durumu sitesine bu iş böyle he diyosan ki ben gezi amaçlı binerim sahilde turlarım ayda iki kez 5 km o da güzel dediğim gibi bu iş sevda işi...

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
zaten vardiyalı çalışıyorum. bir hafta 8-16, bir hafta 16-24 çalışıyorum. bunlara 1 saat işyerine ulaşımıda ekleyelim tabii.
bu arada eşimde çalışıyor. bir ctesi çalışıp bir ctesi çalışmıyor. ben zaten 16-24 teyken sims oyunundaki elemanlar gibiyiz, mutfakta bıraktığımız izlerden takip ediyoruz birbirimizi. :) müsait zamanlar öyle bir denk geliyorki ben bisiklet desem 10 bruce lee gücünde oluyor bir anda :D
objektif düşündüğümüzde haklı, kazmalık bende olmuş oluyor.
ama ne yapak gardaş piskilete binmeyakhmı????

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Nefes alan forma giy üstünde kışlık nefes alan kalın bir bisiklet ceketi giymek faydalı olur. Ama kocakarı ilacı seversen gazete kağıdı koy göğsüne. Garantili çözüm:)

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Ben de işten çıktığımda hava kararmış olduğu için işe gitmeyi bırakmış durumdayım. Karanlıkta trafikte kullanmaktan hoşlanmıyorum. Kendimi güvende hissedemiyorum maalesef. haftasonları kullanarak baharın gelmesini bekleyeceğiz artık.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Serkan Hodancı
orta halli havalarda Koşu Rüzgarlığı veya ceketlerinden edinin ve onları kullanın. onlar genelde iyi nefes aldıkları için fazla terletmezler

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@ismail eren

Sorunumda zaten o noktada. İnce ve astarlı rüzgarlığım da var. Kalın astarlı ve polarlı rüzgarlığım da var. İkisi de hasta etti. Ben de çözümü bir nebze uzun kollu forma giyerek buluyorum. Durduğum anda rüzgarlığımı giyiyorum. O zaman az hasta oluyorum.. :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Berke K.

O mesajı da bi türlü anlayamadım ben.
50km'den 35 yarış zaten 1750km ediyor. 3 tur desen 600-700km eder heralde. Geriye yılda 1500km bişey kalıyor.
Millet burada 1500km'yi 2 haftada yapıyor. Neyse. Ben karışmıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Uğur S. ve Berke

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Bugün hastanede işim vardı.Gittim eve geldim arabamı garaja bıraktım işe bisikletle geldim.Sabah araç trafiğinden sonra bisiklete binmek anormal keyif verdi.İş-ev arası 10 km olunca her fırsatta bisikletle gidiyorum.Dönüşte yolu uzatıp 20 km ye çıkıyorum.Günde 30 km rahat yapıyorum.Haftada çıkabilirsem 1 gece tura çıkıyorum.Bazen 2 haftada 1.

Daha ne yapayım.Yarış marış hayatta yapamam.40 yaşına gelmişiz bunada şükür.He bide haftada 1 gün halı saha maçım var.
Hepinizi gömücem inşallah:) şaka şaka :)

• Beğen
Tepkiler: Fanonn ve ouzoo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hamit E.

sizi çok iyi anlıyorum gerçekten :D
geçen gün ikimiz de iş gereği geceyarısını geçtikten sonra eve girdik, hatta ben eve geldiğimde sabah namazı vaktine yarım saat vardı, kızım bakıcıda uyudu o gün :(

gel de bisiklet de, cümleyi bitiremeden tavayı yeriz kafaya :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
morrissey bileti almaya çalışıyorum ne bisikleti, en güzelini verseniz binemem şu an....

