Burada yazmaktan başka bisikletle ilgili bir şey yapmayanlar...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
biri benim. ya kalk bisiklete bin. aldık alalı öyle duruyor. ankarada bisikletten de soğudum.

Scudo

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Alıştır kendini işe bisikletle okula v.b. yerlere git falan her an elinin altında olsun yeni donanımlar yap bisiklete heyecan kat ilişkinize kısacası :D

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
Biride benim, 7-8 ay önce bir kardo aldım, yavaş yavaş komponetleri toplarım diye ama baya yavaş topluyorum sanki, henüz 4 parça oldular :rolleyes:

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
biride benim. koşuya ağırlık verdim. scuba falan derken bisiklet üçüncü öncelik sırasına indi.
bazen bisiklete atlayıp dolaşayım diyorum ama şehrin curcunası ile mücadele etmeyi çoğu zaman göze alamıyorum

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sabit konu olur bu(beni saymayın ha)

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Bisikleti sürekli kullanmak için bence en iyisi bisikleti gündelik yaşamımızın içine sokmamız. Yani işe, okula, alışverişe bisikletle gidersek, otomobille, toplu ulaşımla gittiğimiz yerler için bisikleti bir alternatif olarak düşünmeyi alışkanlık haline getirirsek, uzun turlara falan vakit ayıramıyor, çok kilometre yapamıyor olsak da hiç olmazsa bisikletten uzaklaşmamış oluruz.
Ben bisikletle tura çıkacak vakit ayıramıyorum kendime ama bir süredir, işe, alışverişe giderken mümkün olduğu kadar bisiklet kullanmaya çalışıyorum. Haftada ortalama 90-100 kilometre yol yapıyorum. Birçok binici için çok az olabilir ama bu hem süreklilik sağlıyor hem de hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum
Herkese sevgiler, saygılar.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Biri de benim , akşam eve gidince bi yorgunluk çöküyor bi halsizlik, şeytan oynuyo benle bir türlü binemiyorum, 20 aylık oğlumuda bahane ediyorum, ancak şunu anladım ki bu yaştan sonra bisiklet benim için sadece ulaşım amaçlı kullanılınca güzel oluyor, oda imkansız 1-iş yerinde duş olayı yok 2- Temden gitmek yasak(Ben öyle biliyorum) 3- iş yeri ev arası 22 km Sabah sabah son 8 km tırmanış çekilmiyor (1 kez denedim)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir iki gün önce bir abimiz fırçaladı zaten hepimizi, forumda yazmak için yılda en az 4 bin km yol yapmalı (strava ve noter onaylı iki nüsha), yılda en az 3 yarışa katılıp, TDF de en az bir kere domestiklik yapmalı demişti. Diğerleri sadece "günün resmi, günün videosu, günün klibi, günün şeysi" konularında yorum yapsa, hatta yapmayıp sadece resmi paylaşsa daha iyi olur diye de eklemişti.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Raşit S

Rasit bey ben o mesaji kacirmisim ozelden atabilirmisiniz hangi konu diye merak ettim dogrusu.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Şimdi hepinizi yazıyorum bir kenara. İtirafçılar sizi.. :) Bu arada 3 gündür tura çıkmıyorum. :(

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

Murat L

Üye
Tepki
68
@Mehmet Levent
Ankara o kadar da kötü degil bence, yollarin kalitesi iyi bir cok yerde, sehir disina cikinca da iyi yerler var esasen. Tabii hava kisin sert biraz

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ferhat Köse

Alüminyum kadroya karbon jant konusunda şu mesaj sanırım abi. :)

@kayhan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
off Berke, keşke açık etmeseydin. Yalanımız ortaya çıktı, Kayhan abi öyle dememiş, abartmışız. Kayhan beye özür borçluyum.

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
@Mehmet Levent

belki eğmir iyi gelir size motive edebilir binme konusunda bu aralar havalar bozduğundan pekte kalabalık olmaz diye tahmin ediyorum.. isterseniz turlarız :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletle uzun süre ara verdikten sonra yeniden başlamadan önce biraz form tutmakta fayda var. Şunu ifade etmek istiyorum; 3 ay binmeyip sonra aniden binip hiç ara vermemiş gibi uzun bir sürüş yaparsanız aşırı yorgunluk ve kas ağrıları olur. Bu yüzden uzun aradan sonra bisiklete bitmeden önce 2 -3 gün iyice istirahat sonra 3- 4 gün sevdiğiniz başka bir spor yüzme yürüyüş treking gibi. Firma girdikten sonra kısa binişler ve her biniş sonrası vücut kendini toplasın diye dinleme. Ama bu önerilerim tıp spor Fizyoloji si gibi uzmanlık alanlarına giriyor. Sadece denenmiş ve faydası görülmüş uygulamalardır. Ne derece doğru ne derece yanlış onu doktor ve antrenör ler bilir.

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
@Raşit S

İşe gidip gelirken haftada ortalama 80 kilometreden yılda 4 bin 160 kilometre eder, hadi buradan kurtarırım ama yılda 3 yarış, en az bir kez domestiklik falan bu yaşta zor valla. Haddimizi bilelim o zaman.
Herkese sevgiler, saygılar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sende bana şehirde nasıl bisiklete binilir onu öğretirsin yarış tur hakkında bi şey merak edersen ben de sana yardımcı olurum. Ne var bunda.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
..Biri de benim ..
Yazın her şey çok güzeldi.
Önce evin çevresinde köpek saldırısı oldu , bu benim şevkimi kırdı, daha geçtiğimiz hafta sonu köpeklerin olmadığı yerden geçmeye çalışırken lastik patlattım. İlk aylarda çok iyi kilo vermiştim şimdi o da bitti kilo da veremiyorum. İşten gelince hava kararmış oluyor , bizim ev dağ başında korkunç rüzgar oluyor. Binemiyorum yani .
Pazarları dışında pek binemiyorum artık :(
Oysa kışın da devam edip nisana kadar 15 kilo vermek kondisyonumu artırmak ve kendime bir tane canyon endurace CF 8.0 (105-5800 setli) alma hayalim vardı. Suya düşecek sanırım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Hodancı

iş gereği neredeyse üç hafta oldu elimi sürmedim bisiklete :(

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benimde içim gidiyor ama 3 gün önce yaptığım turda aşırı derecede rüzgar aldım. Rüzgarlığım da var ama giysem aşırı derecede terliyorum giymesem rüzgar alıyorum. Bir türlü çözüm bulamadım. Her turda tur sonrası yine hastalanacaksın Serkan diyorum kendime. Bu sefer ki hafif geçiyor. Galiba yarın tur bekler beni..