bunny hop yardım lütfen.

Tepki
0
benm bı sorunum var her bunny hop yaptıgımda havada iken sol ayagım cekmiyo ve pedaldan dısarıcıkıyo ama pedal konsantire oldugum zamn cıkmıo bnm foto larda bakıom sol ayagım hep pedaldan ayrı oluo neden ?

Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Buraya yazacağınız vakti bunny hop için alıştıma yapmaya harcarsanız o ayak dışarı çıkmaz. Sürerken pedala ayağınızı öncelikle düzgün basarsanız ve bunny çekmeye değilde çekeceğiniz yere odaklanırsanız bir problem olmaz.

Tepki
6
sele yüksekliğinin bunny hopa etkisi nedir acaba?ben bisiketi cekmeye çalıştığımda sele yüzünden bisikleti yukarı alamıyorum bacak arama takılıyor.neyi yanlış yapıyorum.

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Bunnyhop yaparken ayağınız pedaldan kayıyorsa strret'e uygun bir pedal seçmelisiniz , geniş platformlu ve pedalın üzerinde dikene benzer vida çıkıntıları olursa işiniz kolaylaşır bilginiz olsun :)

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
bide biraz internetten videolara bakarsan faysası olur bence bi dene :D

Blasto

Üye
Tepki
33
youtube da bunny hop hakkında baya bir video var onalardan biri: (link)

Tepki
6
ya bir sürü video izledim hepsi street bisikletiyle falan yapmışlar bana yol bisikleti gibi bir bisikletle yada normal mtb ile naıl yapılabilir o bilgi lazım bir tane video gördüm orda adam yol bisikleti ile yapıyordu benim amacım show değil ancak trafikte kullanırken özellikle kaldırıma çıkışlarda kolaylık sağlar diye düşündüm özellikle yüksek olanlara...

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Videodaki izlediğiniz aşağıdaki linkteki bisiklet ise bu bisikletler; 28 jant street bisikletidir yol bısıkletlerıne benziyor fakat gidon yüksek olup ''V'' gidon kullanılmış, gidon boğazı'da kısa, ayrıca pedallar geniş platformlu fotorafda görüldüğü gibi :) bunlar olmazsa 28 yol bisikleti ile bunny hop zor. Adamlar işin fantazisine kaçmış birazda :D

(link)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
yol bisikleti ile veya normal mtb ile bunny hop yapicaksiniz ve bunu oylesine trafikte kaldirima cikmak icin kullanicaksiniz. kusura bakmayin gercekten ama bu konu zaman kaybindan baska bisey degil. on tekeri kaldirimin onune getir gidonu cek on tekeri kaldirima cikart sonrada arka teker kendinden cikar zaten bunny hop u ogrenmenize gerek yok onun icin.

deepsky

Üye
Tepki
30
Benimde hep sağ ayağım pedaldan çıkıyordu biraz konsantire olursan sorun ortadan kalkıyor :)

• Beğen
Tepkiler: ecanaksoy

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
arkadas mtb bisikletin varsa cok yüksek yerlere bunny deneme bence bisikletine zarar verir sin özellikle arka jant ve kadrona :D

Tepki
18
Street kadroları zaten bu işler için tasarlanmış ilk olarak street kadrosu alman lazım :)

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Böyle haraketler için konu açınca öğrenilmiyor.Bisiklete binerek öğreniliyor.

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
aslında mtb ile de bunny hop yapılabiliyormuş. bunun için seleyi düşük bir noktaya getirip denemek gerekiyor. yani aslında bunny hop ön teker kaldırma ve arka teker kaldırmanın birleşimi oluyor. bu yüzden önce wheelie (ön ve arka tekeri kaldırmayı) öğrenmek gerekiyor. tabi bunları yaparken de yumuşak bir zemin tercih etmek gerekiyor -)

wheelie

bunny hop

(link)

(link)

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bir ekleme yapmak istedim arka teker ve ön tekeri kaldırmayı öğrendikten sonra hopping(iki teker zıplama hareketi) nide öğrenmek gerekiyor ben öyle öğrendim

saygılar...

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İzleyerek ve çok çalışarak öğreniliyor. ben bi zamanlar hep izledim izledim ama çok video seyrettim hepside birbirinden farklıydı dışarı çıkıp ilk yaptığımda oldu ilginç bir olay.