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Süremiyor olsak da buraya yazıyor olabilmemize şükretmek lazım :D Sınav sebebi ile 1-2 ay süremedim sınav çalışmaktan. Forumda da pek duramıyordum. Nihayet kavuştum ikisine de. Allah sevenleri ayırmasın :D

3 güne bir sabahları spor amaçlı olarak 30-40 km sürüyorum. Uzun turlara pek zamanım yok malesef. Buna da şükür. Lakin bisiklet artık pes edecek gibi. Her tarafından arıza veriyor emektar.

Bisikletini sürmeyip de evinde bekleten bisikletseverlere duyurulur: O bisikletler sürülmedikçe paslanır, bozulur, hayata küser :D

Süremiyor olsanız da sürenlere yollayarak bisikletlerin formda kalmasını sağlayabilirsiniz:D Süreceğiniz vakit geri alırsınız bisikletinizi.

Bu çerçevede, kullanılmayan 57 civarı kadrolu yol bisikletlerini itinayla kullanıp paslanmasını, hayata küsmesini, bozulmasını engelleyebilirim. Kargolamak için adres isteyenlere anında özelden yollayabilirim adresimi :D

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet sürmeyi bıraktım şimdilik evde kalorifere yakın yerde duruyor. Vücut Geliştirme Spor Salonuna gidiyordum onuda bıraktım, Dün Ağırlık sehbası halter, Dambıll seti yanında toplamda 50 kg ağırlık aldım artık evde çalışacam. Hatta maddi durumum elverdikçe eksik olan diğer spor aletlerini, ağırlıkları da alıp kendim için bir odayı, spor odasına çevirmeyi düşünüyorum.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dogukan demirbek

Biraz off topic olacak ama benim için de "hang the DJ , hang the DJ " diye bağırın :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cenk K.

Mümkün olursa sahnede bağırırım be. Gecen seferki gibi nasıl heyecan bastıysa. Daha alamadım on satış icin bitmiş biletler. 20sini bekliyorum beklerken de davetiye kovalıyorum. Fazla olursa buyurun:)

edit: pardon yarın saat 10'da satışa çıkıyormuş normal biletler. yoğun istek üzerine.

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Levent

Mehmet abi sende sedonanın hangi modeli var?

Tepki
53
Bisiklet
Specialized
Ben de haftada 5gün işe bisikletimle gidiyorum. Ev iş arası 2 km ama yolu uzatıyorum. Birde sahile iniyorum 20-25 km haftada 3 gün yapmaya çalışıyorum. 1 yıldır bisiklete binen biri için bu yasta iyidir diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
10 ocak 2009
foruma girdim
30 mart 2008 scott scale 30 large karbon satın aldım 4500 lira
50.000 km çoktan geçildi
kadro pul pul döküldü,ama sağlam
klavye bisikletçiside oldum ama saha bisikletçiside
durmadan tur üstüne tur bindirdik amaç nerde hareket orada bereket
çok artıları oldu son aldığım scott'ın
76 senesine baktığımda nelere biniyor idik ,demirden pejolara üstelik tank gibi ağır idi.

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
@halil ibrahim duran

12/24 sisteminde çalışıyorum. bebek bekliyoruz. hanım kendisine vakit ayırmayip bisiklete bildiğim için bana küs. alkol gibi meret. hanim bisikleti komple bırakmami istiyor. yapamam da. garip bi durum :)

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi ben hem burada öyle pek yazmıyorum hem de bisikletle ilgili pek bi şey yapmıyorum, o ne olacak :)

Şakası bi yana, yazmıyorum ama bol bol okuyorum. Bisikletle ilgili bi şey yapmıyorum dediğim de binmekten başka bi şey yapmıyorum yani. Zincir ağlıyor mesela 2 haftadır neredeyse, ön maşadan acayip sesler gelmeye başladı, arka lastiğim indi, viteslerimin %50'sini kullanamıyorum yine. Bu pazar için çok kararlıyım ama, artık elimi biraz yağa bulamanın vakti geldi. 1 hafta önce rahat pedalladığım vites bu hafta beni öldürüyor.