Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bunun nesi siyaset!!!

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında mazhar tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Çarsı arkadaşımızın Hırant Dink'in ölmüyle ilgili açtığı, olayla ve Hırant Dink'in hayatıyla ilgili bilgilerin olduğu konunun siyasi diye nitelendirilip kapanmasına hiçmi hiç anlam veremedim doğrusu...
    Bunun üzerine banlanmış olmasıda ayrıca keyif kaçırıcı...

Banlanmasına neden olan olayı bilmiyorum ama açtığı konunun siyasi diye nitelendirilip kapanmasını PROTESTO ediyorum...

Asıl siyasi olan bu yapılandır bence...

Not:Çarşı arkadaşımızı tanımam bir yakınlığımda yoktur.benim tepkim işin keyfiliğinedir...

2. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Üzülerek hak veriyorum

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bu forumda kimseye özel ne müsamaha, ne de kişisel alıp verememe olayı yoktur, yaşanmaz.
    Kimse, ilk yanlışında banlanmaz.
    ÇARŞIII PLATOOON nick'li üyemiz, yaptığı ardı arkası kesilmeyen forum kurallarına aykırı davranışlarından sonra, her defasında özel mesaj yoluyla uyarılmasına rağmen, kurallara uymamakta ısrar ettiği için banlanmıştır.

Bu forumun adı bisikletforum'dur.
    Kuruluş amacı, bisikletin konu edildiği her türlü yazı, makale, soru, öneri, fotoğraf, video, fikir, düşünce paylaşımının yapılmasıdır.
    Bisikletle ilgili olmayan konularda da sınırlar, çizgiler bellidir.

Polemik yaratabilecek, gerginliğe sebep olacak her türlü konu hepimizin iyiliği için kapatılacaktır.
    Lütfen daha sıcak, yaşanır bir forum için herkes forum kurallarını uyarılmadan önce okusun.

Admin bunu beğendi.
  4. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    haklisin !!!

5. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    %100 katiliyorum..

''Adını Soyadını Yaz Meslegini Söylesin!!, Erkek Hemsire'' vb.. konularindan cok daha hassas ve onemli bir konuydu bu.. Bu konular Forum Cafe'de varligini surduruyor ama daha onemli konularda fikir alisverisi yapilamiyor.. :rolleyes:

6. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mazhar'a katılıyorum!!!

7. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Hrant Dink konusunu ben kapattım.
    Belki konu siyasete girmiyordu ama gelecek mesajların içinde siyaset olacağı kesindi.(tecrübe ile sabittir.)çarşının banlanmasının bu konu ile ilgisi yok.Zaten yazdığım mesajda "hepimiz çok üzüldük.Toprağı bol olsun"dedim ve konu ile çarşıya hiç bir uyarıda bulunmadım.
    Bakın siz beni protesto ediyorsunuz,bende burada sakince açıklamada bulunuyorum.
    Siz forumumuzun demokratik bir ortamı olmadığını düşünüyorsanız ,siz bilirsiniz.

8. noexit

noexit Kıdemli Üye

Adı:
    Kadir
    Seviye:
    tuğrul abinin gerekçesine bakıldığın da kendisi haklı bulduğumu dile getirmek isterim çünkü bu konuda farklı forumlarda görüş çatışmalarının yaşandığını ve çirkinleşildiğini gördüm bu demek değil ki burada da aynısı olsun... ama birşeyde varki eğer serbest bir bölüm açılmış ve burda herkes kafasına göre herşeyi paylaşıyorsa, bu konuda 2-3 gündür türkiye'nin gündemini oluşturuyorsa buradada konuşulması çok normal değil midir ? ;)

9. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben de kendi yorumlarımı yazmak istedim(nesnel+yorumlarımdan dolayı öznel olarak):
    Hrant Dink'in öldürülmesi çok üzücü.Bu konu güncel bir haber ve yeri doğru.bu yönden çarşııya hak veriyorum.güncel bir konu olup başlığı gerekçesiyle siyaset olmadığından mazhar'a katılıyorum.Ama büyükbabamın bir lafı vardır,hiç unutmam:''Deneyim herşeydir''Tuğrul abi bu konunun siyasete açık bir konu olduğunu söyledi.Bu konuda da Tuğrul abiye katılıyorum.Eminim ki büyükbabam da katılırdı.bisikletforumun da kendine has kuralları var.bu konuda athletic'e katılıyorum.herkes haklı kendince.:in:

10. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Bakın arkadaşlar,ben bu konu için çarşıyı uyarmadım.Ama bu konu hakkında yazılan yazılar mutlaka ve mutlaka siyasete kayacaktır.Daha öncede buna benzer konuları gördük.Yazan arkadaş gayet masumane bir konu açmış olabilir,ama peşinden gelen yazılar o kadar masumca olmuyor.
    Ben yetkim gereği görevimi yaptım.Tecrübelerim bu konunun siyasete kayacağını söylüyor.Başka forumlarda bu konu yüzünden kavgalar bile çıktı.
    Bu tür tartışmaların bizim forumumuzda olmasını istemem ve istemeyiz.

Saygılarımla

11. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    hrant dink kimdir tanımam etmem , ölmeseydi kim tanıyacaktı yada kacımız tanıyacaktık ??? bence bu tarz yazılar bu forumda yayınlanmasın .. tamam bunlarda guncel konular ama bu tarz yazılar yorumlar ister istemez forum üyelerini karsı karsıya getirebilir . bence forumu spordan uzaklastırmayalım . madem bisiklet forum bisikletle ilgili seylerden bahsedip bunlarla konusalım .. acıkcası o tarz dink kimdir nie ölmüş naapmıs kişisel bilgileri nedir beni hicmi hic ilgilendirmior , onun yerine herhangi bir süspansipon özellikleri olsa seve seve okurum .. konunun kapanmasıda iyi olmus .. bence gereksiz seyler zaten haberlerde yeteri kadar seyredioruz bide burda karsımıza cıkmasın bu tarz seyler ...

12. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    bende aynı düşüncedeyim haberlerde yeteri kadar yer işgal ediyorlar birde burda olursa pek iyi olmaz.

13. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    size kesinlikle katılıyorum hrant dink in öldürülmesi çok üzücü bir olay belkide çarşının açtığı konuda siyasi sorun oluşturulacak bir unsur yoktu ama başka kullanıcılar tarafından gelen yorumlar mesajlar siyasi bir ortam yaratabilir ve gerginlik yaratabilir ayrıca athletic(fatih) abininde belirttiği gibi çarşı sadece bu konudan banlanmamış yönticilerimizin özel mesaj ile yaptığı uyarılarından sonra yine forum kurallarına aykırı şeyler yaptığı için banlanmış
    ama banlanması üzücü bir olay:( :(

bisikletci ve t-genc bunu beğendi.
  14. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kusura bakma "bisikletçi" ama kesinlikle yanlış düşünüyorsun.
    Hrant Dink'i tanımaman senin bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.
    Böyle yazıların yayınlanması siyaset arenası oluşturabileceğinden Tuğrul Bey'e katılıyorum ancak böyle önemli bir aydın içinde arkasından bu sözlerin sarf edilmesini yanlış buluyorum
    Teşekkürler

15. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Tuğrul Bey,evet ben protesto ediyorum,sizde sakince açıklıyorsunuz.başka türlüsünüde sizden beklemem zaten.çünkü gezilerde sizi ve diğer yöneticileri tanıma şansına erdim,hepinizin kişiliğinin saygın ve ciddi insanlar olduğunuzu biliyorum.Bu yuzden olayı özellikle kişiselleştirmeden foruma bir eleştiri olarak yansıtmaya özen gösterdim.
    Belki yaşadığınız tecrübelerde haklı çıkabilirdiniz ama daha bu olmadan böyle bir gerekçeyle konuyu kapatmanıza katılmıyorum.dediğiniz gibi olsaydı ve olay çirkinleşseydi o zaman size kesinlikle katılırdım ama böyle bir güncel ve hassas olayda direk böyle bir yasaklamaya gidilmesi, tam tersi forumla ilgili yanlış düşünceler doğmasına yol açabilir.
    Bizler bisikletçiyiz ama önce insanız hayatımızdaki güncel olaylara kayıtsız kalamayız.Her tehlikeli konuyu yasaklama yoluna gitmek bizi "Okullar olmasa eğitim bakanlığını ne güzel yapardım" diyen insanların durumuna düşürür ki bu da bize yakışmaz...
    Benim bu foruma yönelik daha iyi ve hür olabilmesi için yapıcı bir eleştirimdir.
    Saygılarımla...

Ölen insana biraz saygı be arkadaşım...:mad:

felis911 bunu beğendi.
  16. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Mazhar Bey,düşüncelerinize hak veriyorum ama konu dallanıp budaklandıktan sonra , konuyu kapatmanın bir faydası olmaz,insanlar da birbirine kırıldığıyla kalır.

Biraz geçmişe gidip eski,kapatılmış konuları incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Saygılarımla.

17. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Söylediklerimin nesi yanlıs ??? allah rahmet eylesin ama tanımam etmem beni de ilgilendirmez kısmının nesi yanlıs ? İşte bu tarz yazılar bu tarz polemiklere gebe olur her zaman için ... Hafızamda onunla ilgili bir bilgi yok . Bu benim için bir eksiklik degil !!

18. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tuğrul beyin verdiği karar bence de doğrudur, siyasi atışmaların, tartışmaların ve sonucunda gruplaşmaların yeri burası değildir.

Fırat Dink'i kimse tanımak zorunda değil, herkes ermeni asıllı adı olan hrant yazıyor ama bu bile ülkemizde siyasi bir çatışma yaratmak içindir, adı Fırat Dink'dir.

19. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadasım bir günde türkiyede kaç kişi yaşamını yitiriyor biliormusun ?? Bu kişininde benim için onlardan bir farkı yok . Ölene saygımız vardır . Saygı derkende allah rahmet eylesin derim o kadar. Benim anlatmaya calıstıgım böyle bir konunun bos yere acıldıgıdır . Sahsen ben bu forumun bir üyesi olarak bu tarz yazıların yazılmasını istemiyorum . O kişiyi buraya taşımakla ona saygımı yapmıs olunuyor ??? Yeterince haberlerde seyretmiyorumuyuz ?

Neyse yazmayacaktım ama yazıyorum ...

Bu adam türkleri aşagılamaktan dolayı 3 yıldır mahkemesi sürmüyormu ?? Ayrıca o son yazsınıda okudum . "TÜRK'ün kanı zehirlidir" demiş bu birrr

Son yazısındada TÜRK adaletine ve savcılara hakimlere yönelik yazdıgını aynen buraya yazıyorum .. dahada bana ermenili bi adama saygı gösterin demeyin .. Almanyada onca turkü asalayan ermenilere saygım yok .. ha adam ölmüş ölüye saygımdan onada saygım budur ..

Yazı aynen şöyle :

"Bu savcılar, bu hakimler üniversite okumuş, hukuk fakültelerini bitirmiş insanlar değiller mi? Okuduklarını anlayacak kapasitede olmaları gerekmiyor mu?"

ne demek istiyo sizce mahkemeye ???

Sonrada yazısında kendisini acındırma cümleler sarfetmiş . Sen türkiyede bi TÜRK hakkında bu kelimeleri kullanan bir ermeniysen adımlarına hareketlerine dikkat etmelisin .

Bu konuda kilitlenmezse eminim bu tartısma daha da uzayacaktır .. Bİr TÜRK olarak söylemek istemedigim sözleri ermenilere karsı söyleyebilirim . O yüzden kilitlenmesini öneririm ..

bedo bunu beğendi.
  20. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:

sence suspansion uzerine kac gun muhabbete devam edebilirsin ?
    sahsen ben 2 dakkadan fazla suspansion uzerine toplamda 15 dakika bisiklet uzerine konusabilirim.

hrant dinki tanimiyor olmana birsey diyemicem bir haberci olarak!
    ama sonucta bisiklet forum dediginiz gibi, bizde zaten adminler ne derse uyuyoruz sadece arada bir goruslerimizi belirtiyoruz ki kimi neler konusur kim nelerle zaman harcar ogrenmis oluyor insanlar biryandan.

gerilmeden, nesemizi bozmadan,
    evet simdi devam edebiliriz bisiklet muhabbetimize :)
    benim amortisorum 130mm acaba 140mm mi alsam daha iyimidir ? ;)

gizer bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.